problem z dowodem tymczasowym-POMOCY!

krycha0022

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam, z góry zaznaczę, że kompletnie nie wiedziałem gdzie dodać tego posta,
opiszę krótko moją nie ciekawą sytuację ,
a więc, na początku powiem o tym, że nie znam ojca, matka za granicą od 14Lat. (mam lat 18 rocznikowo, pod koniec maja kończe 18lat)
no i ogólne sprawowanie nade mną ma Babcia, problem jest w tym, że zaczełem kurs prawa jazdy, ale do samego egzaminu trzeba posiadac dowód tymczasowy albo paszport, wszystko fajnie, babcia by normlanie mogła podpisac, bo jak wiadomo przy wniosku do dowodu tymczasowego trzeba podpis opiekuna prawnego, ale! wyjechala do mojej matki za granice i wroci po wakacjach, sprawowanie nade mną do momentu ukonczenia 18lat, ma moja sąsiadka, sprawowanie jest załatwione kuratoryjnie,

co w takiej sytuacji zrobic?
czy sąsiadka jako opiekun ( sprawy zalatwione kuratoryjnie tak jak mowilem) mogla by podpisac wniosek?
czy jest jakis inny sposób oprocz tego by babcia wrocila do Polski by podpisac ten wniosek?
prosze o szybką pomoc !
 
W

wiki9969

Guest
A musisz mieć prawo jazdy koniecznie teraz? Nie możesz poczekać do ukończenia osiemnastego roku życia?
 

krycha0022

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
no wlasnie niezbyt ;/ bo mi prawko jest potrzebne z przyczyn mniej waznych poza tym koncze wyjezdzac godziny, zostaly mi 2 wyjazdy ;/ wiec nie chce by wszystko poszlo na marne
 
W

wiki9969

Guest
Nie pójdzie. Jeżeli masz wyjeżdżone godziny to kurs jest ważny nawet po kilku latach.
 

krycha0022

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
nie w tym sensie, lepiej wyjezdzic zaraz przed egzaminem. to jak? nie da rady jakos tego dowodu zrobic?
 
Do góry