Matura w sierpniu.

igson37

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam. Aktualnie jestem studentką trzeciego roku nieszczęsnej pedagogiki z resocjalizacją. Stwierdziłam niestety po trzech latach, że jednak to nie dla mnie. Chcę iść na weterynarię. Pomysł narodził się kilkanaście dni temu. Czy mogę podejść do matury z biologii i chemii w sierpniu z poprawkowiczami, czy już nie jest to możliwe i dopiero będę mogła podejść w maju w przyszłym roku? Pozdrawiam.
 
M

MacaN

Guest
Przyszły rok. Chyba, że uda Ci się załatwić termin czerwcowy, czyli drugi termin dostępny dla maturzystów, ale szczerze w to wątpię.
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
Mnie również wydaje się, że dopiero przyszły rok. Pewną informację dostaniesz jak pójdziesz do liceum, w którym się uczyłaś.
 

igson37

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hmm w sumie może i lepiej :D za rok może przystąpię do rozszerzenia z biologii i chemii wtedy będę pewna, że dam radę i dostanę się na tę weterynarię. ;) a póki co jakieś kursy się porobi ;) dziękuję za odpowiedzi ;)
 
M

MacaN

Guest
Proszę, aczkolwiek nie widzę sensu w zmianie kierunku studiów, po zakończeniu 4 roku ( jeśli teraz kończysz 3, a za rok 4 ).

Mam wrażenie, że jak ludziom się nudzi to szukają sobie dziwnych zajęć. Jeśli w sierpniu przystąpiłabyś do matury i nie zdała dobrze rozszerzenia z biologii i chemii, to ja nie mam pytań odnośnie Twojego pomysłu. No i jeszcze jedna sprawa - nie wiem, kiedy i na jakich zasadach zdawałaś maturę, czyli nie wiem, czy będziesz zdawała tzw. " rozszerzenia ", jako poprawa rozszerzeń do Twojej matury, czy po prostu biologię i chemię, ponieważ w nowej podstawie programowej nie ma czegoś takiego, jak " rozszerzenie ".
 

asiula2244

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2015
Posty
46
Punkty reakcji
1
Przede wszystkim zastanów się, byś potem nie żałowała, według mnie bez sensu trochę rezygnować jak się prawie kończy. Druga sprawa raczej w tym roku nie uda Ci się zdawać matury. Może przemyśl sobie to wszystko jeszcze raz, za rok do matury masz jeszcze sporo czasu, bo trochę szkoda mi przynajmniej by było zmarnować trzy lata.
 
Do góry