Kącik plastyczny w domu

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Ważne jest , aby dziecko miało swój własny kąt do zabawy, nauki i ćwiczenia małej motoryki. Macie takie kąciki kreatywne w pokoikach czy od razu biurko "dorosłe"? Jak wyposażyć takie królestwo? Zapraszam do wymiany pomysłów. :)

rysowanie.jpg
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
U nas jest biurko, ale małym dzieciom wygodniej będzie przy niskim stoliku. Jeżeli chodzi o wyposażenie do ćwiczeń małej motoryki to kredki, farby, plastelina - dla małych dzieci dość miękka żeby dały radę z niej lepić. U nas jest bambino, przeważnie kupuje większy zestaw artykułów plastycznych na zapas bo korzystamy z nich praktycznie codziennie a te są łatwe w użyciu, mają fajne kolory i wystarczają na długo.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
No właśnie mała miała do tej pory stoliczek, ale ostatnio zapytała o dorosłe biurko. :D Plastelinę też macie bambino? Chciałabym kupić taką w wielu kolorach i miękką właśnie. Farby sprawdzają się bardzo do zabaw na kocu. Malowanie na świeżym powietrzu dobrze robi też na apetyt. ;)
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Tak ;) Taką w 24 kolorach ze złotą i srebrną co daje jeszcze większe możliwości zdobienia wszystkiego. Szczególne dziewczynki cieszą się ze złotej lepiąc korony księżniczek ;)
 
D

Dobrawa

Guest
Plasteline mamy ale jakoś u mnie synek nie tak chetnie z niej korzystać jak z kredek i farb. Najbardziej upodobał sobie te grube kredki Bambino drewniane. Nie tylko że są wygodne, ale i kolorów i wzorów maja ogrom. U mnie dwa razy rok po roku kupowaliśmy Hot Wheels. Zreszta sama od dziecka bardzo lubie kredki. Szkoda, ze za moich czasów takich "grubasków" nie było.
 
D

Dobrawa

Guest
Ja obecnie poluję na farby z Bambino 10 kolorów z czego 4 brokatowe i 4 fluorescencyjne i do tego srebrna i złota. Synek mi mówił ze jego kolezanka miała wiec musze poszukac w sklepach.
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Oooo świetna sprawa z tą złotą i srebrną plasteliną, będę musiała zakupić taką;) farbki z brokatem i fluorescencyjne też kuszą;) czasem mam wrażenie, że te wszystkie rzeczy bardziej mnie cieszą niż dzieciaki;D
 
D

Dorka123

Guest
Farby na kocu? Lepiej nie ;) Ja mam podkładkę z plasteliny, z dużego opakowania, używamy jej do wszelkich prac plastycznych.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Fajny ten katalog. Pokazałam córce, zostawiłam na chwilę, wracam.... a tu cała lista zakupów gotowa. :D No ale fakt, wybierać jest z czego. :)
 
D

Dobrawa

Guest
Oj tam koc to tez dobre miejsce. U mnie akurat króluje stolik który jest jego ulubionym miejscem pracy jakiejkolwiek ale tak ogólnie to nawet na kocu mozna by cos fajnego namalowac. Zrobić jakieś fluorescencyjne dzieło. Ten pomysł z kolorem srebrnymi złotym z tymi brokatowymi i fluorescencyjnymi farbami to jednak był od Bambino strzał w 10. Każde dziecko jest tym zachwycone a i mnie się osobiscie bardzo podoba :)
 
J

Jula92

Guest
Moja córeczka ma w domu swój mały kącik zabaw, uważam że każde dziecko powinno mieć coś takiego. Jak będzie starsza dodam tam właśnie wszelkie malowanki i kredki, farby, etc. żeby mogła rozwijać swoje zdolności artystyczne :)
 
D

Dobrawa

Guest
U mnie pierwsze kredki to były takie bambino grubaski. W drewnianej oprawie i starsznie wygodne do małych raczek.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Moja nadal wariuje za tymi. Podobno to taki wyznacznik "dziewczyńskiego" piórnika. Oczywiście piórnik z Violettą. :D

bambino-kredki-zlota-i-srebrna-blister.jpg
 
W

wiki9969

Guest
Ja kupiłam cały zestaw tych kredek w którym była także złota i srebrna. :D
 
D

Dorka123

Guest
Też mam złotą i srebrną w zestawie, ale fajnie, ze sa też osobno te kolory, bo dziwnym trafem te dwa kolory najszybciej się zużywają ;) Kupiłam też wczoraj nowe farby, mamy teraz brokatowe i fluo :)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
A widziałyście dziewczyny, że teraz mają wspólną akcję z Biedronką? Jest konkurs, w którym dzieci mają narysować, jak wyobrażają sobie swojego rówieśnika na drugim końcu świata, a na produktach StMajewski pojawiło się logo Unicef i z tego co wyczytałam w sieci 7% dochodu będzie przekazana na cele organizacji. :) Fajnie wyglądają znajome Bambino z ich logo. Namówiłam też córę na start w konkursie, bo bardzo lubi rysować. :)

wyprawka-szkolna_309915.jpg
 
W

wiki9969

Guest
Dzięki za informacje. :) Namówiłam siostrę na wzięcie udziału w konkursie. :)


Ale nie wiedziałam, że bambino produkuje również kredki świecowe. :huh: Trzeba będzie się za nimi rozejrzeć. :)
 
Do góry