Rządowy bezpłatny internet dla wszystkich Polaków

V

Vaffik

Guest
No to co kochani...
Wypadało by przed wyborami zastanowić się nad prezentem od Rządu dla Narodu... co?
No to...
gdzie jest ten niby wszędobylny bezpłatny internet dla całego - ubogiego- narodu...
?

Zacząłem nad tym myśleć i tak naprawdę wymyśliłem że jest to jedno wielkie oszustwo.
Mam na myśli Aero2!
Słyszeliście chociaż raz o tym?

Nie?
No to przypomnę...

Aero2 to miała być bezpłatna forma dostępu do internetu dla całego narodu. Wymyślono sobie sieć, karty SIM, dystrybucję i wprowadzono by ... no właśnie by.... było?
By było nie fortunnie dziś zapytać...

Jako elektronik-informatyk-programista hobbysta nigdy nie potrafiłem zrozumieć dlaczego zrobiono to w taki sposób by było prawie nie dostępne!

Mam kilka pytań - do kogo nie wiem - ale mam...

1. Dlaczego sieć Aero2 nigdy w życiu nie została zareklamowana w mediach? Nie było ogłoszeń, reklam i jakichkolwiek wzmianek na temat sieci dla Polaków ....
Czyżby celowo? Im mniej wie tym mniejszy problem?

2. dlaczego - bezpłatnego internetu w Polsce nie można było dostać na przysłowiowej stacji paliw, w kiosku, w sklepie tylko trzeba było składać dziwne wnioski przez internet i czekać tygodniami na kartę?
Czyżby celowo - im mniej tym lepiej?

3. dlaczego internet w Aero2 dostał częstotliwości w HSPA+ w klasie 14 a nie np. w HSPA w klasie 7,8 w której działało wtedy 100% starszych modemów?
Czyżby AeroDawca wiedział że 80% bidoli na wiochach nie kupi nowego modemu za 100-130zł mając w szufladzie starszy?
Do dziś większość nowych modemów ma problem z działaniem w Aero2! Wiem to po sobie! Mam Huawei E3272 w LTE i on karty rządowego internetu nie widzi!
Czyżby znowu celowo??

4. dlaczego bezpłatny internet znika?
Będzie ponoć do 2016roku i wtedy częstotliwości przejmie dla siebie ten który teraz nimi operuje!
Czy w tym segmencie też był przekręt mafijno-kolesiowski?
Częstotliwości poszły ponoć za grosze... a dostał je kto? Polsat??

Nie potrafię zrozumieć o co tu chodzi!
po co był ten Aero2?
Dlaczego rząd wydał tyle milionów na nic?
Kto za tym stoi?
 
M

MacaN

Guest
vaffanculo napisał:
gdzie jest ten niby wszędobylny bezpłatny internet dla całego - ubogiego- narodu...
To juz kwestia Twoich włodarzy, samorządu. W Stolycy nie macie darmowego internetu ? A ja w swojej wsi i całą gmina dookoła mamy internet za darmo, pokrycie 98% powierzchni gminy w wi-fi, więc jeśli chodzi o mnie, to projekt jest spełniony :)

Wójt z PO i ma moje głosy tak długo, jak długo będzie kandydował.



vaffanculo napisał:
Słyszeliście chociaż raz o tym?
Oczywiście. Fajna sprawa, tylko wpisywanie tych captchatów irytujące .

Aero2 z tego co wiem, to internet dla wykluczonych społecznie, czy jakoś tak, więc nie wiem o co cały raban. To nie internet dla cwaniaków, którym nie chce się płacić abonamentu. Zresztą, jakbym miał prędkość aero2 na kompie, to by mnie szlag trafił.
 
V

Vaffik

Guest
Co do prędkości to prawda a co z resztą?
Internet dla wykluczonych społecznie?
Daj na luz!
Gdyby to miało być dla ludzi to by było!
Zrobił bym to tak:

1. ograniczenie do prędkości 2Mb/s
2. limit danych do 1GB miesięcznie
3. bez limitu danych do: interia, wp, onet, twitter, facebook, skajp, gg, tvp i kilku innych + podobne łącznie ze wszystkimi stronami zakończonymi końcówką *.edu i *.gov.
4. starter w sklepie za 50zł działający w HSPA i w roamingu we wszystkich obecnych sieciach.
5. pasma Aero2 i inne rozdał bym gratis każdemu który zechciał bym świadczyć usługę Aero2 we własnej sieci!

I powiedz. Takiemu robolowi z wiochy - nie wystarczy? Nie wystarczy zadzwonić do znajomków na Skajpie, poczytać gazetę, odebrać pocztę, przejrzeć urzędy itp.?
Pogadać na fejsie?
Dziękuję...

Mówisz że nie wiesz o co chodzi?
Udajesz czy serio nie wiesz - Macan no co Tyś wąchał?
A kto dostał pasma po Aero2 za frajer?

Tymczasem na jednym ogniu upieczono dwa kuraki!
Operator zgarnął za frajer po kumplowsku co chciał a POMYSŁODAWCA zyskał wyborców.
Ciul to kogo obchodzi dzisiaj że to ... wał...
 
M

MacaN

Guest
Przekręty to norma, jednak sam podkreśliłeś, że internet ma być PONOĆ do 2016 roku. Przecież aero2 teraz nowe oferty wprowadza :)
 
V

Vaffik

Guest
Płatne! Pomysłodawca nakitował kiedyś że ma to być kompletnie bezpłatne!
Jakie oferty?

512kB/sek i 3GB za 5zł...
5GB i 3Mb/s za 20zł?
Chłopie!
Przecież mając 3Mb/s nie mozna normalnie na Skajpie rozmawiać! Obrazu niet!
5GB?
Play daje no-limit za 45zł m/cznie z pełną prędkością LTE. Znaczy się jest limit ale (osobiście sprawdziłem) ograniczają prędkość do 3Mb/s po przekroczeniu 300GB!
Trzy miesiące na tym jechałem. W pierwszym miechu miałem downloady 45-55Mb/s i pobrałem około 340GB i dopiero blokada. W drugim miechu blokada przyszła po 316GB. Teraz mam 132 i hula.

To co Aero2 robi to śmiech na sali. To nie jest oferta.
 
Do góry