Najlepszy internet?

pola50

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2015
Posty
11
Punkty reakcji
0
Yo yo! Jaki internet jest wg Was najlepszy? Co byście polecali? szukam dla siebie oferty taniej a dobrej :)
co myślicie np o netii?
 

janek23ci

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2015
Posty
36
Punkty reakcji
4
Ja mam UPC, kiedyś było słabo ale obecnie płacę 115zł za full pakiet TV i Internet 120 mb. Nic nie pada obecnie, mogę polecić.
 
S

serwor

Guest
Jesli mieszkasz w miescie to radze poszukac jakies miejscowej firmy, jest to zawsze taniej i przewaznie lepiej.
 

pola50

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2015
Posty
11
Punkty reakcji
0
tak mieszkam w miescie i właśnie znalazłam nawet dobra oferte Netii ktoś może tutaj ma i moglby powiedzieć cos o niej?:D
 

pola50

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2015
Posty
11
Punkty reakcji
0
dzieki za opinie, wszedzie sa one podzielone ale chyba w koncu wezme ta netie i sama sie przekonam bo dali mi korzystna oferte
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
pola50 napisał:
tak mieszkam w miescie i właśnie znalazłam nawet dobra oferte Netii ktoś może tutaj ma i moglby powiedzieć cos o niej? :D
Jakieś dane i warunki tej dobrej oferty by się zdały.
 

Dariusz Bogacki

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2015
Posty
26
Punkty reakcji
0
Ja osobiście mam Netię, jestem dość zadowolony, ale szybkość jednak zbyt mała na moje potrzeby. Także początkiem przyszłego roku zmieniam dostawcę i również czeka mnie taki wybór.
 
V

Vaffik

Guest
Co to znaczy szybkość nie taka jak trzeba?
Czy w dzisiejszych czasach ważne jest jaki mamy download? Czy tio ważne że ktoś ma 20Mb/s a drugi ktoś 50Mb/s a trzeci 100?
Z P2P nie da się ssać więcej jak 10Mb/s! Z FTP ssamy rzadko! Serwery "plikowe" typu chomikuj, rapid i inne gady - ograniczają download free userom do 200-500kB/s. Po co komu 100-150Mb/s w czasach w których z tą prędkością możemy jedynie ssać filmy z neta ...?
A ile tych filmów jest Giga?
Ja gdy mieszkałem w Polsce miałem Playa bez limitów na kartę. 45zł na miesiąc w LTE i downloady na poziomie 40-60Mb/s. Używałem 3 modemów jednocześnie. W prawdzie limity są ale dopiero po 300GB prędkość spowalnia do 2Mb/s. W czasie pół roku obejrzałem wszystkie filmy na YT i podobnych! Centralnie - wyssałem w 6 miesięcy ponad 7TB filmów a że zawsze ciągnę z konwersją do RMVB czy FLV by jak najmniej ważyło to sporo tego było. W czasie pół roku nassałem się MP3, filmów i wszystkich do życia potrzebnych programów. Od kursów multimedialnych językowych po rózne dziwactwa.
I teraz - gdy już obejrzałem prawie wszystko - te całe 100Mb/s jest zbędne bo tak naprawdę w YT nie ma tego dużo :)
Skype przy 10Mb/s ładnie hula. Strony WWW przy 15Mb/s otwierają się od ręki.
Zastanawiam się po co ludziom internety za 100-120zł w chwili gdy mozna mieć to za 45zł!
Mówicie kablówka!
To wszystko co jest w pseudo TV kablowej jest w necie i to na dodatek bez reklam więc na prądzie i czasie oszczędzacie!

Podłączam laptopa pod telewizor przez HDMI, klikam YT, wybieram filmik i leci - bez reklam i wszystko na co mam ochotę!
Pirtolić te POlsaty Cyfrowe, NC+ i kablówki! 45% czasu antenowego to reklamy. Mam płacić 120zł m-cznie i jeszcze kwiczeć 20minut przed ekranem bo reklamy lecą??
Chore to! Mówicie w necie nie ma HBO i reszty ale... wystarczy tylko wpisać interesującą nas audycję!
 
