AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
„Zawsze ludzie mówili, że zmarł ktoś niezastąpiony i to nie była prawda, ale po Mazowieckim, Geremku, Nowaku Jeziorańskim, Bartoszewskim, Wojylle zostaje wyrwa, której nie ma kim choćby zastąpić. Zostały tylko plewy… „

Takiego sms’a otrzymałem od bliskiej osoby po śmierci Władysława Bartoszewskiego.

Poniżej skrót działalności i wydarzeń życiowych zmarłego Władysława Bartoszewskiego. Czy nie uważacie, że tacy właśnie ludzie popychają Polskę, a nawet świat do przodu i wywołują zmiany na lepsze?

[SIZE=10pt]Władysław Bartoszewski był więźniem obozu Auschwitz, związany z konspiracją, żołnierz AK, uczestnik Powstania Warszawskiego, po wojnie związany z Polskim Stronnictwem Ludowym Stanisława Mikołajczyka, kilkakrotnie aresztowany przez komunistów pod zarzutem szpiegostwa i skazany na kare więzienia. Publicysta, historyk, wykładowca na polskich i zagranicznych uczelniach, inwigilowany przez SB m.in. jako „polityczny kontakt reakcyjnej emigracji”, honorowy obywatel państwa Izrael, uhonorowany przez Instytut Yad Vashem tytułem Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata, W 1976 r. poparł list intelektualistów przeciwko zmianom w konstytucji PRL, tzw. List 64. Od 1978 r. współtworzył Towarzystwo Kursów Naukowych i wykładał na tajnym Uniwersytecie Latającym. W 1980 r. został członkiem NSZZ „Solidarność”. Po wprowadzeniu stanu wojennego internowany; uwolniony w kwietniu 1982 r. Bartoszewski był laureatem wielu nagród, odznaczeń i wyróżnień, m.in. Orderu Orła Białego, Krzyża Wielkiego Orderu Zasługi RFN, papieskiego Orderu św. Grzegorza Wielkiego, Krzyża Wielkiego Zakonu Rycerskiego i Szpitalnego św. Łazarza z Jerozolimy. Doktor honoris causa m.in. Uniwersytetów: Warszawskiego i Hajfy oraz Hebrew College w Baltimore, honorowy obywatel m.in. Warszawy, Wrocławia i Gdańska. 25 lutego 2011 powołany został przez prezydenta Bronisława Komorowskiego w skład Kapituły Orderu Orła Białego, która wybrała go na funkcję Kanclerza. Autor 40 książek.[/SIZE]
 
S

serwor

Guest
O zmarłym tylko dobrze lub wcale, więc myśle że dużo wpisów nie bedziesz miał w temacie.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
Zwracam tylko uwagę, że pytanie dotyczy nie tylko samej osoby profesora Bartoszewskiego, ale takich osób jak on, czyli aktywnych społecznie, politycznie, udzielających się w najróżniejszych organizacjach, mających swoje zdanie i nie wahających się go wypowiedzieć, osób, które ciągle prą do przodu i mają jakieś cele. To takie właśnie osoby, charaktery czy postacie są motorem napędowym zmian, obalają systemy, czasem tworzą rewolucje, zmuszają do przemyśleń, refleksji, zwracają na wiele spraw uwagę i trafiają do szerokich mas.
 
M

Mother Russia

Guest
serwor napisał:
O zmarłym tylko dobrze lub wcale
O Hitlerze nadal bywa głośno i to niekoniecznie w samych superlatywach. :szuka: Nie lubię takich wyświechtanych powiedzonek.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ależ dlaczego, wal śmiało co tu za znaczenie ma pogrzeb
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
MacaN napisał:
Ale co w zasadzie zarzucacie temu patriocie ?
Biografia jego zawiera nie jasności . Nie jest żadnym profesorem bo ma tylko maturę. Nie pokazał dokumentów że ma maturę . Gdyby miał dokumenty to by je pokazał. Dlaczego go wypuszczono po kilku miesiącach z obozu ? Jedyny taki przypadek bo każdy kto tam trafił ginął lub dożył wyzwolenia od Sowietów lub Amerykanów.
Władysław Bartoszewski (Bartman) – żyd, kolaborant, zdrajca
https://wzzw.wordpress.com/2013/09/16/☞-wladyslaw-bartoszewski-bartman-zyd-kolaborant-zdrajca


Prawdziwa Biografia tej osoby. Fragment tego testu i mają rację . Powodu zdrowia go wypuścili jest absurdalne.

