przekąski bez których nie możesz żyć:)

Karonina

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2015
Posty
71
Punkty reakcji
2
Macie dania, przekąski, smakołyki bez których nie moglibyście żyć? Pomimo diety nie potraficie sobie czegoś odmówić? Chyba każdy ma jakąś swoją słabostkę?:)

Dla mnie to oczywiście czekolada. Czasami muszę sobie jednak zrobić odwyk, żeby nie pochłaniać coraz większych ilości. Kiedyś miałam taki stan, że jak widziałam czekoladkę w sklepie to aż robiłam się nerwowa jak jej nie kupowałam:p

A z takich lżejszych przekąsek to zawsze jak zaglądam do lodówki to sięgam po... marchewkę:)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
W moim jadłospisie chyba nie ma takiej przekąski/ Generalnie lubię prażynki, ale mogę bez nich żyć.
 
W

wiki9969

Guest
Uwielbiam jabłka i ogólnie słodycze. Tyle razy obiecywałam sobie, że z tego drugiego zrezygnuje, ale póki co nie potrafię. To już chyba pod uzależnienie podchodzi. :(
;)
 

Karonina

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2015
Posty
71
Punkty reakcji
2
Ze słodyczami mam podobnie. Czasami przez jakiś czas nie jem, ale kiedyś w końcu się znowu skuszę i jem częściej:)
 
W

wiemlepiej

Guest
wiki9969 napisał:
Uwielbiam jabłka i ogólnie słodycze. Tyle razy obiecywałam sobie, że z tego drugiego zrezygnuje, ale póki co nie potrafię. To już chyba pod uzależnienie podchodzi. :(
;)
Ja również ale jestem zdania,że nie ma nic złego w zjedzeniu dziennie kosteczki albo dwóch czekolady. Swoją drogą to bardzo dobrze działa na organizm ponieważ wspomaga wytwarzanie endorfin, które jak wiadomo poprawiają humor. Jest to potwierdzone naukowo.

Świetna jest seria czekolad Wedla desery: Panna cotta, creme brulee oraz Tiramisu. Najbardziej chyba smakuje mi tiramisu. Ciasteczko, potem warstwa nadzienia i oblane mleczną czekoladą. W sklepach jest obecnie również wersja w ciemnej czekoladzie chociaż mi osobiście ta w mleczne smakuje bardziej ( jest to juz kwestia gustu).

No i jeszcze ptasie mleczko ! Jak sie dorwę to potrafię zjeść całe.
 

Katana11

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2014
Posty
11
Punkty reakcji
0
CZEKOLADA każdy rodzaj. Ale biegam intensywnie więc moge jeść i jeść. Lubię też łososia... ale to raczej nie przekąska omomom :D
 

Karonina

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2015
Posty
71
Punkty reakcji
2
o nieee!! jeszcze jednym moim grzechem są nachosy w kinie.. bez tego nie da się reklam oglądać (znikają zanim jeszcze się film zacznie:) )
 

kingajar

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
Nie nazwałabym tego tak do końca przekąską, ale uwielbiam chłodnik w upalne dni.
Znam taki sprawdzony przepis na przepisy.ancymonki.pl jest przepyszny!



Chłodnik z nowalijkami
Składniki:
  • 1.5 l maślanki
  • 1.5 l kefiru
  • 2 ząbki czosnku
  • 2 pęczki rzodkiewek
  • 1 pęczek kopru
  • 3 ogórki gruntowe
  • pęczek szczypioru drobnego
  • 2 jajka
  • 50 ml koncentratu z buraka czerwonego
  • sól
  • pieprz
Przygotowanie:
  1. Do dużego garnka wlej maślankę i kefir
  2. Rzodkiewki dokładnie opłucz i pokrój w drobną kostkę, następnie lekko posyp solą i odstaw aż puści sok
  3. Szczypiorek, koperek opłucz i drobno posiekaj
  4. Ogórki obierz ze skórki i pokrój w drobną kostkę
  5. Czosnek przeciśnij przez praskę
  6. Wszystkie posiekane warzywa dodaj do garnka z maślanką i kefirem
  7. Dokładnie wymieszaj
  8. Dolej koncentrat z buraka
  9. Dopraw solą i pieprzem
  10. Podaj lekko schłodzony z ugotowanym na twardo jajkiem

bez tego chłodnika z nowalijkami czasem nie mogę się obejść ;)
 
K

Kmicic_IQ130

Guest
jak jestem w pracy prawie zawsze idę po dwa małe hod-dogi lub jeden duży. z sosem tysiąca wysp w małpce :)
 
Do góry