Jak skutecznie szukać i korzystać z google

michal32

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Cześć wam chciał bym się dowiedzieć od was jake sposby macie na dotarcie do odpowiedniej informacji w google np szukam jak zrobic stronę internetwą w pohtoszpie to w google wpisuje jak zrobić stronę internetową photoshop ale tu przychodzi rozczarownie i rezultatu które mnie nie zadawlają i do niczego mi są nie potrzbne tworzy się pustka w głowie brak zaczpienia potrzbuje jakieś porady lub mądrego poradnika o wyszukiwarce google lub link do storny gdzie jest pokazne jak zrobić porjekt graficzny strony jak go pociąć i zakodować z gory dziękuje
 
V

Vaffik

Guest
Strony WWW w Photoshopie? A nie prościej wysłać zapytanie CZYM NAJŁATWIEJ PISAĆ WWW?
Po pierwsze... to musisz określić jakie WWW chcesz pisać bo ... jednym programem to zrobisz - ale jedną rzecz.
Ja używam WEB STUDIO5, SharePoint Designer oraz PHP Lobster.
Strony skłądają się z wielu, wielu składników - jak żarcie Włoskie.
Masz html, css, javę, flasha i masę innych!
Nie ma jednego dobrego programu do pisania dobrych WWW

Pociąć? Zakodować?
Niezrozumiałe te frazy!

Każdy szanowany pakiet np. WEB STUDIO5 określa na jaką platformę piszesz stronę! Określa czy będzie to storna mobilna np. m-xxx.pl czy zwykła pod PC. Kodowanie ustawiasz w nagłówku HTML np. UTF8.
Nie ma stron które pomogą napisać Ci pełne WWW od podstaw pod klucz bo na tym trzepie się dzisiaj kasę i nikt za darmo nie udzieli prawdziwych - pomocnych porad.

Radzę zacząć od podstaw HTML z dodatkiem CSS i tyle wystarczy by móc zrozumieć podstawy pisania stron (tworzenia).
Prostą stronę informacyjną jestem w stanie zrobić Ci w dosłownie 120 sekund!!!!
Lekko rozbudowaną o grafiki i odnośniki w 10-20minut!
To nie jest cieżkie. Zacznik od podstaw czyli HTML dla początkujących. Ściągnij sobie programik NVU+ i na nim trenuj.

A co do googla... Google żyje z linków sponsorowanych więc wypluje wyniki opłacone a tak gdzie płaci się za wyplucie tych wyników - nikt nie da nic za darmo!
 
B

Brother_of_Steel

Guest
Jeśli szukasz ogólnych spraw, nie dziw się, że wyniki będą ogólne. Zasada jest prosta, jak najbardziej zwięźle zdefiniować określony zakres który nas interesuje, zawężając do odpowiedniej szczegółowości. Google świetnie się sprawdza do szukania konkretnych case'ów, ogólne wyszukiwania z natury rzeczy będą ... kiepskie.
 
V

Vaffik

Guest
Dokładnie j/w + im mniejsza składnia tym lepszy wynik.
Nie napiszesz "szukam sklepu odzieżowego w Warszawie przy ul. Dzielnej" tylko "sklep odzieżowy warszawa dzielna"

Dodatkowo szukając informacji na temat pisania stron WWW nie myl faktów!
Dla 98% programistów pisanie WWW oznacza Notepad + kod źrółowy!
To jest całkiem co innego jak graficzne projektowanie witryny!
Witrynę WWW możesz zapoczątkować w zwykłym kreatorze stron WWW! Znając podstawy HTML i kodu ... rozbudowujesz i modyfikujesz!
Tak zaczynała większość programistów - od przeróbek gotowców.

http://gadzetomania.pl/25494,top-6-kreatorow-stron-www
http://jakzalozycstrone.info/kreatory-stron-porownanie.html
http://informatykawfirmie.pl/marketing/firmowa-strona-internetowa/26-5-najlepszych-darmowych-kreatorow-stron-www

a później to
http://www.kurshtml.edu.pl/html/wstep,zielony.html
 

michal32

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
a jak zapytam google strona intenrtowa grafika czy bedzie ok
 
V

Vaffik

Guest
Nie, bo strona WWW skłąda się z różnych rodzajów grafik. Grafika stała (np. bmp, png, jpg), animacje (gif, flash) i masa innych.
Grafika to zbyt uogólnione jest!
Grafiką może być tło, kolor marginesu, stopki, banner i naprawdę masa innych.

Może zacznij nam tutaj od ... odtajnienia tego co chcesz zrobić...
Jak ma mniejwięcej wyglądać ta WWW i co w sobie zawierać!
 

michal32

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
skad czerpiecie inspiracje w wqyszukiwani infromacjiw google jak w głowie pustka i nie widomo co wpisać
 
