napoje dla dzieci

kingajar

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
Od dłuższego czasu za oknem już upalnie i czasami nie wiem jakie jeszcze napoje mogłabym przyrządzić dzieciakom. Jakie są wasze pomysly na zgaszenie pragnienia u pociech?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Przegotowana woda z cukrem oraz sokiem wyciśniętej cytryny i pokrojonymi grubo listkami mięty, Schłodzone w lodówce.
 
V

Vaffik

Guest
Ewentualnie CocaCola schłodzona bo ostatnio w W-wce na mieście taki myk widziałem więc.. się da
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Czarna herbata z miętą oraz miodem. Także schłodzona w lodówce.

Cola zeszła ostatnio w na psy. Przynajmniej ta w większych opakowaniach lub Biedronkowa. Pepsi się jakoś trzyma.
 
V

Vaffik

Guest
A tu masz rację ale zeszła na psy w Polsce! Będziesz kiedyś na zachodzie to zamów sobie gdzieś w barze 2L w butelce szklanej! Chłopie! Mozna pić litrami!
Droga bo od 5,50 do 6,50 euro ale... to nie Biedronka!
 

rutka

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Najlepiej gdyby to była po prostu woda, ale niestety nie każde dziecko chętnie ją pije. Ewentualnie woda z dodatkiem soku owocowego, najlepiej domowej roboty.
 

kingajar

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
Cola nie, lubi kubusie i pysie ale wole spróbować domowych przepisów.
 
V

Vaffik

Guest
Tylko pamiętajcie o jednym a mianowicie o zgadze! Zgagę ma i małe dziecko ale nie powie Wam o tym! Nadmiar soczków to kwasy więc możecie narobić dzieciakowi imprezy z piekącym przełykiem! Mnie właśnie owa zgaga męczy już drugi dzień i zaraz mnie trafi! Nie wyobrażam sobie także czegoś takiego u małego dzieciaka a na zgagę pomaga jedynie mleko, śmietana lub woda. U mnie zgaga włącza się gdy zmieszam np. jakiś dżem i popiję cherbatą. Tak samo może być i u dzieciaka.
Swoją drogą zauważyłem też ostatnio dziwne rzeczy w cherbatach. Ma na myśli liptony i podobne. Wczoraj szoku dostałem. Mam taki kuban plastikowy 5L w którym robię cherbatę na zaś... I wiecie co? Ufa mać, cherbata stała w nim pół dnia, tak sobie popijałem a na wieczór miałem olbrzymi problem z domyciem białego kubana! Osad na ściankach dosłownie jak lakier!!!!! Ledwo co druciakiem zeszło! Liptony piję od XXX czasu i zauważyłem że z tym osadem imprezka pojawiła się tak kwartał temu. Wnioskuję że zmienił się skład cherbaty bo i smak już nie ten sam no ale co tam ufa jest że nie mozna tego domyć?
Wczoraj też - postanowiłem zrezygnować z tych cudów i wrócić do cherbaty liściastej bo tylko po niej szklanki i kubki da się normalnie domyć!
 
V

Vaffik

Guest
Ja to znam tylko że inny sposób przygotowania. Ogórka na tarce ZJECHAĆ i dodać troszku soku z cytryny jak do mizerii (inni leją ocet).
Odstawić i niech sok puści...
Wtedy cukier lub miód i mięta...

Wbrew pozorom - dobre jest...
a zamiast wody można użyć jogurtu naturalnego z mlekiem - i wyjdzie coś ala napój mleczny (np. Muller)
tyle że ja wtedy nie daję mięty i cytryny bo mleko siada...
 
V

Vaffik

Guest
No tak! Ogórek nie jest w większości przypadków uważany za młodych za składnik napoju!
Weź teraz sok z ogórka i idź do budy to jutro będziesz musiał się wieszać...
Załatwią Cię ci od coca-coli...
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Bez jaj jak :) Gdyby nie kształt to zapewne by nie rozpoznali. Kto z młodych wcina świeże ogórki aby rozpoznał smak jak nie są oblane czekoladą :)

Oni nawet nie skojarzyli by tego smaku.

P.S> gdzieś widziuałem chyba Tymbark zaczął mieszać soki owocowe z ogórkiem
 

kitel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2011
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Normalnie doradziłbym wodę, ale lemoniada z ogórka to nie jest coś o czymś człowiek słyszy na co dzień. Vaffik, naprawdę nie zdziwiłbym się jakby taka sytuacja naprawdę w szkolę wystąpiła - ta dzisiejsza młodzież. Jestem ciekaw czy moim by zasmakowało, dosyć niedawno próbowałem ich przekonać do domowej roboty ogórków małosolnych ale jeszcze nie dorośli do takich smaków.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Moje uwielbiają tymbarki, a te kapsle z napisami sprawiają im wielką radochę, nigdy nie wiadomo na co się natkniesz.
 

Charger

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2012
Posty
97
Punkty reakcji
0
Można np. naturalne lemoniady, typu Beelemon czy On lemon. Byle nie słodzone cukrem i w miarę bez chemii.
 

niedzwiedzica

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2017
Posty
89
Punkty reakcji
2
Mój też lubi tymbarka, teraz mu kupuję te napoje h2owoc, to woda z sokiem, bez dodatku cukru, młody zadowolony bo nie musi samej wody pić i mi też skład odpowiada.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
U mnie głównie dzieci piją soki, napoje, rzadziej samą wodę. Smakuje im szczególnie porzeczkowy caprio i multiwitamina. A lemoniada owszem ale latem z dużą ilością kostek lodu :)
 
Do góry