Cisza wyborcza w Polsce.

W

wiki9969

Guest
Jak wiadomo, wczoraj ze względu na śmierć osiemdziesięciolatki w jednym z lokali wyborczych cisza wyborcza została przedłużona o półtorej godziny. W związku z tym pojawiło się pytanie: czy cisza wyborcza ma jeszcze sens? Mamy XXi wiek, wiele osób jawnie lub też mniej jawnie łamie ciszę wypowiadając się na portalach społecznościowych lub forach internetowych. Może nie padają oficjalnie nazwiska, ale i tak każdy wie o co lub o kogo chodzi. Ponadto wczoraj tuż po 21 na profilu fb Romana Giertycha pojawił się post, który naruszył ciszę. Prawdopodobnie pojawił się on automatycznie, ale wszystko wskazuje na to, że były poseł LPR zostanie ukarany za złamanie ciszy wyborczej. Jak myślicie , czy cisza wyborcza powinna być w Polsce zniesiona?
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
Znieść ją w cholerę. Tak samo jak te przeklęte plakaty. Ile mogę patrzeć na te zakazane mordy? <_< Co oni myślą, że ja zawsze mam papierową torbę przy sobie? <_<
 
E

Elen

Guest
Rowniez nie popieram marnowania papieru i obwieszania plakatami gdzie sie da i co sie da. Obawiam sie jednak, ze i plakaty i "cisza" zostana.
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
Ja już jeden wypieprzyłem do kosza. No po prostu nie zdzierżę pyska Bredzisława pod oknem. Ja rozumiem walkę o głosy, ale są pewne granice <_< Wstaję, pierwsze co widzę - Komor. Idę do sklepu - Duda. Wyjeżdżam z parkingu, znowu Bredzisław... <_<
 
E

Elen

Guest
Hauser :D a wolabys Rydzyka albo jakiegos tybetanskiego Guru? ;)
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
Elen napisał:
Hauser :D a wolabys Rydzyka albo jakiegos tybetanskiego Guru? ;)
Reklamę JD, jakiegoś dobrego piwa, może jakieś zdjęcie panoramiczne. Ale nie ich szpetne mordy <_< No ja pier... z całym brakiem szacunku, albo niech to zdejmują jak ktoś już "wygra", albo niech nie wieszają tego wcale. Toż Bredzisław na tych plakatach był wykreowany jak jakiś poważny człowiek prawie <_< Pieprzony analfabeta i debil.
 
W

wiki9969

Guest
Hauser napisał:
Wstaję, pierwsze co widzę - Komor. Idę do sklepu - Duda. Wyjeżdżam z parkingu, znowu Bredzisław...

To i tak masz dobrze. U mnie kiedyś taki jeden wisiał w trakcie kampanii i wyborów na słupie nieopodal mojego domu. Musiałam go znosić jak spoglądałam każdego dnia przez okno. :(
 
M

MacaN

Guest
Ta cisza wyborcza to byłby fajny pretekst do zmuszenia ludzi, by pościągali plakaty w czasie jej trwania, pod karą grzywny - a co ! :)

Natomiast czy sama cisza przeszkadza ? A niby w czym ? Ludzie, w ciągu roku jest zaledwie kilka dni bez polityki w mediach - niech ta cisza trwa jak najdłużej !
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
Macan, ni mnie to ziębi, ni grzeje. Telewizor wywaliłem już dawno przez okno, jak zaczęliśmy w piłę przegrywać (tak, stary jestem, wiem T_T )

https://www.youtube.com/watch?v=aTfb-8izRBo

Idealne podsumowanie tego, co ja o tym myślę <_<
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
wiki9969 napisał:
ak myślicie , czy cisza wyborcza powinna być w Polsce zniesiona?
i tak da się ją obejść więc powinni znieść albo skrócić
Na forach i portalach śmigały takie infa

ceny z bazaru
budyń za 55
a bigos po 45 zł stan na godzinę taką i taką
Ludzie mobilizujcie się i kupujcie budyń
 
M

MacaN

Guest
marek70 napisał:
i tak da się ją obejść więc powinni znieść albo skrócić Na forach i portalach śmigały takie infa ceny z bazaru budyń za 55 a bigos po 45 zł stan na godzinę taką i taką Ludzie mobilizujcie się i kupujcie budyń
Dobrze, niech sobie powstają, ale nie ma takiej nachalnej kampanii, która by z pewnością trwała w najlepsze przez ten ostatni dzień. To jest dzień, w którym w wiadomościach usłyszysz o frekwencji i później masz spokój.



Hauser napisał:
Macan, ni mnie to ziębi, ni grzeje. Telewizor wywaliłem już dawno przez okno, jak zaczęliśmy w piłę przegrywać (tak, stary jestem, wiem T_T )
Ja mam, lubię obejrzeć czasami dobry film na HBO, Cinemaxie, czy innym kanale. Kiedyś oglądałem też Discovery i BBC, ale teraz leci tam syf, niemniej jednak zawsze wieczorem puszcze sobie wiadomości, czy tam fakty ( dowolnie ) i nudzi mnie ciągły bełkot i twarze polityków.
 

Bendek

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2015
Posty
22
Punkty reakcji
2
Miasto
Wrocław
nie wiem jak gadanie o jakimś kandydacie i wymienianie jego nazwiska ma wpłynąć na wybór bo na mnie nic nie działa, żadna reklama nic. Cały system demokracji jest do dupy bo jak ktoś nie wie kogo ma wybrać do tego stopnia że wymienienie czyjegoś nazwiska ma zachęcić go do wybrania jego i jak przychodzą ludzie mi do lokalu, mówią "ja to nie wiem kogo wybieram" to niech wybory zostaną zniesione całkiem
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i wtedy przyjdzie ktoś kogo już z tronu nie ruszysz
 

Bendek

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2015
Posty
22
Punkty reakcji
2
Miasto
Wrocław
A jak społeczeństwo miałoby możliwość zdjęcia z tronu złych władców? to władca ma się bać gdy jest zły, nie społeczności

Króla nie zdejmuje się z tronu w wyborach demokratycznych.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
bez jaj, władca stworzy sobie nowe SS albo NKWD i wtedy społeczeństwo może sobie zdejmować, chyba nogi z krzesła
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a to co się stało z wyborem Dudy to co ? jakoś reżim PO nie przeszkodził. A gdyby Komorowski był dyktatorem to Duda by siedział w więzieniu a nie startował w wyborach
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Ma sens ale trzeba zmienić zasady tej ciszy.
. Media nie mogą podawać sondaży i to powinno zostać zachowane. Sondaże są narzędziem manipulacji i mogą zmienić wynik np USA Bush wygrał dzięki telewizji FOX która wymyśliła że wygrał pewnym stanie i ten sposób zniechęcili pozostałych wyborców do głosowania na Al Gore bo ich głosy nie miały znaczenia. Media bez ciszy mogą podawać sondaże i mogą wykreować że dana partia nie przekroczy progu. Strony internetowe i zwykłe osoby nie powinny podawać sondaży. Cisza ma służyć by wyborca spokoju pomyślał co wybrać. Bez ciszy przed lokalem wyborczy mogą stać aktywiści i niczym nachalni świadkowie Jehowy przekonywać do głosowania na daną osobę. Nie mogą tego robić bo jest cisza .
 
Do góry