S

serwor

Guest
vaffanculo napisał:
Czy tio ważne że ktoś ma 20Mb/s a drugi ktoś 50Mb/s a trzeci 100?
Troche wazne, pomysl że rodzina ma internet 20 M, i to wystarczy do konfortowego ogladania filmow z netu......... dla jednej osoby.
Ale co gdy 2 osoby lub trzy korzystają jednoczesnie z internetu? Zaczynają sie problemy.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Komfortowo oglądam u siebie film z netu przy prędkości 1,5-2,00 Mb., choć mam 50MB do dyspozycji, więc nie wiem o co nie którym chodzi.
 
S

serwor

Guest
vaffanculo napisał:
Zastanawiam się po co ludziom internety za 100-120zł w chwili gdy mozna mieć to za 45zł!
Za 45 zl można miec juz internet z szybkoscią 35 M a nawet szybszy.

Kaznodzieya napisał:
Komfortowo oglądam u siebie film z netu przy prędkości 1,5-2,00 Mb., choć mam 50MB do dyspozycji, więc nie wiem o co nie którym chodzi.
Niemozliwe, ja mialem jeszcze niedawno szybkosc 10 M i full HD czasem mocno przycinało.
A szybkosc byla nawet troche wieksza bo przewaznie mialem okolo 10.3 .
Internet bardzo dobry bo pingi w grach na poziomie 2-15. Na niemieckich serwerach miałem czesto pingi mniejsze niz Niemcy.
Na polskich serwerach pingi 2-5.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Nie mam powdu aby kłamać a nie myle się. Mam LT PLAY


Vaff ma racje i to 45 zł na 120 dni
 
S

serwor

Guest
Kaznodzieya napisał:
Nie mam powdu aby kłamać a nie myle się. Mam LT PLAY


Vaff ma racje i to 45 zł na 120 dni
Tylko komfortowo to co znaczy dla ciebie?
Do oglądania filmow Full HD trzeba miec minimalnyą szybkosc łącza 6M, tak informują dostawcy takich filmów.
Ale tak naprawde są różne kompresje takich filmow i często 10 M jest za mało.



Kaznodzieya napisał:
Vaff ma racje i to 45 zł na 120 dni
A tego nie zrozumiałem ?
U mojego dostawcy netu możesz miec internet o szybkosci 35 M za trochę ponad 40 zł.
A co najfajniejsze ceny można negocjować, jak sie potargujesz i zagrozisz ze idziesz do konkurencji dostajesz rabat.

Masz tutaj film z YT i spróbuj obejrzyc na najwyzszym poziomie.
Tylko to juz nie full HD ale 4K.
https://www.youtube.com/watch?v=N0m1XmvBey8

A tutaj podano jaka szybkosc netu powinna byc dla urzadzen APPLE do ogladania filmow, mysle ze to nie różni sie przy Windowsie.
Przetestowanie szerokopasmowego połączenia internetowego
Aby uzyskać najlepszą jakość wyświetlania zawartości z programu iTunes na urządzeniu Apple TV, należy używać szerokopasmowego połączenia internetowego. Zalecane szybkości połączenia internetowego przy oglądaniu zawartości to:
  • Co najmniej 8 Mb/s przy oglądaniu filmów i programów TV w wysokiej rozdzielczości (HD) 1080p
  • Co najmniej 6 Mb/s przy oglądaniu zawartości w rozdzielczości 720p
  • Co najmniej 2,5 Mb/s przy oglądaniu zawartości w standardowej rozdzielczości (SD)
Szybkość połączenia internetowego zależy od charakterystyki usług dostawcy Internetu oraz od innych czynników. Aby dowiedzieć się, jaka jest szybkość stosowanego połączenia internetowego, można zapytać o to dostawcę usług Internetu lub skorzystać z internetowego testu szybkości na komputerze znajdującym się w tej samej sieci co urządzenie Apple TV.
https://support.apple.com/pl-pl/TS3623
 
