Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

- - - - -

Rządowy bezpłatny internet dla wszystkich Polaków

aero2 bezpłatny internet kit mit

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Guest_Vaffik_*

Guest_Vaffik_*
  • Goście

Napisano 21 maj 2015 - 07:38

No to co kochani...

Wypadało by przed wyborami zastanowić się nad prezentem od Rządu dla Narodu... co?

No to...

gdzie jest ten niby wszędobylny bezpłatny internet dla całego - ubogiego- narodu...

?

Zacząłem nad tym myśleć i tak naprawdę wymyśliłem że jest to jedno wielkie oszustwo.

Mam na myśli Aero2!

Słyszeliście chociaż raz o tym?

Nie?

No to przypomnę...

Aero2 to miała być bezpłatna forma dostępu do internetu dla całego narodu. Wymyślono sobie sieć, karty SIM, dystrybucję i wprowadzono by ... no właśnie by....   było?

By było nie fortunnie dziś zapytać...

Jako elektronik-informatyk-programista hobbysta nigdy nie potrafiłem zrozumieć dlaczego zrobiono to w taki sposób by było prawie nie dostępne!

Mam kilka pytań - do kogo nie wiem - ale mam...

1. Dlaczego sieć Aero2 nigdy w życiu nie została zareklamowana w mediach? Nie było ogłoszeń, reklam i jakichkolwiek wzmianek na temat sieci dla Polaków ....

Czyżby celowo? Im mniej wie tym mniejszy problem?

2. dlaczego - bezpłatnego internetu w Polsce nie można było dostać na przysłowiowej stacji paliw, w kiosku, w sklepie tylko trzeba było składać dziwne wnioski przez internet i czekać tygodniami na kartę?

Czyżby celowo - im mniej tym lepiej?

3. dlaczego internet w Aero2 dostał częstotliwości w HSPA+ w klasie 14  a nie np. w HSPA w klasie 7,8 w której działało wtedy 100% starszych modemów?

Czyżby AeroDawca wiedział że 80% bidoli na wiochach nie kupi nowego modemu za 100-130zł mając w szufladzie starszy?

Do dziś większość nowych modemów ma problem z działaniem w Aero2!  Wiem to po sobie! Mam Huawei E3272 w LTE i on karty rządowego internetu nie widzi!

Czyżby znowu celowo??

4. dlaczego bezpłatny internet znika?

Będzie ponoć do 2016roku i wtedy częstotliwości przejmie dla siebie ten który teraz nimi operuje!

Czy w tym segmencie też był przekręt mafijno-kolesiowski?

Częstotliwości poszły ponoć za grosze... a dostał je kto?  Polsat??

Nie potrafię zrozumieć o co tu chodzi!

po co był ten Aero2?

Dlaczego rząd wydał tyle milionów na nic?

Kto za tym stoi?

• 0

#2 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 21 maj 2015 - 10:42

gdzie jest ten niby wszędobylny bezpłatny internet dla całego - ubogiego- narodu...

To juz kwestia Twoich włodarzy, samorządu. W Stolycy nie macie darmowego internetu ? A ja w swojej wsi i całą gmina dookoła mamy internet za darmo, pokrycie 98% powierzchni gminy w wi-fi,  więc jeśli chodzi o mnie, to projekt jest spełniony :)

Wójt z PO i ma moje głosy tak długo, jak długo będzie kandydował.

Słyszeliście chociaż raz o tym?

Oczywiście. Fajna sprawa, tylko wpisywanie tych captchatów irytujące .

Aero2 z tego co wiem, to internet dla wykluczonych społecznie, czy jakoś tak, więc nie wiem o co cały raban. To nie internet dla cwaniaków, którym nie chce się płacić abonamentu. Zresztą, jakbym miał prędkość aero2 na kompie, to by mnie szlag trafił. 

Użytkownik MacaN edytował ten post 21 maj 2015 - 10:43

• 0

#3 Guest_Vaffik_*

Guest_Vaffik_*
  • Goście

Napisano 21 maj 2015 - 10:51

Co do prędkości to prawda a co z resztą?

Internet dla wykluczonych społecznie?

Daj na luz!

Gdyby to miało być dla ludzi to by było!

Zrobił bym to tak:

1. ograniczenie do prędkości 2Mb/s

2. limit danych do 1GB miesięcznie

3. bez limitu danych do: interia, wp, onet, twitter, facebook, skajp, gg, tvp i kilku innych + podobne łącznie ze wszystkimi stronami zakończonymi końcówką *.edu i *.gov.

4. starter w sklepie za 50zł działający w HSPA i w roamingu we wszystkich obecnych sieciach.

5. pasma Aero2 i inne rozdał bym gratis każdemu który zechciał bym świadczyć usługę Aero2 we własnej sieci!

I powiedz. Takiemu robolowi z wiochy - nie wystarczy? Nie wystarczy zadzwonić do znajomków na Skajpie, poczytać gazetę, odebrać pocztę, przejrzeć urzędy itp.?

Pogadać na fejsie?

Dziękuję...

Mówisz że nie wiesz o co chodzi?

Udajesz czy serio nie wiesz - Macan no co Tyś wąchał?

A kto dostał pasma po Aero2 za frajer?

Tymczasem na jednym ogniu upieczono dwa kuraki!

Operator zgarnął za frajer po kumplowsku co chciał a POMYSŁODAWCA zyskał wyborców.

Ciul to kogo obchodzi dzisiaj że to ... wał...

Użytkownik vaffanculo edytował ten post 21 maj 2015 - 10:54

• 0

#4 Guest_MacaN_*

Guest_MacaN_*
  • Goście

Napisano 21 maj 2015 - 10:56

Przekręty to norma, jednak sam podkreśliłeś, że internet ma być PONOĆ do 2016 roku. Przecież aero2 teraz nowe oferty wprowadza :) 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#5 Guest_Vaffik_*

Guest_Vaffik_*
  • Goście

Napisano 21 maj 2015 - 11:04

Płatne!  Pomysłodawca nakitował kiedyś że ma to być kompletnie bezpłatne!

Jakie oferty?

512kB/sek i 3GB za 5zł...

5GB i 3Mb/s za 20zł?

Chłopie!

Przecież mając 3Mb/s nie mozna normalnie na Skajpie rozmawiać! Obrazu niet!

5GB?

Play daje no-limit za 45zł m/cznie z pełną prędkością LTE. Znaczy się jest limit ale (osobiście sprawdziłem) ograniczają prędkość do 3Mb/s po przekroczeniu 300GB!

Trzy miesiące na tym jechałem. W pierwszym miechu miałem downloady 45-55Mb/s i pobrałem około 340GB i dopiero blokada. W drugim miechu blokada przyszła po 316GB. Teraz mam 132 i hula.

To co Aero2 robi to śmiech na sali. To nie jest oferta.

Użytkownik vaffanculo edytował ten post 21 maj 2015 - 11:04

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: aero2, bezpłatny, internet, kit, mit

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0