Najzdrowsza kawa

Panna_nikt77

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Nie od dziś wiadomo, że picie dużej ilości kawy szkodzi zdrowiu. Teraz na rynku są setki gatunków kaw. Różnią się nie tylko smakiem, ale i metoda przyrządzania. Którą kawę wybrac i jak ja zaparzyć aby była jak najmniej szkodliwa? Czy kawa w kasułkach jest lepsza czy gorsza od np. ziarnistej? Czekam na Wasze opinie.
 

klakierowaty2

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2015
Posty
17
Punkty reakcji
1
Wiek
48
Miasto
Völs
Najzdrowsza kawa to kawa w ciszy i spokoju z petem w ustach przed ekranem lapka z rańca na którym zalogowani jesteśmy do ... normalnego forum i se normalnie po normalnemu z normalnymi ludźmi piszemy :huh: :lagodny: :D
Wiem też że będzie to baaaardzo ciężkie w zrozumieniu
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
To nie tak, że kawa jest niezdrowa. Najbardziej niezdrowe w kawie są zanieczyszczenia, które ma większość kaw.
Jedna filiżanka kawy dziennie jest ok ;) Jeżeli chcesz pozbyć się efektu zjazdu po kawie, kawy ekologiczne bądź funkcjonalne ;)
 
M

MacaN

Guest
Ja z kolei czytałem, że wypicie jednej, dwóch filiżanek kawy ( ponoc do 4 ) dziennie wpływa pozytywnie na serce.
 
M

MacaN

Guest
Kamila Sobieska napisał:
Ja zamieniłam kawę na yerbę. Jest i smaczna i pobudza.
Yerba smaczna? No może nie jest jakaś niedobra, ale w porównaniu z kawą to...

Kiedyś chciałem się przerzucić na Yerbę, ale smak kawy mi na to nie pozwolił - ja ja po prostu uwielbiam. Oczywiście nie pisze o kawie rozpuszczalnej, tylko kawie z najwyższej półki ( no... może przesadziłem, po prostu wyższej, takiej na moja kieszeń. Preferuję LaVazzę ), parzonej w kawiarce.
 

Kamila Sobieska

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2016
Posty
13
Punkty reakcji
0
A widzisz, a ja z racji, że kawy nie mogę pić, bo mi źle wpływa na żołądek tak przyzwyczaiłam się do Yerby, że polubiłam jej smak. No i pobudza, a bez takiego wspomagacza spałabym cały dzień...
 
M

MacaN

Guest
Yerba ma jeszcze jedną wadę - po 7,8 zalaniach rozwolnienie murowane. Dodatkowo te wrażenie, że serce tłucze Ci jak oszalałe... Normalnie jakbym był na jakichś dopalaczach.
 

Augusta

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2016
Posty
33
Punkty reakcji
1
Kawy z kawiarki nie lubię, ale marzy mi się fajny ekspres na kawę w ziarnach. Na razie zbieram kasę - mam nadzieję, ze w styczniu, lutym zrealizuję te plany :)
 

Marseille

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2017
Posty
77
Punkty reakcji
2
Grunt, żeby nie pić rozpuszczalnej. Z kawą to nie ma za dużo wspólnego...
 

TomBombadil

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2017
Posty
27
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Okolice Torunia
Zawsze po kawie mam zgagę i ból brzucha, więc przerzuciłem się na kawy "prozdrowotne", z żołędzi, z topinamburu i orkiszowa. Po tych kawach nic mi nie dolega.
 

Hyszky22

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Wrocław
Ja piję zieloną kawę :) bardzo smaczna i dużo zdrowsza niż czarna. Jedyny minus to wiadomo - cena ;)
 
Do góry