V

Vaffik

Guest
No u mnie w Warszawie zawsze miałem coś koło 30Mb/s tak szczerze powiem bez ściemy. Czasami po południu spadało do 10-15-20 (różnie) i tak od 16 do 22 kaplica z max. downloadem. Rano zawsze coś koło 50 w porywach nawet 60. Rekord w nocy 80 z groszami w speetestach. Modem z zewnętrzną anteną (Huawei).
Play nie mówi nic ale ten internet nie jest za 45zł m-c! Jest tańszy o ile używamy stale!
Tu chodzi o to że kart za 45zł nie ma! Są 50zł i za to dostajesz aż 10GB danych w promocji. Aktywujesz pakiet NoLimit i te dane nie znikają!!!
Te 10GB które dostajesz po doładowaniu za 50zł zostaje! Zostaje 10GB i 5zł! Kolejny miesiąc znowyu 10GB i 5zł! Kolejny 10GB i 5zł.
Po kwartale masz już 30GB do rozhulania i 15zł na karcie! Te dane po doładowaniach nie znikają! Jestem tego świadkiem!
Po czwartym miesiącu masz już 40GB do pobrania i 20zł na karcie! I teraz możesz nie brać NOLIMIT na jeden miesiąc! Ważność konta nadal masz na 90dni po ostatnim doładowaniu za 5 dych więc spokojnie 1 miesiąc ciągniesz na tych 40GB! Pamietaj że zostało Ci jeszcze 20zł z dołądowań!!!!
Gdy już wyssasz te 40GB mija 5 miesięcy! W tej chwili nie mając danych do pobierania - doładowujesz konto za jedyne 30zł bo ... 20zł masz jeszcze na karcie!
Po doładowaniu dostajesz 5GB ale stan konta umożliwia aktywację nolimit na szósty miesiąc!
Wydatek łączny to 4 x 50zł + 1x30zł! 230zł na pół roku daje 38,33zł miesięcznie!
Nic tańszego na rynku z taką prędkością i to jeszcze na kartę nie ma! Nie ma i chyba nie będzie bo z tego co wyczytałem to w Plusie te nolimit blokują do 1Mb/s po przekroczeniu 100GB. Do filmów full HD to macie rację. Potrzeba minimum 6-8MB/s, zalecane przeze mnie 10Mb/s by spokojnie oglądać bez przycinek.
Na szczęście w 95% przypadków prędkość LTE w Play daje więcej w miastach więc problemów z full HD nie ma.
Modem można podpiąć oczywiście pod router WIFI i tak też miałem. W pokoju obok coś się pobierało z neta, córka obok z laptopem po fejsach buszowała a my z żoną filmy z YT oglądaliśmy. Spokojnie ten Play wystarczał ale jedno muszę powiedzieć! No muszę - w ramach uczciwości!
Bez anteny zewnętrznej była lipa! Nawet w centrum Warszawy!
Modem po zamontowaniu bezpośrednio w laptopie gdzieś wewnątrz (głębiej) chałupy i zasię spadał do 2,3 kresek a downloady do 5,5-8,5Mb/s max!
Na parapecie okna było znacznie lepiej a z anteną zewnętrzną do LTE 100% sygnału i pełne downloady. Pingi róznie. Od 15 do 45 najczęściej.
Na terenie Warszawy był też sposób na poprawę życia z Playem w szczycie!
Potrzebny był do tego modem tzw. HiLink. Umożliwia on ręczny wybór pasma UMTS-3G z podziałem na UMTS2100 i UMTS900!
Automatycznie modem zawsze wybierał gorzej! W UMTS900 downloady na poziomie 8-10Mb/s a w UMTS2100 już 16-21MB/s!
LTE działa tylko na 1800 więc tutaj podział dla 4G zbędny był.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Może więc nie ogladam w HD.

Na allegro kupisz kartę w której po aktwacji wychdzi 12-15 zł miesięcznie za LT bez limitu. Przetestowałam i działa tak już 3 miesiąc.
 
V

Vaffik

Guest
Ja już w PL nie siedzę a netem lecę przez proxy od kumpla któremu dałem mój modem by wpiął w 24h działający serwer. Francuzi blokują wiele stron z polski więc innej rady nie ma a proxy stamtąd nie pomaga. Nie mam chomikuj, peb, forumowiska i kilkunastu innych.
 
Do góry