Historia polskiego łowiectwa

Balec

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2013
Posty
26
Punkty reakcji
1
Jak wiadomo ludzie od zawsze trudnili się zbieractwem i myślistwem. Jednak bardzo mnie ciekawi, kiedy nastąpił ten moment, że ludzie zaczęli się zajmować myślistwem nie tylko w celach zapewnienia sobie przeżycia, ale i dla przyjemności. Jest tutaj może ktoś bardziej zorientowany w historii polskiego łowiectwa? Dokładniej interesują mnie jakieś przełomowe momenty, konkretne daty.
 

KarolaZ

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2013
Posty
43
Punkty reakcji
1
Mnie się wydaje, że ten moment nastąpił w okolicy średniowiecza. Wcześniej ludzie się raczej takimi rzeczami dla przyjemności nie trudnili. Z tego co wiem, dokładniejsze przepisy łowne były zależne od obecnie panującego króla.
 
B

borowski

Guest
Faktycznie ma to związek z okresem feudalnym, jednak wprowadzono wtedy wiele ograniczeń w temacie kto może polować na co. Przykładowo istniało regale łowieckie, a więc prawo, przyznające panującemu wyłączność polowania na zwierzynę grubą: żubry, tury, niedźwiedzie, łosie, jelenie, dziki, rysie, dzikie konie. Na zwierzynę drobną i ptactwo mógł polować każdy, bez ograniczeń. (źródło:http://blog.spy-optic.pl/od-instynktu-po-wysublimowane-hobby-historia-polskiego-myslistwa/) Myślę, że rozwieje część twoich wątpliwości
 

Balec

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2013
Posty
26
Punkty reakcji
1
Dzięki bardzo, ciekawe wpisy na blogu. Myślę, że się dowiedziałem tego, czego chciałem :)
 
Do góry