Mandat za pękniętą szybę

Arturq1

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2014
Posty
39
Punkty reakcji
0
Czy zdarzyło się Wam dostać kiedyś mandat za pęknięta szybę w aucie albo zarysowaną?
 

Arturq1

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2014
Posty
39
Punkty reakcji
0
Czyli u Was w serwisie jest możliwość np wypełnienia takiego odłamu bez konieczności wymiany?
 

Granola

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Czy taka naprawa nie osłabi szyby? Pytam ponieważ pierwszy raz słyszę o możliwości naprawy szyby samochodowej.
 

Arturq1

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2014
Posty
39
Punkty reakcji
0
No właśnie dlatego pytam bo nie wiem czy opłaca się taką szybę robić czy nie lepiej by było od razu wymienić na nową.
 

Granola

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Dziękuje za szybka odpowiedz. Widzę że firma jest rzetelna w tym co robi. Jeszcze jedno pytanie, w jakiej cenie kształtuje sie ocena stopnia uszkodzenia?
 

Edvard

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2015
Posty
28
Punkty reakcji
0
Kto pyta nie błądzi. Pewnie jak z każdą firmą świetnym wyborem będzie kontakt telefoniczny. Jak kiedyś do nich zadzwoniłem to szybko mi pomogli.
 

Pauli91

Zbanowany
Dołączył
2 Lipiec 2015
Posty
89
Punkty reakcji
2
Pęknietej nie mam, ale rysy są.Tak czasem myslę czy po jakimś czasie one nie będą się powiększać.
 

Edvard

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2015
Posty
28
Punkty reakcji
0
Spotkałem się już z wieloma sytuacjami tego typu u znajomych. Zaczynało się od niewielkiego pęknięcia. Niestety z czasem, m.in. pod wpływem eksploatacji, rysa się powiększała. Sporo zależy od sztywności nadwozia. Miej jednak na uwadze, że takie uszkodzenia będą się powiększać, więc najlepiej od razu zakleić obydwa krańce uszkodzenia taśmą klejącą. To powinno zastopować wydłużanie się pęknięcia, ale wizyta w serwisie jest nieunikniona. Im wcześniej pojedziesz do serwisu tym większe prawdopodobieństwo, że będzie możliwa naprawa szyby zamiast jej wymiany.
 

Zane

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2015
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
Lyon/FR
Nigdy nie dostałem a ogólnie boje się że ktoś wybije szybe i dostane mandat.
 

LukaszM88

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2015
Posty
51
Punkty reakcji
0
chcesz dostać mandat za wybitą szybę?? :) Za uszkodzoną szybę możesz dostać mandat. Ale jak nie masz szyby to musisz udać się do serwisu. A jak nie masz przedniej to zostaje Ci laweta.
Ciężko jest ocenić przez internet lub telefon tylko po opisie jak wygląda szyba i czy nadaje się do wymiany czy można nadal jeździć.
A drobne zarysowania można usunąć??
 

Arturq1

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2014
Posty
39
Punkty reakcji
0
Faktycznie w tym serwisie jest możliwość wypełnienia takiego odłamu.
 

Aro38

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
jak jest tak mozliwośc to po co całą szybe wymieniac zawsze tanie ale im szybciej sie ją wymieni to lepiej.
 

Edvard

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2015
Posty
28
Punkty reakcji
0
Jazda bez przedniej szyby pewnie byłaby doznaniem jak jazda kabrioletem, a nawet bardziej ekstremalnym ;) Co do uszkodzenia szyby to im mniejsze tym lepiej, bo można naprawić. Ważne też, żeby nie było w miejscu, w którym ograniczałoby widoczność kierowcy. Nikt nie chciałby jechać prawie na ślepo, a mam wrażenie, że kierowcy często bagatelizują uszkodzenia szyb. Moim zdaniem to niebezpieczne, zwłaszcza, gdy naprawę można wykonać w nord glass niewielkim kosztem z tego co wiem.
 

Arturq1

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2014
Posty
39
Punkty reakcji
0
Tak bo niektóre uszkodzenia nie kwalifikują się do naprawy, tylko ciekawe czy naprawiając szybę nie osłabia się jej.
 

Mala_Hunterka

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2015
Posty
10
Punkty reakcji
1
Wiek
28
Generalnie to lepiej nie montować drogich szyb. Mały kamyczek spod koła tira i pieniądze w piach.
 

Arturq1

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2014
Posty
39
Punkty reakcji
0
Droga czy nie droga takie uszkodzenie od kamyka można niedrogo naprawić w warsztacie.
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Powiem więcej, ja raz dostałem nawet mandat za ryskę na szybie. Tłumaczyłem policjantowi, ale nie "mandat będzie" i bez dyskusji. Ale na szczęście obyło się bez wymiany, okazało się, że takie coś można łatwo wypełnić. Do tego poprosiłem o założenia takiej nanopowłoki na szybę, to się nazywa hydrofobizacja. Chłopaki z nord glass dali radę.
 

B_S_

Admin
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
14 Kwiecień 2015
Posty
112
Punkty reakcji
24
Miasto
łódzkie
Arturq1 napisał:
Droga czy nie droga takie uszkodzenie od kamyka można niedrogo naprawić w warsztacie.
Zgadza się, ślad po uderzeniu kamienia czy małą ryskę można bez problemu naprawić, pamiętam że dostałem gwarancję na taką usługę ( jeśli szyba pękłaby w miejscu, które było naprawiane wymieniono by ją na nową).
 
Do góry