Jak prawidłowo dbać o twarz, teraz latem?

J

julialuczak

Guest
Jak prawidłowo dbać o twarz, teraz latem? Może jakieś zabiegi specjalne polecacie?
 
V

Vaffik

Guest
Zabiegi?
ufff...

Mydło szare + częste mycie (zmywanie tłuszczu) + jak najskromniejszy makijarz (najlepiej brak bo słońce te chemię dodatkowo utwardza).
Dodatkowo gdy latem sucho i słonecznie to najzwyklejszy krem nawilżający i nic więcej a najlepiej to przemywanie suchej skóry tak często jak to tylko możliwe!
Efekty?
U mojej żony (35lat) zero zmarszczek i skaz na twarzy ale ona nie używa w ogóle czegokolwiek do malowania! Zero pudrów i reszty LAKIERNI SAMOCHODOWEJ!
Kiedyś się z niej śmiali - dzisiaj zazdroszczą...
 
L

lucjazielonka9

Guest
julialuczak napisał:
Jak prawidłowo dbać o twarz, teraz latem? Może jakieś zabiegi specjalne polecacie?
Najważniejsze aby systematycznie dbać o skórę. Latem warto zrezygnować z ciężkiego makijażu. Maseczki i toniki sprawdzą się dobrze. Długo by pisać. Ale jest taki fajny artykuł na ten temat kreatywna.pl/uroda/dbaj-o-swoja-twarz-codziennie/ Znajdziesz tam rytuał wieczory i inne porady :)
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
Przede wszystkim trzeba pić dużo wody i jeść dużo owoców, dzięki temu nasz skóra dobrze wygląda, do tego kremy nawilżające.
 
M

michasia90

Guest
Zabiegi to chyba lepiej jesienia, zima- jakies zluszczajace.Teraz najlepiej nawilzac, ale tym mozna sie zajac w domowych warunkach. Latem unikam mocnych peelingow
 

Kasia Sarna

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
stosować kremy z wysokim filtrem (słońce w dużym stopniu odpowiada za starzenie się skóry)
 
O

oladobak

Guest
latem mniej się maluję, tzn nie rezygnuję z tuszu do rzęs, czy pomadki/błyszczyka, do tego rano uzywam delikatnego kremu , nie za tłustego, do tego krem z filtrem- wiadomo słonce, a jeśli nie lubisz słonca, to najlepiej się sprawdza taka specjalna pianka opalająca od bielendy magic bronze się nazywa i moge ją polecić, sama przetestowałam i nie zostawia smug, ani plam- ale to jesli nie lubisz, lub ne mozesz się opalać ;)
 
M

michasia90

Guest
oladobak napisał:
latem mniej się maluję, tzn nie rezygnuję z tuszu do rzęs, czy pomadki/błyszczyka, do tego rano uzywam delikatnego kremu , nie za tłustego, do tego krem z filtrem- wiadomo słonce, a jeśli nie lubisz słonca, to najlepiej się sprawdza taka specjalna pianka opalająca od bielendy magic bronze się nazywa i moge ją polecić, sama przetestowałam i nie zostawia smug, ani plam- ale to jesli nie lubisz, lub ne mozesz się opalać ;)
O tak, bielenda ma tez fajny brazujacy koncentrat z arganem w skladzie, daje fajny zlocisty efekt na twarzy :)
 
J

Jula92

Guest
michasia90 napisał:
latem mniej się maluję, tzn nie rezygnuję z tuszu do rzęs, czy pomadki/błyszczyka, do tego rano uzywam delikatnego kremu , nie za tłustego, do tego krem z filtrem- wiadomo słonce, a jeśli nie lubisz słonca, to najlepiej się sprawdza taka specjalna pianka opalająca od bielendy magic bronze się nazywa i moge ją polecić, sama przetestowałam i nie zostawia smug, ani plam- ale to jesli nie lubisz, lub ne mozesz się opalać ;)
O tak, bielenda ma tez fajny brazujacy koncentrat z arganem w skladzie, daje fajny zlocisty efekt na twarzy :)
Ja mam właśnie taki olejek argan bronzer, z bielendy i jestem z niego zadowolona :) Dzięki temu twarz wydaje się bardziej opalona, żadne smugi nie zostają więc naprawde sie przydaje
 
O

Obrusik

Guest
Kasia Sarna napisał:
stosować kremy z wysokim filtrem (słońce w dużym stopniu odpowiada za starzenie się skóry)
Popieram. Poza higieną (mycie, mleczko, tonik itp.) kremy z filtrem to obowiązek. Ja jestem od kilku lat wierna serii Bikini Bielendy. Na twarz koniecznie co najmniej 30, albo nawet 50. Taka ochrona w dzisiejszych czasach to konieczność. Brigitte Bardot nie używała kremów z filtrem (bo ich wtedy nie było) i się opalała bez opamiętania. Poszukajcie jej zdjęć jak miała 50-60 lat, aż żal patrzeć jak słońce zniszczyło jej twarz....
 