V

Vaffik

Guest
Z praktyki. Jeśli jesteś np. mechanikiem bądź kucharzem to znasz na wylot swój świat i tak też mechanik - wie co siedzi w rozruszniku i wie czego szukać! To samo z kucharzem. Wie co wsadzić w odpowiednią zupę i szuka tego czegoś a nie ... zupy! Tak samo z programistami! Szukają oni gotowych skryptów, konwerterów grafiki i podobnych. Każdy z elementów na stronach WWW ma swoją nazwę! Ściągnij sobie wtyczkę o nazwie WebDeveloper i dodaj do paska Firefoksa. Tam są takie opcje jak Formularze,CSS,Źródło,Ciastka i masa innych! Jak poćwiczysz kilka dni z tą wtyczką to zobaczysz z ilu elementów składa się strona!
Tak jak wcześniej powiedziałem. Podstawowy kurs HTML z dodatkami CSS to ... podstawa! WIem, wiem... Jest to czarna magia dla kompletnie początkujących. Ja sam natomiast nie powienienem był się odzywać bo programowanie zacząłem w 1986r w Basicu ale... gdy po raz pierwszy zobaczyłem język C# to o mało zawału nie dostałem. Po latach powiem że nie jest to aż tak ciężkie! Zacznij od HTML i CSS... a ułatwisz sobie życie o ile chcesz zostać programistą.
Pisanie WWW (HTML) to najprostrze co może istnieć w programowaniu.
No i jeszcze jedno... W dzisiejszych czasach takie coś jak C,C#,C++, JAVAscript, VisualBasic to podstawy stabilnej przyszłości w pracy na st. programisty. Bez tego ani rusz.
 

michal32

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
własnie z tym począrtkiem jest zawsze najtrudnje nie wdomo od czego zacząć szukam może ktoś pokaże mi dorgę wtedy pójdzie łatwiej niż samemu zaczynać od 0 nie znając danej temtyki
 
V

Vaffik

Guest
Droga??
1. wszystkie księgarnie
2. biblioteki
3. internet
4. szkoła o profilu techn-inf

oraz:

a) matematyka
b) fizyka

i zacząć od kursów dla początkujących...

Musisz określić co chcesz robić! Kim chcesz zostać, kim chcesz być! Zauważ że większość programistów to ludzie któzy siedzą w tym wiele lat!
Nie od razu zbudowano Warszawę!
Zacznij od podstaw!
Najlepiej od starego języka BASIC i emulatora na PC np. AMIGI czy Commodore. Człowiek z głową opanuje Basic z 3,4 tygodnie do perfektu!
Język jest tak prosty że szok ale nie jest dziś potrzebny!
Więc dlaczego Basic?
A no dlatego że pozwoli Ci w łatwy sposób zrozumieć jak to wszystko działa!
Po Bacisu HTML, CSS i C#

Nie wiem czy wiesz ale jest tego tyle:
  1. C
  2. Java
  3. Objective-C
  4. C++
  5. C#
  6. (Visual) Basic
  7. PHP
  8. Python
  9. JavaScript
  10. Visual Basic .NET
  11. Ruby
  12. Transact-SQL
  13. Perl
  14. F#
  15. Język asemblera
  16. Lisp
  17. PL/SQL
  18. MATLAB
  19. Delphi/Object Pascal
  20. D
Do tego wszystkiego dorzucić trzeba:
HTML, XHTML, XML, XSL,
Active Server Pages, ASP.NET, JavaServer Pages, PHP,
kaskadowe arkusze stylów, JavaScript, AJAX, kolory w Internecie,
Hypertext Transfer Protocol, HTTPS, HTTP referrer, serwer WWW, VoiceXML, XMLHttpRequest,

oraz na koniec to że życie informatyczne dzielimy też na: Windows, MAC-OS i Linuxa.

O bazach danych i serwerach nie będę wspominał bo padniesz na zawał gdy to przeczytasz :)
 
V

Vaffik

Guest
Nie ale trzeba myśleć zasadami. Kilka z nich:
1. by wyjąć trzeba wsadzić
2. jak się wlało to się wyleje
3. gdy leci to upadnie
4. jeśli weszło to może wyjść
5. jest lub nie ma
6. będzie, jeśli...
7. będzie, gdy...
8. nie będzie bo...
9. może być jeśli...
10. jeśli jest to...
11. jeśli nie ma to...

Najważniejsze to pkt. 5 oraz 10 i 11!
W informatyce jest to liczba 1, nie ma to 0! Proste... zera i jedynki!
Do tego pkt. 10 i 11 czyli... jeśli jest jeden to... i jeśli nie ma tej jedynki to...

Prosty algorytm:
Alg_pod.jpg

Tu nic nie dzieje się bez przyrzyny z przypadku...

To samo jest z elektorniką! Jest napięcie lub go nie ma! Masz impuls lub go nie masz! Jest nośna lub jej nie ma!
Impuls elektryczny może być odpowiednikiem zer i jedynek! Krótki impuls może być zerem a długi jedynką!
Zbór (zestaw) takich impulsów może być odebrany przez np. kontroler jako instrukcja do wykonania jakiegoś zadania!
Na tej zasadzie oparte są proste układy elektroniczne np. alarmy w samochodach.
Oprogramowanie to wykaz instrukcji do wykonania a sam sprzęt to zbiór np. przetworników sygnałów (napięcia, temperatury itp. itd.)

Gdy uderzysz mocno w auto (alarm cyfrowy) to czujnik poziomu wysyła sygnał masy lub napięcia (impulsowo) do centralki.
W obwodzie pojawia się napięcie nad którym czówa np. procesor!
Procesor ma najprostrzy w świecie algorytm który mówi że:

1. jeśli na PINIE (kablu) A napięcie = 0 to nic nie rób
2,. jeśli na PINIE (kablu) A napięcie >0 to rób punkt np. 100
a pod punktem 100 linii kodu napisane jest że ma uruchomić to i tamto czyli ... resztę elementów odpowiedzilanych np. za alarm!

Prościej nie umiem... niestety...
 
Do góry