jaką grę strategiczną pc polecicie dla pocztkującego gracza

michal32

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
hej mam takie pytanie do was jaką grę strategiczną na pc poleecicie dla początkującego gracza chciał bym pograć za darmo i żeby był aktywny tryb dla wielu graczy tak zawny tryb online w co teraz się gra w internecie :lagodny:
 
W

wiki9969

Guest
Plemiona. ;)

Ja grałam w to kilka miesięcy i stwierdzam, że jest to jedna z najlepszych gier online.

Możesz też spróbować grać w szachy. Są dostępne online. :D
 
W

wiki9969

Guest
Szczerze? Bardzo szybko mi się ta gra znudziła... więc dałabym 2, ale prawdę mówiąc plemiona są jedną z najlepszych strategicznych gier online. ;)
 

michal32

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
plemiona nie moje klimaty ja bardziej w storne sim city ewntualnei wyscigi samochowe jak need for speed ale chciał bym pograc w trybie online z wiloma graczmi
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
wiki9969 napisał:
Plemiona. ;) (...)
Jak sobie pomyślę ile czasu straciłem na tą grę to masakra! W pracy, w domu, na wakacjach ... Wszędzie ;) Jednak jeżeli ktoś ma sporo wolnego czasu to polecam a w skali 1-10 z czystym sumieniem dałbym mocne 9. Trochę czasu jednak trzeba aby się wkręcić i nabrać skilla a na dzień dzisiejszy jest sporo mocnych graczy w PL i można się szybko zniechęcić. Jak ktoś chwilę pogra w PL - tak żeby ogarnąć co i jak to można zarejestrować się w jakimś kraju gdzie Plemiona dopiero startują i poziom będzie dosyć niski (jedynie bariera językowa może przeszkadzać). Gra jest dosyć nudna przez pierwsze parę miesięcy jeżeli startuje się na obrzeżach mapy danego świata (im później się zarejestrujesz po starcie tym dalej na obrzeżach wylądujesz) ale później się rozkręca. Jeżeli startujesz w środku mapy danego to jest sieczka a jak do tego jesteś w powiedzmy top 10 graczy na świecie to gra zamienia się prawie z zręcznościówkę strategiczną ;) hehe
 

michal32

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
plemiona nie moje klimaty lbie symulatory albo strategie w klimatach średniowecznych
 

Sadi

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2015
Posty
55
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Kraków
Emm... Wiedźmin 2 strategią?? o_O

Polecam
The Settlers (w w w)
Starcraft 2 (kampania + online)
Might and Magic Heroes (albo zwykłe odsłony M&M:H, które niezwykle polecam albo w w w)
Twierdza Krzyżowiec (kampania)
Anno 1401 (w w w)
Warcraft 3 +TFT (kampania + online)
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Age of empire 3 i dodatek Azjatyckie Dynastie . Można ją szybko opanować i dodatkowo dostajemy wsparcie od stolicy . Musimy poczekać na załadowanie punktu . Najlepiej zagrać na początku Anglikami i Hiszpanami . Mają silne jednostki a potem trudniejsze nację . Idealna jest dla początkujących. Po każdej misji decydujemy jaką dostajemy pomoc od stolicy i kolejność pomocy. Polecam kampanie .
 

Pillar616

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2015
Posty
15
Punkty reakcji
1
Nigdy nie gustowałem w strategiach ale mogę z czystym sumieniem polecić grę "Twierdza" oraz "Twierdza Krzyżowiec".
Pierwsza gra w jaką grałem na pierwszym kompie. Bardzo PRZYJEMNA (jeśli chodzi o jedynke i kampanie)
Jest też wersja online czyli "Stronghold Kindoms". Coś jak Plemiona tylko lepsze.
 

Mimi_Fru

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
Strategiczna gra? Age of Empires 2/3
Możesz tam ustawić poziom trudności. Jeden z najfajniejszych klasyków strategii :)
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
pan k napisał:
Age of empire 3 i dodatek Azjatyckie Dynastie . Można ją szybko opanować i dodatkowo dostajemy wsparcie od stolicy . Musimy poczekać na załadowanie punktu . Najlepiej zagrać na początku Anglikami i Hiszpanami . Mają silne jednostki a potem trudniejsze nację . Idealna jest dla początkujących. Po każdej misji decydujemy jaką dostajemy pomoc od stolicy i kolejność pomocy. Polecam kampanie .
Trzeba pomyśleć jakich użyć kart bo mamy ograniczoną ich liczbę i trzeba też pomyśleć czy warto ją ulepszać. Czy stawiamy na ekonomie czy siłę. Ta zagra zachęca do myślenia.

Po każdej misji decydujemy jaką dostajemy pomoc od stolicy i kolejność pomocy a dodatkowo możemy dać do swojej stolicy ulepszenia nie wpływające na grę np Zmienić kolor budynków , wszystkie budynki mają flagę naszego kraju lub mieszkańcy machają flagą własnego kraju .
Każda nacja ma swoje mocne i słabe strony. Ma też specjalne jednostki i inne bonusy.
Możemy szukać skarbów lub uwolnić mieszkańców . Wadą są bitwy morskie które są słabe.
Dodatkowo też możemy zbudować faktorię handlową na terenie Indian i może szkolić Indiańskie jednostki.
Możemy grać różnymi plemionami np Irokezami i mają najlepsze jednostki wśród wszystkich plemniom i mają specjalne moce bo mogą zniknąć i podejść blisko wroga.
Warto zagrać w tą grę.
 
Do góry