. Nieoficjalnie zwolnienie przypisywano stawiennictwu siostry Bartoszewskiego, która kolaborowała z Niemcami, nawet wyszła za mąż za SSmana. Jednak według relacji prof. Miry Modelskiej-Creech z Georgetown University w Waszyngtonie, pracownika administracji białego domu, istnieje świadek, który przeżył Oświęcim i twierdzi, że Bartoszewski był kolaborantem. Świadek opowiadał, że spotkał się z Bartoszewskim w Oświęcimu, znał m.in., szczegóły na temat wykształcenia Bartoszewskiego. Twierdził, że za sprawą Bartoszewskiego i 14 innych donosicieli, którzy opuścili Oświęcim (notabene pociągiem pierwszej klasy) zlikwidowano 21 wysokich rangą Akowców. Ów świadek jest przekonany, że Bartoszewski był konfidentem.Bartoszewski Powiedział też że bardziej bał się Polaków niż Niemców pod czas wojny. Cynizm. Twierdził że jest bezpartyjny ale wystąpił na konwencji PO i popierał rząd. Spocie PO wyborach do Europarlamentu też wystąpił i przekonywał że jest bezpartyjny. Popierał cenzurowanie Pileckiego. Każda rocznica wyzwolenia tego obozu nie wspomina się o nim a on też nie wspominał o nim i zgadzał się by cenzurować tą osobę. Nie pomagał walczyć z negowaniem zbrodni Nazistowskich przez Niemców i USA. Tych krajach pojawia się Polskie obozy. Powinien występować w procesach jako świadek by bronić Polski i wtedy wypłacili by odszkodowania i przekażą medialny byłby pozytywny. Nie protestował przeciwko Grossowi który oczerniał Polskę . Nie protestował przeciwko złupieniu Polski przez Żydów Amerykańskich którzy za nic chcą miliony i majątki od Polski . Ci Żydzi nie maja nic wspólnego z tymi pomordowanymi . Chcą zdobyć pieniądze i wszystko co wartościowe chcą brać. Cmentarzami się nie interesują i są bardzo zniszczone bo nie mogą z nimi nic zrobić. Likwidacja ich nie można przeprowadzić bo wtedy nastąpiło by oczernianie Polski . Prawnie można je zlikwidować po tym miejscu nie ma Żydów i rodziny nie posiadają bo wymordowano ich wszystkich. Po zburzeniu tych nagrobków można dać pomnik. Żydzi powinni dbać o swoje cmentarz a nie miasto. Bo sami się nimi nie interesują . Absurdem jest by Polscy uczniowie sprzątali ich cmentarze bo sami powinni oni dbać . Ci Amerykańscy Żydzi nie ratowali swoich a mogli ich wykupić.
Bartoszewski mógł to na konferencji przypomnieć a wtedy ci Żydzi nie mogli by wysępić pieniędzy.





.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a z czego wynikają te dowody na bycie żydem ? czy one są czy to tylko podejrzenia ?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
a z czego wynikają te dowody na bycie żydem ? czy one są czy to tylko podejrzenia ?
Dostał trójkąt i to oznacza że był Żydem.
a46.jpg

Pilecki nie ma tego znaczka.
a47.jpg
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
a z czego wynikają te dowody na bycie żydem ? czy one są czy to tylko podejrzenia ?
Był czy nie był żydem to nieistotne, ważne są inne niejasne sprawy, ale z tym jak juz pisłem najlepiej poczekac , do po pogrzebu, jak juz emocje sie uspokoją.

Co do trókąta to niestety nie wiemy jakiego był koloru.
Oznakowania w Auschwitz-Birkenau



