Pedagogika wczesnoszkolna czy bezpieczeństwo narodowe?

Anitaxx

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej wszystkim. Mam duży dylemat i sama nie potrafię sobie z nim poradzić... Nie wiem co wybrać, pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną, czy bezpieczeństwo narodowe? Po obu kierunkach jest średnia szansa na znalezienie od razu pracy, ale myślę że mniejszym złem będzie ta pedagogika. Po bezpieczeństwie nie ma się nawet konkretnego zawodu... A policjantką nie chcę być, myślałam raczej o pracy biurowej w policji, ale do tego to chyba nawet studia nie są potrzebne... także co wybrać? W niczym innym siebie nie widzę, niż praca biurowa lub przedszkolanka/nauczycielka 1-3.
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
Ale czemu wybierasz "mniejsze zło"? Do pracy biurowej nie potrzebujesz bezpieczeństwa narodowego, w korporacjach jest wiele zawodów.
Jak dla mnie to pedagogika jest ciężkim zawodem. Zwróć też uwagę na to, że dzieci jest coraz mniej, zamykają oddziały. Jak ja chodziłam do podstawówki to nasz rocznik miał w klasach 1-3 dwie klasy, A i B. w klasach 4-6 to już były 3. Zdarzyło się, że mam bardzo młodszego brata, teraz w 6 klasie. I oni mieli jedną klasę tylko. Tak więc sprawdź najpierw dane demograficzne, ile urodzeń było w kilku ubiegłych latach i teraz (nie orientuję się jak jest). Wtedy przemyśl, czy warto.
 
T

TomkaJanka

Guest
Moim zdaniem powinnaś kierować się tym co lubisz, co sprawia Ci przyjemność. Nie wykluczone także, że po pierwszym roku zmienisz zdanie :)
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Pedagogika a bezpieczeństwo to dwa rozne swiaty :D musisz na pewno zastanowić się co tak naprawdę chcesz robic. Tak naprawdę po zadnych studiach nie ma się teraz pewnej pracy od razu po ukończeniu, wiec chyba nie ma się co tym kierowac. Niby panika jest, ze jak zmienia system w szkole to pozwalniaja nauczycieli. A dupa, bo będzie trzeba więcej nauczycieli do podstawowych szkol, jeśli będzie tam więcej klas, no i więcej nauczycieli do szkol średnich, bo będzie tam tez rok więcej :) Po prostu trzeba będzie może zwiększyć swoje kompetencje by moc uczyc w szkole sredniej. mysle, ze miejsc pracy nie będzie jakos dużo mniej. No ale nie o tym :D Generalnie pedagogika nie jest takim kierunkiem jak się mowi, ze jak nie wiesz na co to idz na pedagogikę, bo tam latwo i nic nie trzeba robic. Jak na każdym kierunku trzeba się uczyc jednak. Jak szlam na studia miałam wrazenie, ze te dwa kierunki ciesza się największym zainteresowaniem.. dlaczego? :D
A swoja droga co wybralas? :) Bo chyba już studiujesz :D
 

Maslana1997

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej Wam, mam nadzieję, że wybrałaś już swój kierunek? :) Ja tylko dorzucę od siebie to, że oczywiście, wszystko zależy od zainteresowań, ale możliwość pracy po studiach liczy się równie mocno. Ważne też na jakiej uczelni studiujesz. Ja jestem właśnie na Bezpieczeństwie Narodowym, ale na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Wybrałam akurat tę niepubliczną uczelnię, bo gwarantowała bardzo dużo zajęć praktycznych. To jest bardzo bardzo ciekawy kierunek, a myślę, że na SANie - jeszcze bardziej wyjątkowy. Mamy zajęcia z samą kadrą profesorską. Jeśli ktoś stąd może waha się nad decyzją o studiach - Polecam Społeczną Akademię Nauk no i przyszłościowe Bezpieczeństwo Narodowe.
 

sulp

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Ale nie byle gdzie, bo można się nieźle przejechać. Dobrą opinią cieszy się Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka. Ma kilka wydziałów w różnych miastach, studia są niedrogie, w systemie e-learningowym tańsze niż w tradycyjnym, a na wydziale w Katowicach przedszkolna i wczesnoszkolna w systemie tradycyjnym jest nawet bezpłatna. Na stronie uczelni jest komunikat, że rekrutacja trwa do 22 października.
 
Do góry