Trening dla 17 latka na chudnięcie.

lazur00

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
cześć !
potrzebuję pomocy. mam 195cm i 120kg.
trochę (bardzo) się zapuściłem i nadszedł czas by w końcu coś z sobą zrobić.
Szukam kogoś kto pomógł by mi ułożyć jakiś plan treningu.
chodzi mi o utratę masy i nabranie siły.
ważne jest to by zgubić zbędne centymetry.

mam w domu Atlas DOMYOS hg 60-3
rower stacjonarny
hantle 2kg i 5kg

znacie jakieś zestawy ćwiczeń w domu na takim sprzęcie by efektywnie gubić kilogramy ?

pozdrawiam!

e-mail: drifter@spoko.pl
 

Attachments

  • zoom_d590b457133d45718779dcb825cf14bc.jpg
    zoom_d590b457133d45718779dcb825cf14bc.jpg
    20,9 KB · Wyświetleń: 0
E

Elen

Guest
Witaj, ja ekspertem nie jestem. Obok mnie- po sasiedzku- mieszka pani, ma 30 lat i od lat meczyla sie ze spora nadwaga. Glodzenie sie nie pomagalo. Od jakiegos czasu zauwazylam, ze mocno schudla i zapytalam ja z ciekawosci. W pierwszej kolejnosci lekarz wyslal ja na badania hormonalne, okazalo sie, ze ma problem z tarczyca, wiec jest leczona. Kolejna sprawa, to dieta zbilansowana odpowiednio- nie jada miesa wieprzowego, tylko kurczaki, duzo bialka i warzyw. Tu juz trzeba konsultacji z dietetykiem, nie ominiesz tego. Jesc musisz, zeby sie nie rozchorowac, tym bardziej ze jestes mlody i organizm wciaz sie rozwija. Co jeszcze pomoglo tej pani? Codziennie szybkim krokiem spaceruje z psem przez godzine. Faktycznie tak jest, bo widze ja o stalej porze. Tak wiec kolego, polecam Ci ruch na swiezym powietrzu codziennie. Dobre efekty daje tez jazda rowerem.
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Hej,
chudnięcie to 80% dieta, 20% trening.

Odnośnie diety przeklejam, co napisałem w innym temacie, proste i skuteczne:
- wchodzisz na stronę myfitnesspal.com (darmowa rejestracja i korzystanie)
- wpisujesz ile masz lat, płeć, ile ważysz, ile razy w tygodniu ćwiczysz i ile chcesz schudnąć w tydzień
- polecam ustalić 0,25 kg jak chcesz schudnąć ze 2 kg w sumie, jak więcej to 0,5 kg w tydzień. Ustalanie więcej na tydzień przestaje być zdrowe dla organizmu.
- codziennie wpisuj do aplikacji każdą rzecz jaką zjadłaś - aplikacja wyliczy Ci kalorie, zapotrzebowanie na białko, węglowodany i tłuszcze
- planuj delikatnie jedzenie - będziesz gotowała raz na dwa dni :)
- wyrzuć z diety napoje gazowane, słodycze, pieczywo z mąką pszenną - jeżeli byś czuła, że to za dużo to przez tydzień załóż, że jesz go trochę mniej - i co tydzień odrobinę obniżaj to ile syfu w siebie wkładasz. Może to być wyzwanie dla części osób ale nagroda - to jak się czujesz jest zdecydowanie warte.
- jedz dopóki nie jesteś głodna, a nie dopóki jesteś "pełna"
- pamiętaj aby dbać o obecność zdrowych tłuszczy w diecie: avocado, olej kokosowy, ryby, orzechy (nie ziemne)
- staraj się nie łączyć w jednym posiłku węglowodanów z tłuszczami - kiedy są jedzone razem wtedy lecą w tkankę tłuszczową
- wytrzymaj miesiąc - zobaczysz efekty, samopoczucie, łatwo będzie wytrzymać
* jeżeli jakiegoś dnia złamiesz dietę - to spoko, mi się to zdarzało, ważne żeby trzymać konsekwentnie wracać do programu :)
* wpisuj wszystko co jesz i pijesz poza wodą i herbatą. Sok, batonik, bułeczka - wszystko ma duże znaczenie. Ja odpuszczam wpisywanie warzyw, natomiast owoce koniecznie (są kaloryczne)

Trening:
Pójdź po prostu codziennie na godzinę spaceru. Spalisz trochę kalorii, na przestrzeni tygodnia to będzie jak jeden dzień jedzenia.
Jak chcesz tylko schudnąć olej zestawy ćwiczeń ;)
 
Do góry