D

Dobrawa

Guest
Ja przy tych upałach staram się nawilżać skórę bo mam suchą. Najlepiej działa to przez noc wiec uzywam rzeczy na noc. Teraz mam balsam Vichy, skin sleep i po takiej nocy moja skóra bez problemu jest zregenerowana i zadbana przez cały dzien. Czasem w ciągu dnia zrobie sobie jakąś maseczkę oczyszczającą.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Ten balsam idealnie nadaje się do codziennego stosowania. Nie znam bardziej lekkiego, wydajnego i tak szybko działającego kosmetyku jak skin sleep. Jestem nim autentycznie zachwycona. :)
 
D

Dorka123

Guest
Też go mam i bardzo lubię, ale to do stosowania na noc, więc bez różnicy czy lato czy zima. Na dzień stosuję jakies kremy z filtrami UV.
 
N

natulka123

Guest
Latem to woda, woda i jeszcze raz woda. Ludzie bardzo jej nie doceniają, a naprawdę czyni cuda choć niewiele kosztuje. Pić przynajmniej 2l , a przy upałach nawet i 3-4l . Ja skórę jeszcze dodatkowo nawilżam http://www.laroche-posay.pl/produkty-do-zabiegów-pielęgnacyjnych/Hydraphase/Hydraphase-Intense-Serum-p7280.aspx. Jego składniki wiążą wodę na powierzchni skóry, dzięki czemu nie mam problemów ze suchymi plackami (a mam duże tendencje do przesuszania) . Można kupić w aptece, tubka starcza mi na sezon wiosna-lato
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Latem-filtry 50 ,dużo plynów i tyle...poza tym na co dzień używam kremów z retinolem,wit c ,2 x w tyg,piling i maseczka nawilżająca.
 

szwiergotka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2015
Posty
50
Punkty reakcji
2
natulka123 Ty stosujesz serum nawilżające a ja mam z ich serii ultralekki fluid spf 50+ - niezłe rozwiązanie jak dla mnie. Dbasz o twarz na kilka sposobów - nawilżenie, poprawa kolorytu a także ochrona uv. No i oczywiście to o czym mówią wszyscy - woda, woda, woda - szczególnie w tak upalne dnie jak teraz
 

sylkamil

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2015
Posty
67
Punkty reakcji
0
nawilżać skóre, moja cera po chyba zbyt dlugim opalaniu jest bardzo sucha i wygląda zle, teraz staram sie doprowadzić ja do porządku i robie peeling gruboziarnisty od bielendy w tych małych saszetkach 1 lub 2 razy w tygodniu, bo akurat ten idealnie działa na moją skóre twarzy, macie jeszcze jakies rady oprocz stosowania kremów nawilżających?
 
O

Obrusik

Guest
sylkamil napisał:
nawilżać skóre, moja cera po chyba zbyt dlugim opalaniu jest bardzo sucha i wygląda zle, teraz staram sie doprowadzić ja do porządku i robie peeling gruboziarnisty od bielendy w tych małych saszetkach 1 lub 2 razy w tygodniu, bo akurat ten idealnie działa na moją skóre twarzy, macie jeszcze jakies rady oprocz stosowania kremów nawilżających?
Do suchej cery chyba lepszy jest peeling enzymatyczny z glinka białą od Bielendy, ten gruboziarnisty może zbyt mocno ścierać, chociaż obydwa peelingi i enzymatyczny i gruboziarnisty mają żelową konsystencję.
 
M

michasia90

Guest
Latem staram sie czesto nakladac maski na twarz, zeby skora zregenerowala sie i odpoczela. najbardziej lubie serie bielendy i aktywną maske nawilzajaca ze skin clinic professional- przynosi prawdziwe ukojenie skórze, gdy slonce daje popalic :)
 
J

Jula92

Guest
michasia90 napisał:
Latem staram sie czesto nakladac maski na twarz, zeby skora zregenerowala sie i odpoczela. najbardziej lubie serie bielendy i aktywną maske nawilzajaca ze skin clinic professional- przynosi prawdziwe ukojenie skórze, gdy slonce daje popalic :)
Ja właśnie kupiłam sobie z tej serii skin clinic bielendy serum do twarzy, rozjaśniające przebarwienia. Ono działa tez przeciwzmarszczkowo i nawilża twarz, używam od niedawna ale jestem bardzo zadowolona z efektów... Dobrze sie stosuje i samo serum i z kremem do twarzy
 
Do góry