Gdzie dostanę pożyczkę na firmę na JUŻ?

gawron_polski

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Awaria - muszę pracownicy wypłacić natychmiast jakieś pieniądzę. aktualnie niestety zalegam jej z wypłatą a dziecko jej się poważnie rozchorowało. Mi z kolei klienci wiszą z fakturami i nie mam skąd wziąć…. Chodzi o bardzo szybką pożyczkę na firmę, bez dużych formalności. Czy w ogóle coś takiego jest możliwe?
 

kulu-kul

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy akurat autorowi przyda się jeszcze moja rada ale może ktoś inny skorzysta. Dla nowych firm, którym bank nie pozwala na kredyt rrozwiązaniem może być Provident. Mają ofertę skierowaną typowo do firm, i na pewno jeśli chodzi o szybkość są bezkonkurencyjni. Na ich stronie www można sobie sprawdzić ile trzeba spłacić przy konkretnych kwotach pożyczki.
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Po pierwsze gratuluję trzeźwego podejścia w roli pracodawcy, mało jest osób, które tak troszczą się o pracownika. Z mojego doświadczenia to dobrze wróży na przyszłość.
Sytuacja już pewnie załatwiona, natomiast na przyszłość - mój znajomy podczas problemów z płynnością skorzystał z Idea Expert i dostał decyzję pozytywną na firmę, może warto tam sprawdzić.[SIZE=12pt] [/SIZE]
 
D

Dobrawa

Guest
Raczej nie mieszałabym w to żadnych chwilówek jednak, bo poza dobrem pracownika nasze dobro tez ma znaczenie. Wydaje mi się, że ta proponowana Idea Expret ma niedługi czas zatwierdzania dokumentacji, więc warto by na to postawić w tej sytuacji.
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Podczas problemów z płynnością zdecydowanie obrotowy i krótszy okres - właśnie to brał znajomy. A z tego co sam sprawdziłem na stronie, kwoty tego kredytu w Idea Expert dochodzą nawet do 1,5 mln i to na okres do 10 lat, więc rozpiętość jest naprawdę szeroka. Jak Ci się klient nie spóźnia z płatnością, a na przykład kupiłeś materiały na duże zlecenie, to takie rozwiązanie może uratować Ci nie tylko płynność, ale i całą firmę.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Ujęte w punkt. I nie powiem - robi wrażenia ta kwota. Ciekawi mnie zawsze jednak inna sprawa - jak wygląda oprocentowanie przy takim pułapie obrotówki. Łatwo się wykopyrtnąć już na samych odsetkach, jeśli coś pójdzie nie po myśli. Dają jakieś ubezpieczenie sensowne do tych kredytów?
 
D

Dobrawa

Guest
Kwota zacna ale przy małych firmach czesto nawet mniejsze kwoty potrafia uratować płynność finansową. Wydaje mi się, że taki przedstawiciel który ma oferty wielu banków to ciekawa opcja dla przedsiębiorców. Ale z kredytem to dobre pytanie. Czy ubezpieczaja kredyty dla firm?
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Googlowałem to nawet w zestawieniu z Idea Expert i była informacja, że w tym roku zniesiono obowiązek ubezpieczenia rezem z kredytem.
Jednocześnie jest informacja, że bez ubezpieczenia raty kredytu mogą być większe.
Stąd wnoszę, że ubezpieczenie leży w gestii banku i konkretnej oferty, oraz więc powinny istnieć takie możliwości - to doradcy.
 
D

Dobrawa

Guest
Myśle, że biorąc pod uwagę z jak dużą ilością banków Idea Expert współpracują to jednak i ofert jest tak dużo co potrzeb klientów. Włąśnie o tym warto pamiętać.
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
[SIZE=13.3333px]Też tak uważam, zawsze można pójść jeszcze do jakiegoś banku, jeżeli go nie mają w ofercie ale nie sądzę, żeby bardziej się opłacało. Raczej tak dobierają swój wachlarz, żeby zaspokoić potrzeby klienta.[/SIZE]
 
M

martinx

Guest
Podzieliłbym banki na dwie grupy.
Pierwsza grupa to banki zachowawcze, które zanim udzielą kredytu wymagają poręczycieli, zaświadczeń i innego typu zabezpieczeń
Druga grupa to banki które podejmują ryzyko i udzielają kredytów klientom o wątpliwej reputacji, wątpliwej zdolności kredytowej. Ale widocznie to im się opłaca.
Najbardziej ryzykowne są kredyty dla nowych DG, ale jak czyta się takie artykuły: http://direct.money.pl/artykuly/kredyty/kredyt-dla-nowej-firmy,171,0,1909931.htmlto jest to do przeskoczenia. Chęć maksymalizacji zysku przysłania często problemy z ewentualną wiarygodnością kredytobiorcy.
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Druga grupa to banki, które w stanach doprowadziły do krachu na rynku nieruchomości parę dobrych lat temu :) W europie chyba jej nie ma :)
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Dlatego celowałbym jednak w doradcę, kiedy przychodzi do szukania sensownej oferty i dopasowanej do możliwości.
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
W zasadzie doradca, który wybiera umowę nie tylko z klientem ale i z bankiem ma na celu zarobić, więc będzie chciał, unikać banków z którymi może potencjalnie wiązać się ryzyko. Przy decyzji na 20-30 lat, to faktycznie może być istotne.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Na takie sytuacje najlepiej mieć kartę kredytową z jakimś limitem do wykorzystania na już. Bez dodatkowego biegania po bankach można mieć kasę. Wspomniany Idea Bank ma chyba karty z limitem do 50 tys. dla firm.
 
Do góry