W Wikimedia Commons znajdują się multimedia związane z tematem:
Oznakowanie więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych
  • zielony trójkąt: zawodowi przestępcy kryminalni – przeważnie osadzeni w obozach Niemcy
  • czarny trójkąt: tak zwani więźniowie „aspołeczni” (było to pojęcie mało precyzyjne, oznaczano tak m.in. prostytutki, kobiety, które dokonały aborcji, lesbijki, osoby chore psychicznie, narkomanów, alkoholików, pacyfistów, żebraków, bezdomnych, a początkowo także Cyganów (Romów i Sinti), którzy później otrzymywali oznaczenie brązowym trójkątem
  • żółty trójkąt: Żydzi (nosili oni dodatkowy trójkąt taki jak jeden z powyższych, co tworzyło kształt sześcioramiennej gwiazdy Dawida)
  • literowe oznaczenie narodowości więźnia na trójkącie: (oprócz Żydów i Niemców), na przykład P, czyli Pole – Polak; inne oznaczenia narodowości: B (niem. Belgier) – Belg; F (Franzosen) – Francuz; I (Italiener) – Włoch; N (Niederländer) – Holender; S (Spanier) - Hiszpan; T (Tschechen) – Czech; U (Ungarn) – Węgier
Na srodkowym dolnym zdjeciu może byc trójkąt.


Aby zdjecie z trójkątami powiekszyc trzeba klinac na nie myszką.




AaronH napisał:
„Zawsze ludzie mówili, że zmarł ktoś niezastąpiony i to nie była prawda, ale po Mazowieckim, Geremku, Nowaku Jeziorańskim, Bartoszewskim, Wojylle zostaje wyrwa, której nie ma kim choćby zastąpić. Zostały tylko plewy… „ Takiego sms’a otrzymałem od bliskiej osoby po śmierci Władysława Bartoszewskiego.
No to ktos napisal glupstwo, nawet nie potrafił napisac poprawnie nazwisko jedynego pożądnego czlowieka z tej listy.


Ja po woiekszosci z tej listy nie mam żadnej wyrwy, to znaczy pewnie mam w portfelu.
Panowie Geremek i Mazowiecki o to sie postarali.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
pan k napisał:
Biografia jego zawiera nie jasności . Nie jest żadnym profesorem bo ma tylko maturę. Nie pokazał dokumentów że ma maturę . Gdyby miał dokumenty to by je pokazał. Dlaczego go wypuszczono po kilku miesiącach z obozu ? Jedyny taki przypadek bo każdy kto tam trafił ginął lub dożył wyzwolenia od Sowietów lub Amerykanów. Władysław Bartoszewski (Bartman) – żyd, kolaborant, zdrajca https://wzzw.wordpre...aborant-zdrajca Prawdziwa Biografia tej osoby. Fragment tego testu i mają rację . Powodu zdrowia go wypuścili jest absurdalne. . Nieoficjalnie zwolnienie przypisywano stawiennictwu siostry Bartoszewskiego, która kolaborowała z Niemcami, nawet wyszła za mąż za SSmana. Jednak według relacji prof. Miry Modelskiej-Creech z Georgetown University w Waszyngtonie, pracownika administracji białego domu, istnieje świadek, który przeżył Oświęcim i twierdzi, że Bartoszewski był kolaborantem. Świadek opowiadał, że spotkał się z Bartoszewskim w Oświęcimu, znał m.in., szczegóły na temat wykształcenia Bartoszewskiego. Twierdził, że za sprawą Bartoszewskiego i 14 innych donosicieli, którzy opuścili Oświęcim (notabene pociągiem pierwszej klasy) zlikwidowano 21 wysokich rangą Akowców. Ów świadek jest przekonany, że Bartoszewski był konfidentem.Bartoszewski Powiedział też że bardziej bał się Polaków niż Niemców pod czas wojny. Cynizm. Twierdził że jest bezpartyjny ale wystąpił na konwencji PO i popierał rząd. Spocie PO wyborach do Europarlamentu też wystąpił i przekonywał że jest bezpartyjny. Popierał cenzurowanie Pileckiego. Każda rocznica wyzwolenia tego obozu nie wspomina się o nim a on też nie wspominał o nim i zgadzał się by cenzurować tą osobę. Nie pomagał walczyć z negowaniem zbrodni Nazistowskich przez Niemców i USA. Tych krajach pojawia się Polskie obozy. Powinien występować w procesach jako świadek by bronić Polski i wtedy wypłacili by odszkodowania i przekażą medialny byłby pozytywny. Nie protestował przeciwko Grossowi który oczerniał Polskę . Nie protestował przeciwko złupieniu Polski przez Żydów Amerykańskich którzy za nic chcą miliony i majątki od Polski . Ci Żydzi nie maja nic wspólnego z tymi pomordowanymi . Chcą zdobyć pieniądze i wszystko co wartościowe chcą brać. Cmentarzami się nie interesują i są bardzo zniszczone bo nie mogą z nimi nic zrobić. Likwidacja ich nie można przeprowadzić bo wtedy nastąpiło by oczernianie Polski . Prawnie można je zlikwidować po tym miejscu nie ma Żydów i rodziny nie posiadają bo wymordowano ich wszystkich. Po zburzeniu tych nagrobków można dać pomnik. Żydzi powinni dbać o swoje cmentarz a nie miasto. Bo sami się nimi nie interesują . Absurdem jest by Polscy uczniowie sprzątali ich cmentarze bo sami powinni oni dbać . Ci Amerykańscy Żydzi nie ratowali swoich a mogli ich wykupić. Bartoszewski mógł to na konferencji przypomnieć a wtedy ci Żydzi nie mogli by wysępić pieniędzy.
Wiesz co, Ty to chyba na każdego w kraju masz takie historyjki, jak by trzeba było to na świętego Piotra też byś znalazł jakieś haki. Skąd Ty bierzesz te wszystkie bzdury? Wszyscy dyktatorzy świata i ci żyjący i ci z przeszłości bardzo cenili by takiego specjalistę od propagandy, manipulacji i kłamstwa jak Ty. Marnujesz się, Władymir Cię potrzebuje!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to jak Panie K jak to z tym trójkątem, bo chyba znów fantazja ciebie poniosła
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Żyd, Arab czy Polak z obojętnie tam jakim trójkątem nie stanowi z człowieka kogoś wyjątkowego.

