Co na katar i bolące gardło u pieciolatka?

A

Amber27

Guest
Nie wiem jakie leki podawać małemu gdy się podziębi. Koleżanka poleca Pyramidonek? Czy któraś stosowała u swojego dziecka?
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Ja bym pytał w aptece farmaceutę :)

Pewnie lepsze spektrum do wyboru. Choć jak koleżanka (matka) sprawdziła i poleca to tez warto posłuchać.
 
V

Vaffik

Guest
cebula + cukier = sok.
Apteka?

A nie lepiej od razu pociechę łoknem wypirpolić??
Apteka.... he
 
A

Amber27

Guest
Nie rozumiem twojego postu. Ty nigdy z apteki nie korzystasz. Kupiłam ten pyramidonek w aptece i mały chętnie ssał karmelki. Gardełko nie boli. Sama teraz czasami stosuję. A spróbuj pięciolatkowi podać sok z cebuli.
 
N

nianiaSweet

Guest
Amber27 napisał:
Nie rozumiem twojego postu. Ty nigdy z apteki nie korzystasz. Kupiłam ten pyramidonek w aptece i mały chętnie ssał karmelki. Gardełko nie boli. Sama teraz czasami stosuję. A spróbuj pięciolatkowi podać sok z cebuli.
ja pamiętam jak mama mnie męczyła sokiem z cebuli, nie znosiłam jego smaku ale sok z cebuli to wspomnieni mojego dzieciństwa :) ale też nie oszukujmy się dzisiaj mam dostęp do tylu syropów że jest w czym wybierać dlatego dzsiiaj dzieciaki nie piją syropów z cebuli.
 
D

Dorka123

Guest
Ten syrop z cebuli to chyba na kaszel, z tego co pamiętam. Pyramidonek jest ok, masz na gardło w postaci karmelków i na katar syrop, co przypadku wielu dzieci jest wybawieniem, bo dają sobie zakropić nosa. Tutaj nie ma takiej potrzeby.
 
D

Dorka123

Guest
te na gardło? Waniliowo-karmelowo-miodowy. A syrop na katar miodowo-porzeczkowy.
 
N

nianiaSweet

Guest
ciekawe połączenie smaków, na pewno dzieciom przypadnie do gustu, bo zazwyczaj dzieciaki nie lubią ziołowych leków, a ten pyramidonek widzę ma zupełenie inny smak.
 
M

MarcysiaK

Guest
na katar to wapno- uszczelnie, zwiąkszona dawka witaminy C, do tego inhalacje z soli fizjologicznej i 2 krtople olejku sosnowego.
na noc rozgnieść czosnek i połozyć koło łózka- będzie się dziecku lepiej oddychało :)
 
D

Dobrawa

Guest
Ja na gardło mam Fiordę i daje małemu jak tylko pojawia się jakiś problem. A że Fiorda jest suplementem to daje też czasami jak w koło dzieciaki choruja. Ona jakoś działa na błony śluzowe gardła i mało kiedy mój synek ma z gardłem problemu.
 
A

Amber27

Guest
Teraz pyramidonek wypuścił syropek kids na gardło i katar. Działa komleksowo i zawiera witaminy. Podobno silniejszy i lepiej działa.
 
D

Dobrawa

Guest
Jak czytam "silniejszy" to juz mi się zapala czerwone światło. Ja jednak pozostane przy Fiordzie. Nie musi mieć silnego składu, żeby być skuteczna - może być delikatna jednocześnie.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
No to akurat prawda. Szczerze mówiąc byłam zaskoczona, że ona taka delikatna w smaku. Te pastylki różne często są przesłodzone, aż drażnią.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Hmm...mnie się wydaję ze jak lek jest silniejszy to skuteczniejszy, a pyramidonek właśnie taki jest i przecież w leczeniu chodzi o to żeby szybko zadziałał i pokonał infekcję :)
 
N

nianiaSweet

Guest
no tak skutecznosć na pierwszym miejscu nie ma co, a w przypadku leczenia infekcji u dzieci to tym bardziej.
 

kitka3

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
[SIZE=11pt]Syrop Pelavo multi pomaga w takich przeziębieniach u takich maluchów. Na mojego 6latka ta nowość pomogła. [/SIZE]
 

1234ta

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2015
Posty
78
Punkty reakcji
2
Na przeziębienie to śmiało mogę polecić pelafen extra, ostatnio syn też był przeziębiany i w aptece polecono nam ten syrop o smaku owocowym.Skuteczny i bezpieczny.
 

Attachments

  • Zdjęcie0895.jpg
    Zdjęcie0895.jpg
    746 KB · Wyświetleń: 0
A

Amber27

Guest
Ostatnio byłam u pediatry z małym i lekarz powiedział, ze można podawać pyramidonek kids w silniejszych przeziebieniach i jest bezpieczny.
 
Do góry