Czarna lista google

Gosciu100

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam,

Posiadam stronę internetową, która była sztucznie pozycjonowana w google przez co prawdopodobnie dostała się na czarną listę google. Wnioskuję to po tym, że obecnie jest bardzo nisko w wynikach wyszukiwania (miejsca rzędu kilkaset) albo w ogóle nie jest klasyfikowana.

Obecnie prowadzę bloga (na innym adresie i serwerze) i chciałbym na moim blogu umieścić link do tej strony z czarnej listy. Czy może to spowodować jakieś problemy z pocyjonowaniem tego mojego bloga?

Podsumowując, moje pytanie brzmi - jak działa czarna lista google? Dotyczy ona tylko strony (domeny) sztucznie pozycjonowanej, czy może ta kara jest nakładana na wszelkie inne strony połączone linkami z tą stroną? Co by się stało jakbym dane z tej strony z czarnej listy zainstalował na nowej domenie? Byłaby "czysta" według google?

Z góry dzięki za odpowiedź!
 

chuck76

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Za pomocą skryptów, botów czy masz na myśli inne sztuczne pozycjonowanie?
 

Gosciu100

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Szczerze mówiąc nie bardzo się na tym znam. Zleciłem to firmie zajmującej się pozycjonowaniem. Mimo, że strona była statyczna (bez żadnych wpisów, komentarzy, artykułów) to dosyć szybko wskoczyłem na czołowe pozycje w google w wybranych frazach. Fajnie było, ale się po dwóch miesiącach skończyło el dorado. Wtedy się skontaktowałem z tą firmą pozycjonującą z prośbą o wyjaśnienie spadków. W odpowiedzi napisali mi, że prawdopodobnie google nas wrzucił na czarną listę. Jako rozwiązanie podali mi zmianę domeny. Na nowej domenie jednak nigdy nie osiągnęliśmy dobrych wyników, więc się zastanawiam czy może to nie chodzi bardziej o zawartość strony, skoro zmiana domeny nic nie dała.

Szczegółów nie znam, czy to były skrypty, czy boty.
 
Do góry