Opinie w internecie

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
Zastanawiam się, na ile wierzycie opiniom które czytacie w internecie. Ja sama czasem coś napiszę, dość często jak już piszę na forach itd. to lubię podać link, bo wtedy jest dużo łatwiej znaleźć. Ale przeglądając ostatnio jakieś że tak powiem "bajzlowe" forum (chyba to byl samosia albo kowbojki?) bo chciałam kupić sokowirówkę i szukam jakiejś dobrej, więc przeglądam fora :p widziałam że na każdą opinię ludzie reagują "ty spamerze" "nie spamuj" itd.
Jak to jest z waszymi odczuciami? Ja lubię jak ktoś mi poradzi od razu z linkiem, bo nie chce mi się nigdy potem tego szukać.
 
M

MacaN

Guest
No wiesz, odróżnianie spamera od zwykłego użytkownika należy chyba do moderatorów forum :) Jeśli ktoś reklamuje tą samą stronę / produkt, to należy go odstrzelić.

Natomiast co do samych opinii... Podchodzę do nich zawsze z dystansem, w internecie jest pełno trolli, ale też nie zawsze o to chodzi. Ludziom bardzo często nic się nie podoba i na wszystko narzekają. Spróbuj znaleźć produkt / ośrodek wypoczynkowy, który posiada same pozytywne opinie ( i ma ich dużo ). Czasami wystarczy jeden zdenerwowany człowiek, ktory napisze 10 opinii i nie sprawdzisz tego, w opozycji do niego może stać 5 zadowolonych ludzi, ale w internecie to ten jeden jest górą.
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
No właśnie tu się zastanawiam - jak bardzo odsiewacie WOMM taki zamawiany, mechaniczny od WOMMu spontanicznego? :)

Tylko na podstawie tego, czy osoba duzo pisze o produkcie?

Bo w sumie równie dobrze może być tak hiper super zadowolona :D
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Moim zdaniem żadna opinie nie zastąpi własnej intuicji jaką musimy się wykazać. Podzielam też zdanie MacaNa.
Opinie mogą jedynie posłużyć jako pewien marker na co zwrócić uwagę i być wyczólnym przy wyborze miejsca czy produktu.

Reszta to już rzecz gustu i ocen typu: super, fajnie, jestem zadowolony/a. O gustach i oczekiwaniach na ogól się nie dyskutuje gdyż to co dla jedngo jest Super Hiper, dla innego może być zwykłą kichą.

Prawda jest taka że najczęściej biznes robi się na nieświadomości konsumenckiej.
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
Wiesz, sam WOMM wziął się własnie z badań psychologicznych, gdzie okazało się, ze ludzie wierzą najbardziej swojej rodzinie a potem ludziom w internecie! No ale oczywiście te badania były robione X lat temu, ciekawa jestem jak wygląda sytuacja po rozpoczeciu takiego marketingu, stąd to pytanie.
Ale zaczęłam sie zastanawiac wlasnie po tym jak zobaczylam ze sama polecam i właśnie po tych doświadczeniach z szukaniem opinii o sokowirówkach. Oczywiscie w moim przypadku to jest ten "dobry WOMM" gdzie zadowoleni uzytkownicy polecaja dalej, ale wiadomo ze sa tez gdzieś "ci źli" :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Dla mnie słowo polecam jest nieco ...... hm. ... nie autorytatywne ? I nie chodzi mi tu o sam termin.

Może zilustruje na przykładzie daletgo zapytam: Jak w opisie poleciłaś tę sokowirówkę ?

Osobicie wole testy (najleopiej porównawcze) o ile mogę znaleźć w sieci. Tak dla spokoju sumienia że kupiłem najlepiej jak można było :)
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
Nie no, ja szukałam opiii, nie polecalam :) ale tu na przyklad na forum ktos sie pytal o hotel ostatnio, a ze w nim pracowalam kilka lat temu to opisalam ze fajny, ze ma to i to fajne (no bez naduzywania fajny, ale wiesz o co chodzi).
 
