Szybki i tani kurier

K

Kruczy

Guest
Macie doświadczenie w wysyłaniu paczek kurierem?
Który kurier obecnie na rynku jest najtańszy, ale jednocześnie szybki?
Potrzebuję wysłać kilka paczek, ale nie bardzo mam czas na porówywanie cenników na stronkach kurierów.
I nie polecajcie żadnych porównywarek, bo z tego co słyszałem to nie jest to zbyt wiarygodne źródło informacji.
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
No ja już też słyszałem, że te porównywarki są często opłacane przez firmy i dlatego te ceny, które tam wyskakują często są zupełnie nieprawdziwe.
Jeśli zależy Ci na zaoszczędzeniu kliku złotych przy wysyłce to możesz wysłać przez stronę typu http://www.wysylajtaniej.pl/
Ja swojego czasu przetestowałem kilku brokerów na rynku, ale z nimi najlepiej mi się współpracowało.
 
K

Kruczy

Guest
Ok, dzięki, zaraz zajrzę do ich cennika.
A jak u nich z szybkością wysyłki?
 

Cilsak

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2014
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Mi też zdarzało się wysyłać za ich pośrednictwem kilka razy :) I jak np rano wypełniałem formularz przez neta i zamawiałem kuriera, to jeszcze tego samego dnia był u mnie po paczkę. Na następny dzień paczka była już u odbiorcy :piwosze:
Wiem też, że mają jakieś opcje przyspieszania wysyłki, ale to już musiałbyś się zorientować na stronie, bo ja nigdy nie korzystałem z tego. BB)
 
K

Kruczy

Guest
Aa to faktycznie szybko idą paczki.
Skoro będzie na następny dzień to nie potrzebuję opcji przyspieszania.
 

akluska85

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2015
Posty
68
Punkty reakcji
0
to prawda, u nich to wszystko działa bardzo szybko i sprawnie :) także warto zainwestować w ich usługi akurat ^^
 

Anettttta

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Polecam netkurier-24.pl


Witam, odnośnie taniego kuriera... według mnie trzeba wybrać dobrego brokera bo jak wiadomo same firmy kurierskie są drogie. Mam doświadczenia z różnymi brokerami. Dla mnie ważne jest żeby był dobry kontakt i pewność że jeżeli moja przesyłka np. zostanie uszkodzona sprawa zostanie od razu załatwiona. Są brokerzy z którymi w ogóle nie można sie skontaktować, mają dobre ceny (tanie) ale są to firmy widmo z którymi nic nie można załatwić nie odbieraja telefonu ani nie odpisują. W tej chwili współpracuje w serwisem netkurier-24.pl mają dobre ceny na przesyłki zagraniczne zwłaszcza jeśli chodzi o UPS o dziwo mają tańszą ofertę niż DPD a jak wiadomo UPS jest firmą rewelacyjną a przynajmniej ja tak uważam. W netkurierze-24 podoba mi się to że nawet jak nie odbiorą tel jak dzwonie zawsze oddzwaniają co na prawdę jest nieprawdopodobne, widać że zależy im na każdym kliencie. System też jest łatwy w obsłudze. A co do stwierdzenia tani kurier... tanio nie zawsze idzie w parze z jakościa wykonywanych. Wielu brokerów wpisuje ceny netto , nie jest wliczona opłata paliwowa itp. Proszę zwróćcie na to uwagę. Polecam również serwis panpaczka.pl mają K-exa ale załatwiają nr do kurierów, ale w tej chwili faworytem dla mnie jest netkurier-24.pl cena która jest obliczna na stroce jest ceną końcową brutto.POLECAM
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
A czy w przypadku tych Wysyłaj Taniej, wysyłka za granicę również jest szybka? Orientuje się ktoś?
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
madzia_a napisał:
A czy w przypadku tych Wysyłaj Taniej, wysyłka za granicę również jest szybka? Orientuje się ktoś?
Kilka razy wysyłałem za granicę, Jeśli chcesz znać dokładne terminy wysyłki do poszczególnych państw, to zobacz sobie u nich na stronce. Wiadomo, że za granicę idzie trochę dłużej niż w PL, ale u mnie to było około 2-3 dni.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Dzięki za odpowiedź. Przetestuję to napiszę ile szła paczka.
 
Do góry