Faktem jest, że Jego wyjście z obozu koncetracyjnego budzi wiele wątpliwości i sprzeczynych odczuć, tym bardziej że kulisy wyjścia z obozu zagłady nie przez komin a z powodu (różnie mówią - są teorie że z powodu zygłodzenia i wyniszczenia) są dla mnie niejasne.

Co by nie powiedzić, prof. Bartoszewski zapisał się w historii tak jak widzimy. Dla elit, mediów i setek tyśięcy Polaków będzie to autorytet, bez znaczenia czy słusznie czy też nie. Jak ktoś wspominał, o zmarłym generalnie nie mówi się źle. Ja uważam, że o ZMARŁYCH NIE NALEŻY MÓWIĆ ŹLE, PONIEWAŻ TO NIE MA SENSU. To jak gdybanie, snucie teorii, do nieczego to nie prowadzi.

Mam wiele do zarzucenia ś.p prof. Bartoszewskiemu, ale tekże za wiele Go cenie. Jak większość ludzi. Myślę, że zdanie poniżej dot. ś.p Marka Edelmana trafnie odnoszą się do tematu.

,,Nigdy nie będzie nam dane w pełni zrozumieć tej niewyobrażalnej tragedii, dotknąć tragizmu historii, której częścią nie byliśmy. Jesteśmy jednak jej spadkobiercami i tym, którzy odeszli jesteśmy winni pamięć. Tylko tyle, i aż tyle, możemy zrobić. Bo tak trzeba."
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Nie, no z tym winklem na pasiaku to ubawiłem się setnie. Na tych zdjęciach Pilecki i Bartoszewski oznaczeni są jako Polacy, a ich trójkąty są koloru czerwonego - polityczni.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
serwor napisał:
Ja po woiekszosci z tej listy nie mam żadnej wyrwy, to znaczy pewnie mam w portfelu. Panowie Geremek i Mazowiecki o to sie postarali.
Nie wiedziałem, że Pan Geremek i Premier Mazowiecki mieli przyjechać i poszukać za Ciebie wysoko płatnej pracy. No chyba, ze jesteś niepełnosprawny. To zupełnie co innego
 

janek23ci

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2015
Posty
36
Punkty reakcji
4
Kilka słów na temat "profesora"...
https://www.youtube.com/watch?v=q6ZO0MXdAWE
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
janek23ci napisał:
Kilka słów na temat "profesora"...
Proponuję abyś zdjął to logo "Bóg, Honor, Ojczyzna" bo to co piszesz nie ma nic wspólnego z ani jednym z tych haseł
 
S

serwor

Guest
AaronH napisał:
Nie wiedziałem, że Pan Geremek i Premier Mazowiecki mieli przyjechać i poszukać za Ciebie wysoko płatnej pracy
Zarabiam powyzej sredniej krajowej, ale ci panowie rozwalili kraj, przemysl, doprowadzili do gigantycznych nadużyc i korupcji.
 
Do góry