Aplikacja do zarządzania firmą

S

szyszana

Guest
Jakich systemów/programów używacie w swoich firmach do zarządzania?
Mam na myśli ogarnięcie całej działalności - w naszym przypadku to działalność interaktywna, nie typowa produkcja, z magazynem, transportem, ale mimo wszystko nie potrafimy tego uporządkować. Im więcej zleceń, tym więcej problemów. Czym rozwiązaliście podobne problemy?
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Masz na myśli CRM czy coś większego? Bo z Twojego opisu wynika, że chodzi o ERP, nie wiem tylko czy rozumiesz o czym rozmawiamy.
Wiesz jakie są różnice pomiędzy nimi? CRM to w zasadzie zarządzanie relacjami/klientami. Natomiast w ERP można mieć prawie wszystko, ale i koszty są wyższe.
 
S

szyszana

Guest
Chodzi o ERP, bez jaj, rozumiem znacznie pojęć i różnice. Tak jak pisałem - działalność interaktywna, czyli całkowicie odpada temat magazynu i wielu rozwiązań, które są w systematach ERP. Zależy nam na konkretnej, uproszczonej wersji oprogramowania. Takiej, która zwyczajnie będzie robiła różnicę, usprawni działalność, a przy okazji nie będzie kosmicznie kosztowna.
 

domin89

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Aby rozwiązać ten problem jakiś czas temu zwróciłem się o pomoc do firmy Pika, która od tej pory zajmuje się wszystkimi sprawami w mojej działalności, których sam nie jestem w stanie ogarnąć. W moim przypadku takie rozwiązanie sprawdziło się idealnie, ale to oczywiście kwestia indywidualna. Jakby ktoś chciał coś o nich trochę więcej poczytać to odsyłam tutaj komuś z Was przypadnie takie rozwiązanie do gustu tak jak mi.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Akurat zastosowanie system CRM w firmie daje ogromne zmiany - wiem doskonale, bo ten temat u siebie przerabialiśmy. Wszystko wygląda naprawdę super. Przede wszystkim chodzi o to, że w ten sposób poprawiacie zarządzanie działalnością, widać co od kogo zależy, kto o czym decyduje i na co należy zwracać uwagę. Osiągnięcie czegoś naprawdę zdecydowanego to nie jest kwestia chwili, tylko wypracowania metod działania, poznania systemu i zasad jego działania, ale wszystko jest do zrobienia.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
A na jakim konkretnie systemie pracujecie? Napisz cokolwiek na temat swoich doświadczeń, dlaczego taki system, jakie funkcje są w nim najważniejsze. To naprawde istotne.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Berberis, wersja Composita, czyli jedna z wyższych - w sumie mamy tam prawie wszystko, co można wymyśleć.
Pełna gospodarka magazynowa, kawał solidnego rozwiązania, ale polecam ocenianie takich kwestii dopiero po testach.
Na tej podstawie można dopiero coś na ten temat powiedzieć.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Ale tą wersję można sobie pobrać na dysk i testować? Widzę stronę tego programu, ale brak opcji pobierania - przynajmniej nie ma czegoś takiego przy opisie poszczególnych wersji. W jaki zatem sposób to zdobyć?
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Po prawej stronie na www masz opcję pobieranie, a dalej wybierasz oprogramowanie.
A tam już wersję ERP Berberis ze wszystkimi funkcjami, ale ograniczeniem czasowym i co do zdarzeń, plus niższe wersje oprogramowania, czyli Minima i Minor. Ta druga jest wielostanowiskowa, ale nie wiem czy w demie też można ją mieć na kilku stanowiskach.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Dzięki - nie wiem czemu tego nie zauważyłam. Dzisiaj zainstalujemy system i rozpoczniemy jego testowanie. Czy braliście do tego jakiegoś fachowca, czy po prostu zajmowała się tym osoba, która pracuje w firmie i miałaby się tym zajmować w przyszłości?
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Nie zauważyłaś bo strona jest trochę przestarzała - teraz stosowane są inne układy.
Ale to absolutnie nie ma znaczenia. Ich system pod względem funkcjonalnym wyprzedza pozostałe. Nie każę nikomu tak twierdzić na podstawie mojej opinii. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu samodzielny test aplikacji. Zresztą - to jedyna rozsądna i odpowiedzialna metody.
Jednak mówimy o poważnej inwestycji.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Ok, testujemy sami. Na pewno na początek plus za domyślność, bo faktycznie w każde miejsce bardzo łatwo się dociera. Ogólnie opiera się to na klasycznych okienkach. Dobrze że mają ten podręcznik obsługi systemu - dużo łatwiej zrozumieć poszczególne pozycje przy opisach systemu, a to ma dla mnie dosyć istotne znaczenie. Na razie system mi się zdecydowanie podoba.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Obsługa jest prosta - podręcznik raczej bardziej przydaje się do zrozumienia relacji, zasad poszczególnych ustawień. Tak naprawdę całośćwymaga odpowiedniego rozklikania tematu i w ten sposób wszystko się ogarnia. Pojęcie wszystkich funkcji, zależności pomiędzy nimi, wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Ale ogólnie sam system jest przystępny. Masz problem, to korzystasz z supportu, albo podręczników i tyle.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Potwierdzam. Większość funkcji nie wymaga żadnej konsultacji, wszystko można łatwo poustawiać, wprowadzić parametry i na tej podstawie całość ogarniecie. Wiadomo, że systemy wymagają czasu, dla uzyskania fajnych efektów, ale na spokojnie - bez cudownych technik wszystko jest do zrobienia. Support odpowie wam szybko na pytania, warto kontaktować się telefonicznie. Dacie radę.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Każda funkcjonalność systemu jest dokładnie opisana na stronie programu. Całość jest zdecydowanie do ogarnięcia - przecież w przewodniku/opisach są również screeny, na których można bazować. Więc nie jest to prowadzenie usera na ślepo - każdy jest w stanie łatwo sobie z tematem poradzić i odnaleźć rozwiązania.
 
Do góry