Telefon, Laptop czy stacjonarny ?

VAdamV

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2014
Posty
70
Punkty reakcji
0
Witam.

Od jakiegoś czasu borykam sie z dylematem co kupić bo szukam czegoś do przeglądania internetu i czasem gierki ( Nie do dzwonienia ) do 700zł . Najpierw miał być telefon z androidem karta z internetem wejdzie więc czemu nie myślałem. Brat mi powiedział żebym kupił laptopa z windows 8.1 będę mógł korzystać z internetu a i większość gier na windows mobile będą na nim działać więc zacząłem szukać jakiegoś używanego laptopa do 700zl ale nie wiedziałem czego szukać bo się na nich nie znam. Wiec pomyślałem o komputerze stacjonarnym no ale na allegro nie mogłem nic znaleźć a na olx malo kto wyśle komputer za pobraniem.

I teraz nie wiem co lepiej mi się przyda Smartfon, laptop czy komputer stacjonarny ?

Ps: jesli ktoś ma wprawę w szukaniu czegoś na allegro i miał by wolną chwilkę mógł by mi poszukać najlepszego komputera stacjonarnego do 700zl nie wliczam kosztów przesyłki.

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
 
E

Elen

Guest
Ja Ci polecam nowy laptop marki Asus, wez na raty. Marka sprawdzona, mam juz drugi, jestem bardzo zadowolona. A zamawialam w sklepie wysylkowym z Poznania, doreczono po 1 dniu od zamowienia.
 
S

serwor

Guest
I teraz nie wiem co lepiej mi się przyda Smartfon, laptop czy komputer stacjonarny ?
Mysle że laptop to cos posredniego miedzy komputerem stacjonarnym a smartfonem.

Jesli smartfon ma byc tylko do internetu to laptop do tego o wiele lepszy.
 
M

MacaN

Guest
Ja bym brał laptopa, teraz mam stacjonarny i myślę o laptopie, ale do 700 zł. to ciężko. Kupisz używanego złoma, a nikt nie sprzedaje używanych komputerów, bo im się znudziły. Mój laptop poszedł za ponad 700 zł po dwóch latach użytkowania i zrobiłem to dlatego, że skończyła się gwarancja, bo wcześniej go wysłałem właśnie na gwarancję, a po naprawie po jakims czasie pojawił się ten sam problem.

Oczywiście zrobisz jak zechcesz, ale głupio by było, żeby 700 zł szlag trafił po roku użytkowania :)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Laptopa do grania w cenie 700 nie znajdziesz (chyba, że masz na myśli jakieś gierki internetowe). Jeżeli myślisz o jakichś lepszych grach to tylko komputer stacjonarny. Do przeglądania internetu zdecydowanie laptop/ultrabook. Telefon wydaje mi się do obydwu zadań złym wyborem - już lepiej tablet.
 

VAdamV

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2014
Posty
70
Punkty reakcji
0
Ja bym brał laptopa, teraz mam stacjonarny i myślę o laptopie, ale do 700 zł. to ciężko. Kupisz używanego złoma, a nikt nie sprzedaje używanych komputerów, bo im się znudziły. Mój laptop poszedł za ponad 700 zł po dwóch latach użytkowania i zrobiłem to dlatego, że skończyła się gwarancja, bo wcześniej go wysłałem właśnie na gwarancję, a po naprawie po jakims czasie pojawił się ten sam problem.

Oczywiście zrobisz jak zechcesz, ale głupio by było, żeby 700 zł szlag trafił po roku użytkowania :)

Kupiłem laptopa za około 700zl
Jak przeczytałem twoją odpowiedź to zacząłem myśleć czy faktycznie nie kupiłem uszkodzonego lapka
Ale nie każdy sprzedaje laptopa bo mu się psuję, może być wiele powodów np:
- ktoś zbiera na lepszy
- jest mu nie potrzebny bo ma PC lub dostał innego
- znudził mu się
I wiele innych.



Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
 
V

Vaffik

Guest
Laptop. Obecnie na rynku jest sporo laptopów typu MiniPC. Sam używam mobilnie Asusa EEEPC i jestem bardzo zadowolony. W prawdzie mają one spore ograniczenia w biosie lecz da się z tym żyć. 2GB ram, szybki SSD i dobra bateria. Mój eeePC spokojnie działa pod Win7 i nie narzekam. Fakt, do pracy to sie nie nadaje. Tylko jako notatnik, komunikator internetowy, odtwarzacz filmów i przeglądarka internetowa z pocztą.
Natomiast - jeśli mowa o czymś większym to minimalna konfiguracja na dzisiejsze czasy to dobry i3 na pokładzie, minimum 3GB szybkiej pamięci RAM (min. DDR 1333) i SSD na pokładzie.
Laptop kontra stacjonarka?
Temat szeroki i odpowiem tak:
Jeśli ktoś jest graczem, programistą lub podobnym - tylko stacjonarka. Laptop z i7 na pokładzie to nie jest to samo co komp stacjonarny z tym samym i7!!!!!!
Zwykły ASUS H81MK z Celeronem G1840 i 8GB DDR1600 + SSD + IntelHD4000 robi wszystko o wiele szybciej jak Dell Inspiron5 z i7-demką na pokładzie i niby szybką i wydajną kartą graficzną ATI a ma szybszy procesor i tyle samo ramu z tym samym dyskiem!
 
Do góry