Prezydent Andrzej Duda

M

MacaN

Guest
A zatem mamy nowego prezydenta RP. Jaki będzie ? Czy zrealizuje swoje obietnice wyborcze ? Czy stoi za nim Jarosław Kaczyński, czy może Andrzej Duda okaże się prezydentem niezależnym i zerwie się z łańcucha ?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ja tam czekam na kwotę wolną i uzasadnienie finansowe skąd na to wziąć pieniądze,
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Brave napisał:
1. czy PIS to prawica?

centroprawica
obyczajowo ,mentalnie ,światopoglądowo raczej prawica
a
Brave napisał:
2. 8 lat temy pis straszył Tuskiem tak samo głupio i przegrał, teraz PO straszyło Kaczorem zza pleców Dudy i też przerżnęło

PO za pomocą "Tefałenów" i innych szczujni zastraszyło naród faszystami ,kibolami ,czym się tylko da,na tyle skutecznie ,że Pis ,jak i wszelka opozycja przerżnęły przecież wiele wyborów z rzędu,przecież dobrze o tym wiesz


Jednakże maski powoli opadają u tych miłujących pokój,połowa z tej masy popierającej PO ,przejrzała już na oczy,a wnuczkowie już nie zabierali babci dowodu,lecz pomagali starszej niedołężnej pani w dotarciu do lokali wyborczych

,
Herbatniczek napisał:
a nie boisz się że prezydent Duda nie dotrzyma słowa z tą kwotą wolną od podatku, nie masz takich obaw na które wskazuje Brave

ja niczego się nie boję i apeluję do zastraszonego narodu o rozsądek
Miny sługusów z "wolnych już mediów" jak po pogrzebie ,zaczyna się plucie\
Najważniejsze i tak będą wybory pod koniec listopada
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jasne ze te jesienne są najważniejsze.
Ale Marku zauważ, że skoro było przyzwolenie na mówienie "Komoruski" i podobne epitety to wobec Dudy od zaraz zaczną się też epitety z drugiej strony, zawsze sie może znaleźć ktoś kto w swoim subiektywnym rozumieniu stwierdzi że Duda to hańba i policzek dla Polski
nie zrozum mnie źle, dla mnie nie ma problemu żeby Duda dostał szansę, ale rozdmuchał tak obietnice że trudno będzie ich dotrzymać a wtedy co ?
 
M

MacaN

Guest
Nie Herbatrniczku, obietnic Dudy będzie banalnie łatwo dotrzymać. Facet wystąpi z projektem ustawy o podniesieniu kwoty wolnej od podatku i obniżeniem wieku emerytalnego, zrobi to, póki PO będzie jeszcze rządzić. PO odrzuci te projekty ustaw i Duda będzie miał czyste ręce.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
marek70 napisał:
centroprawica obyczajowo ,mentalnie ,światopoglądowo raczej prawica a
Z tą centroprawicą bym się nie zgodził. PiS deklaruje się jako partia chadecka i konserwatywna. W kwestii gospodarczej prawicowa nie jest, więc ciężko tu wykazać jakiś rwały związek z prawym skrzydłem. Chrześcijańska otoczka i tradycjonalizm jeszcze prawicą PiSu nie czyni. Nazwałbym ich raczej centrolewicą, lewicą chrześcijańską.


marek70 napisał:
PO za pomocą "Tefałenów" i innych szczujni zastraszyło naród faszystami ,kibolami ,czym się tylko da,na tyle skutecznie ,że Pis ,jak i wszelka opozycja przerżnęły przecież wiele wyborów z rzędu,przecież dobrze o tym wiesz Jednakże maski powoli opadają u tych miłujących pokój,połowa z tej masy popierającej PO ,przejrzała już na oczy,a wnuczkowie już nie zabierali babci dowodu,lecz pomagali starszej niedołężnej pani w dotarciu do lokali wyborczych
PiS jest tym samym co PO, tylko w nieco bardziej fetyszystycznej formie. Przynajmniej ja tak odbieram tę partię. W kuluarach decydenci PiSu i PO razem walą wódę i dzielą się władzą. Co jakiś czas wymieniają się nieco kadrą, bądź zmieniają sztandar na inny. Te same gęby od czasów mitycznej transformacji.