M

MacaN

Guest
Katarzyna Michalak napisał:
o właśnie tu się zastanawiam - jak bardzo odsiewacie WOMM taki zamawiany, mechaniczny od WOMMu spontanicznego?
Intuicyjnie. Każdy moderator w swoim dziale ma inną tolerancję, ja sprawdzam użytkownika, jeśli jest tu krótko, nie ma wartościowych postów, za to żywo reklamuje produkty - ban.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Rozumię Kasiu. Przynajmniej tak myślę.

Dodam więc jedynie że dla mnie opinie są uwarunkowane dwoma podstawowymi kryteriami. Pierwsza to spełnione oczekiwanie i tu jest szerokie pole. Wystarczy ze sokowirówka dla jednego będzie pasowała kolorem do reszty sprzątu AGD, ładnie wykonana plus, że sie nie psuje. Więc napisze dobrą opinię Dla drugiego będzie musiła wyciskać 110 % soku z 100 % warzyw czy owoców a wygląd nie będzie miał znaczenia :)

Oczekiwania są bardzo indywidualne jak późniejsze opinie. Stąd pisałem o markerach. Te złe opinie czy kombinowane pod sprzedaż to już odrębne zagadnienie marketingowe.Z zasady nie bazuję na opiniach innych. Wiem czego chcę i tego szukam. Chyba ze faktycznie jest dużo nagetywów jak pisał MacaN ale to raczej mnie wyczóla niz zniechęca, czasem wręcz intryguje do zbadania.
 

pozdro_Maria

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2015
Posty
11
Punkty reakcji
0
to też zależy od serwisu, ja zawsze sprawdzam np recenzje kosmetyków na KWC na wizażu.
 

Desdemona

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2015
Posty
59
Punkty reakcji
3
Wiek
36
Kieruję się opiniami innych, może nie zawsze jeśli jest to jedna, chyba że ma rozsądne argumenty. Co do spamu i spamerów dużo tego wszędzie jest. Ja sama czasem nieświadomie chcąc się podzielić czymś z innymi zamieniam się w spamera, chyba jak każdy z nas... :wink:
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
domikr napisał:
warto słuchać opinii innych, ale tez własnej intuicji
Przede wszystkim własnej intuicji:)
Choć nie twierdzę, że niektóre opinie są jak najbardziej celne
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
pozdro_Maria napisał:
to też zależy od serwisu, ja zawsze sprawdzam np recenzje kosmetyków na KWC na wizażu.
Co do kosmetyków - dla mnie na nic opinie, recenzje. Tak to bywa z alergikami. Muszę osobiście wypróbować dany produkt. Dla jednych jest super, dla mnie się nie nadaje.
 

Lucjusz Lis

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2015
Posty
9
Punkty reakcji
1
Jeżeli szukasz opinii na jakiś temat, to musisz zdawać sobie sprawę, że jest subiektywna i zależy tylko i wyłącznie od jej autora.
Czy jest jakiś sens "wierzyć" opiniom? Raczej chodzi o to, by ją poznać i ewentualnie się z nią zgodzić, lub nie zgodzić.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Szukaj porad na forach tematycznych. Na stronach sklepów znajdziesz albo spam, albo opinie pisane na zamówienie.
 

igoor

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2015
Posty
7
Punkty reakcji
1
zawsze jak szukam informacji na temat czegoś, co chcę kupić to szukam opinii, np. w przypadku telefonu (zwykle kupuję elektronikę) to najpierw szukam informacji, czy ktoś już z danego sprzętu korzystał i co o nim myśli... możliwe, że czasami trafiam na opinie pisane na zamówienie, ale staram się zapoznać z jak największą liczbą wypowiedzi, że mieć pełny obraz sytuacji a raczej firmie ciężko byłoby ukryć wszystkie mankamenty sztucznymi opiniami
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
Niektórym opinią w internecie wierzę, a niektórym nie. Jeżeli pod pytaniem rozpoczyna się ''wojna'', i użytkownicy podają jedynie linki do produktu, to nie zachęca mnie to do jego kupna. O wiele bardziej cenię rozbudowaną opinię dotyczącą danego produktu, z podaniem jego dobrych, i słabych stron.
 

Lila880

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2016
Posty
44
Punkty reakcji
0
Jak praktycznie nie wierzę w żadne opinie zamieszczone w internecie. Większość z nich to ukryte reklamy. Nie wierzę nawet tym mocno uwierzytelnionym kontom.
 
Do góry