Mity Dogonów

M

MacaN

Guest
Właśnie. Czytam sobie właśnie książkę Danikena "Dowody".

Natrafiłem na rozdział o Dogonach. Jest to plemię murzynów,którzy od bardzo dawna czczą gwiazdę Syriusza i posiadają ogromną wiedzę na jego temat.

Oczywiście nazywają ja inaczej. Wybaczcie mi opis poglądowy, ale piszę na telefonie i jestem ponad tysiąc lm. Od domu :).

Do rzeczy.

Daniken przytacza wiedzę o syriuszu A i B opisując, ze Syriusz B jest niewidoczny i ze plemię Dogonow wiedziało o nim dużo wcześniej niż współczesna nauka.

Jednak najlepsze jest to, ze książka jest z lat 70. Daniken opisuje tu również, ze wg Dogonow istnieją jeszcze 2 ciała niebieskie w tym układzie. Jedna gwiazda również niewidoczna jej satelita i szewc jak to nazywali obiegajacy Syriusza po dużej orbicie.

Podawali oni kierunek ruchu tych ciał niebieskich i kierunek ich obrotu.

Wszystko fajnie. Tylko jest jeden szkopuł. Jak wspomniałem daniken pisał to w latach 70. Co w tym dziwnego ? Otóż juz po wydaniu tej książki... Odkryto Syriusza C.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Też się na to kiedyś natknęłam. Oczywiście pełno też jest tez naukowców podważających teorie Danikena , że to plemię miało styczność z ludźmi cywilizowanymi i to oni przekazali im tą wiedzę. No ale jak tak piszesz, to... Zastanawia mnie jedno, dlaczego świat nauki tak neguje to co ten człowiek pisze?
 
M

MacaN

Guest
Ale co tu jest do podważania ? Naukowcy odkryli trzecią gwiazdę po publikacji książki. Natomiast same plemię podało dużo więcej szczegółów. Co, jeśli się sprawdza?
 
M

MacaN

Guest
Hmmm... Tak naprawdę nie widzę podstaw do tego, by stawiać teorie Danikena kilka półek poniżej biblii np.

Czyli odpowiedz jest prosta. Uważam, że nie ktoś musiał im ją przekazać.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
MacaN napisał:
Czyli odpowiedz jest prosta. Uważam, że nie ktoś musiał im ją przekazać.
Myślisz o Bogu? Daniken wiele pisał o wierzeniach Sumerów. On porusza ciekawe problemy, tej naszej zakazanej archeologii. Albo te tabliczki sumeryjskie... Ciekawe to jest.
 
M

MacaN

Guest
O jakim Bogu? Nie. Myślę o istotach pozaziemskich. Daniken ciągle pisze właśnie o nich :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Osobisie uważam Danikena za kojota w skórze pisarza. Owszem przemyca pewne istotne szczególy ale podszywa to wszystko komercją pod klienta. Ja zająbym się nie samą kwestia odkrycia Syriusza C (bo to odwrócenie uwagi jak w iluzji) a tym jak wiarygodne jest doniesienie o tak szczegółowej wiedzy na tematy Syriusza afrykanerów i jakie mamy dowody na ten temat z chćby kilku wieków wstecz. Prawdopodobnie po takim dochodzeniu wiele się wyjaśni a przynajmniej zdementuje.


Osobiściu uważam że możliwym jest iż nie jesteśmy sami w takim bezmiarze przestrzeni jaka nas otacza. Ale to nie koliduje mi w żaden sposób z biblią.

Porównanie jest mocno nie stosowne MacaN.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
A może wiedza Dogonów ma podobny sens co nasza typowo religijna wiedza, to samo co wiedza Sumerów czy Atlantyda opisana przez Platona. Jakieś bliżej niepoznane informacje trafiają w ręce całkowicie nieświadomych ludzi, którzy próbują odczytywać to na swój sposób. A może Dagoni odkryli kiedyś tam jakąś podziemną jaskinię, grotę, tunele , w każdym bądź razie miejsce owiane tajemnicą w którym roiło się od dziwnych rysunków. Jeden z nich prawie idealnie pasował do danego systemu Syriusza. Jednak podobnie jak na tabliczkach Sumerów, coś się nie zgadzało. czegoś było za dużo i tak dalej i tak dalej. Świat pełen jest tajemnic i nie tylko w odległej rzeczywistości ale i tu na Ziemi. Nawet nie umiemy dowieść czy Platon miał racje bo nie potrafimy znaleźć Atlantydy. Trójkąt Bermudzki, Diabelskie morze i takie tam gdzie znikają ludzie , samoloty , statki też, no niby wiemy, ale czy naprawdę? Nawet nie wiemy co kryje w sobie Antarktyda ^_^
 
M

MacaN

Guest
Kaznodziejo. Jesli plemię murzynów wie więcej niż dzisiejsi naukowcy to cos tu nie gra. Mydleniem oczu nazywasz odkrycie Syriusz C ? Daniken wspominal tylko o syriuszu B. Ponadto przedstawil o jakich innych cialach niebieskich mówili Dogonowie.

Syriusza C odkryto po publikacji książki. To nie jest mydlenie oczu. Zweryfikować ich dokładną wiedzę? A jak chcesz to zrobić? Przeciez na tym polega cały pic - my jestesmy za bardzo zacofani by to zweryfikować! Tak jak w 1974 roku byliśmy za slabo rozwinieci by zweryfikować istnienie Syriusza C.
 
M

MacaN

Guest
Dowód? To samo mogę powiedziec o biblii... Zdumiewa mnie Twoja wszechwiedza.

To może weź na widelec jakis układ gwiezdny i nam go opisz. Jak naukowcy za 10 lat potwierdza twoje dane to będzie niezly pic.
 
Do góry