marek70 napisał:
ja niczego się nie boję i apeluję do zastraszonego narodu o rozsądek Miny sługusów z "wolnych już mediów" jak po pogrzebie ,zaczyna się plucie\ Najważniejsze i tak będą wybory pod koniec listopada
Ufam Marku, że chcesz dla tego kraju dobrze, dlatego wolałbym by na scenie pojawiło się ugrupowanie i przywódca, który nas połączy, a nie podzieli. Niestety PiS, ani PO takimi ugrupowaniami nie są, a próżno wśród nich szukać kogoś kto na zdolnego wodza by się nadawał. Na tym czekaniu przyjdzie nam się już wszystkim zestarzeć do cna.


MacaN napisał:
Nie Herbatrniczku, obietnic Dudy będzie banalnie łatwo dotrzymać. Facet wystąpi z projektem ustawy o podniesieniu kwoty wolnej od podatku i obniżeniem wieku emerytalnego, zrobi to, póki PO będzie jeszcze rządzić. PO odrzuci te projekty ustaw i Duda będzie miał czyste ręce.
Bullseye!
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
w zasadzie mógłbym się podpisać pod tym co napisałeś, z 1 drobną uwagą
chadeckość i konserwatyzm są bardziej deklaratywne i wizerunkowe niż realne (typu wizyty u Rydzyka, jakieś pohukiwania okołokonserwatywne, bez działań)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
widzisz MacaN to wcale nie będzie tak, PO ma inne sposoby:

- faktycznie uchwalić taką ustawę i wejdzie ona w życie, ale od jesieni rządzić będzie PIS i to ta partia będzie kombinować jak stworzyć projekt budżetu na przyszły rok a znalezienie 20-30 miliardów nie będzie proste. A PO już w opozycji będzie krzyczeć "zobaczcie obiecali i już nie dotrzymują"
- wsadzić projekt do "zamrażarki" u marszałka sejmu i niech leży w kolejności
- uchwalać powolnie, tak aby kadencja parlamentu się skończyła kiedy będzie nad ustawą obradować np Senat. A zgodnie z prawem projekty ustaw, niepodpisane przez prezydenta na koniec kadencji lądują w śmietniku. Po będzie oczywiście mówić że chcieli ale czasu zbrakło
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Brave napisał:
w zasadzie mógłbym się podpisać pod tym co napisałeś, z 1 drobną uwagą
chadeckość i konserwatyzm są bardziej deklaratywne i wizerunkowe niż realne (typu wizyty u Rydzyka, jakieś pohukiwania okołokonserwatywne, bez działań)
Oczywiście, że tak. Masz rację, tutaj pełna zgoda. Do tego wręcz zmierzałem.
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Herbatniczek napisał:
Ale Marku zauważ, że skoro było przyzwolenie na mówienie "Komoruski" i podobne epitety to wobec Dudy od zaraz zaczną się też epitety z drugiej strony,
dlatego piszę ,aby zachować trzeżwe myślenie
To forum to oaza spokoju w porównaniu z szambem jakim są rządowe media
"komoruski" czy inne epitety pod wpływem emocji ,które i mi się wymykały to odrębna sprawa


Crow0 napisał:
Ufam Marku, że chcesz dla tego kraju dobrze, dlatego wolałbym by na scenie pojawiło się ugrupowanie i przywódca, który nas połączy

o to to
SLD to już na szczęście przeszłość ,czas na tych PO-wskich oligarchów ,aby skończyli z 5 procentowym poparciem
chcę aby porządził Pis i szybko powstała silna prawicowa opozycja ,która w końcu poprowadzi naród
To na moje jedyna droga do sukcesu,tylko jako opozycja do Pisu może narodzić się prawdziwa prawica




