Samodzielny montaż instalacji alarmowej

I

Infiner

Guest
Mam instrukcję obsługi i nie wydaje się to trudne. Cała instalacja działa bezprzewodowo. Czy samodzielny montaż to jakaś skomplikowana sprawa? Chodzi o system Micra z Satel? Nieruchomość ma być ubezpieczona i mam dostać zniżki w związku z posiadaniem systemu alarmowego i trochę się boję, że jak nie zadziała, a do czegoś dojdzie, to może być lipa.
 
G

Georginia40

Guest
Zależy. Jeżeli nieruchomość ma być ubezpieczona, to firmy ubezpieczeniowe bardzo często wymagają aby system alarmowy był zamontowany zgodnie ze sztuką przez certyfikowanych monterów.
Nie wiem czy warto ryzykować - aby później nie podważyli Ci, że coś tam nie zadziałało i stąd włamanie. Poza tym usługa montażu nie jest ekstremalnie droga - zważywszy, że Micra jest systemem bezprzewodowym. Zapytaj o koszta tutaj http://www.i-serwis.pl/instalacje/

Zajmują się tam montażem alarmów, monitoringu, elementów automatyki itd. Koszta to kwestia dogadania.
 
V

Vaffik

Guest
Nie, ale bardzo blisko bo większość SATELI pracuje po IP a jak dorzucisz monitoring z rejestratorami i całą resztą - no to już będzie PC!
Dodatkowo - systemy alarmowe SATELA które lata montowałem klientom - mogą fajnie współpracować np. z Androidem!
Jak masz dobry system z monitoringiem to i mieszkaniem całym będziesz sterować z neta czyli nawet z drugiego końca świata!
W dzisiejszych czasach bezproblemu odbierzesz rozmowę z videodomofonu smartfonem i otworzysz komuś bramkę lub drzwi o ile sterowane elektrycznie.
Jeśli to wszystko to nie informatyka - sprostuj mnie :D
 
A

Aleksa24

Guest
A może zamiast samego alarmu lepiej wybrać kamerę z detekcją ruchu i własnie alarmem. W JBP HD Camera są świetne modele, które gwarantują nam bezpieczeństwo i niezawodność. Nie zapominając o bardzo dobrej rozdzielczości nagrywania HD 720P
 

alma1

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł. Teść zamontował sobie sam i po roku okazało się, że ten cały jego system nie działa jak trzeba. Okazało się w najgorszej z możliwych sytuacji, czyli po włamaniu do domu. Teraz ma u siebie alarm firmy SATEL i wszystko działa bez zarzutów. Polecam podpytać się tutaj: techsecure.pl/serwis-alarmow
Mają tam dobrych fachowców zajmujących się montażem alarmów i nie tylko, bo ogólnie zajmują się zabezpieczeniami.
Pozdrawiam
 
Do góry