Skuteczność systemów alarmowych

P

profes

Guest
Jak to z tym właściwie z tym jest? Czy potencjalny włamywacz widząc tabliczkę, że obiekt jest chroniony przez firmę ochroniarską rzeczywiście odpuści?
Czy posiadacie w swoich domach, mieszkaniach czy innych obiektach mieszkalnych jakieś systemy alarmowe?
Pytam, bo od jakiegoś czasu dochodzi w naszej okolicy do włamań i zastanawiamy się w jaki sposób się przed tym chronić ?
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Pracowałem ponad rok przy systemach alarmowych więc znam sprawę tak jakby od kuchni ;)

Mogę szczerze napisać, że sama zawieszona tabliczka już odstrasza potencjalnego włamywacza. Wszystko też zależy od solidności firmy ochroniarskiej i jej reputacji.

Polacy powszechnie wyznają zasadę mądry polak po szkodzie, ale wg mnie warto zainwestować te 5 tys. na solidny system alarmowy, nawet jeśli nie mamy zamiaru korzystać z usług firmy ochroniarskiej.
Sam sygnał akustyczny, gdy dojdzie do włamania powinien dać do myślenia intruzowi który tak na prawdę nie ma pojęcia czy sygnał o włamaniu został wysłany do stacji monitorującej firmy ochroniarskiej, do właściciela budynku, czy też jego sąsiadów.

Obecnie produkowane centrale alarmowe nie koniecznie muszą spełniać tylko roli dozorowej, antywłamaniowej. Posiadają one programowalne wejścia i wyjścia umożliwiające podłączenie min. czujników, detekcja gazu, czujnik zalania wodą, detekcja dymu, a w przypadku central wysokiej klasy możliwość czasowego sterowania np. bramą wjazdową czy nawet po odpowiedniej konfiguracji zraszaczem trawnika ;)

Dodam jeszcze, że instalacja alarmowa może być całkowicie bezinwazyjna dla wykończonych domów czy mieszkań stosując czujki bezprzewodowe.
 
Do góry