Z resztą nie łudźmy się ,że obudzimy się szybko w lepszej Polsce naprawa,ruiny ekonomicznej i edukacja zdemoralizowanego społeczeństwa to lata pracy
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tylko że wyborcy nie są tacy cierpliwi jak ty, jak za rok dwa nie będzie radykalnego polepszenia sytuacji w polskich rodzinach wyjdą protestować przeciwko PIS, a PO bandyckim obyczajem opozycji będzie podgrzewać nastroje
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Herbatniczek napisał:
tylko że wyborcy nie są tacy cierpliwi jak ty, jak za rok dwa nie będzie radykalnego polepszenia sytuacji w polskich rodzinach wyjdą protestować przeciwko PIS, a PO bandyckim obyczajem opozycji będzie podgrzewać nastroje
Podgrzewanie i plucie już trwa ,nie mam przeczuć jak to się potoczy
Proponuję przenieść te rozważania do działu o jesiennych wyborach,dajmy Dudzie szansę ,jak będzie to się dopiero przekonamy

BK kosztował nas więcej niż cały angielski dwór ,królewicz kuźwa,póki co życzmy mu spokojnej emerytury
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dlatego dajmy czas Dudzie i przyglądajmy się spokojnie jego kadencji, wszelkie plucie czy to na Komorowskiego czy Dudę to brak kultury
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Herbatniczek napisał:
ja tam czekam na kwotę wolną i uzasadnienie finansowe skąd na to wziąć pieniądze,
Herbatniczku na kwotę wolna od podatku nie trzeba żadnego budżetu. Ja bym z mety wprowadził kwotę wolna od podatku przy zarobkach rzędu 1200 miesięcznie netto. Dałoby to kwotę wolna ok 15 000 pln.
Budżet na tym nie ucierpi bo ci ludzie pójdą do sklepów i zapłacą podatek VAT 23%. To że biednych ludzi będzie stać na więcej to żadna szkoda dla budżetu.
Władza się boi pokazać społeczeństwu że można obniżać podatki
..to jest ich największy wróg. Prawda.

Podobnie podatek dochodowy można zlikwidować. Tylko trzeba by było usaczuplic biurokrację...a biurokracji to są wyborcy. Oni zrobią wszystko żeby być przy PO bo taki układ w którym rzesza podatników składa się na ich pierdzenie w stołki tym ludziom pasuje
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Daniel w samo sedno

POpierający ten układ zdają się nie zauważać ,że bez tych biedniejszych nie znaczą nic.
Gdy gospodarka się nie nakręca ,wcześniej,czy później nastąpi tąpnięcie i ci broniący stołków się jeszcze zdziwią
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to co piszesz dowodzi braku znajomości przepisów dotyczących legislacji. Projekt ustawy, który wiąże się kwestiami finansowymi musi w uzasadnieniu wskazywać skąd należy wziąć środki na pokrycie strat w budżecie. Oczywiście można wpisać różne głupoty w stylu : wzrośnie ściągalność podatków ale zawsze coś tam trzeba wpisać

po drugie zakładasz automatyczne że pieniądze pójdą na zakup towarów i dadzą wpływy z VAT. Ale czy bierzesz pod uwagę że część tych pieniędzy pójdzie do szarej strefy, część np na wycieczki zagraniczne i inne czysto importowe zakupy.

po trzecie przy zmianach legislacyjnych już od stycznia zacznie brakować pieniędzy w budżecie bo zaliczki idą przez cały rok, a tak pracodawcy będą je naliczać dopiero po przekroczeniu kwot wolnych
 

Benon

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2007
Posty
141
Punkty reakcji
11
Merci Komor

Tegoroczny konkurs piosenki Eurowizji rozpoczęto melodią z przeboju ”Merci Chéri”, śpiewanego w 1966 roku przez Austriaka Udo Jürgensa. Jürgens zdobył wówczas główną nagrodę europejskiego festiwalu. Ta piosenka – przede wszystkim jej słowa – zainspirowała mnie do napisania wierszyka o wyniku wyborów prezydenckich.

Merci Komor

Merci Komor, merci,
Za hucpę, wstyd i WSI.

Adieu Komor, adieu,
Bez żalu dzisiaj żegnam cię.

Bonjour Komor, bonjour,
Wita cię kurnik pełen kur.

Szalom Komor, szalom,
Ten kurnik to historii złom.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mój drogi poeto to jest temat o prezydencie Dudzie, poprzednik jest już na emeryturze więc staraj się coś pisać o aktualnych czasach
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Ja czekam na darmowe przedszkola. :)
 
Do góry