Sprawdzony kompresor do domowego użytku

K

Kruczy

Guest
Jak w temacie. Potrzebuje kupić sprężarkę do domowego użytku. Przede wszystkim potrzebuje czegoś do pompowania opon, od czasu do czasu będę chciał coś prysnąć lakierem bądź przedmuchać. Środki jakie mogę przeznaczyć na zakup to maksymalnie do tysiąca złotych. Z góry dzięki za polecenie czegoś odpowiedniego. Pozdrawiam!
 
V

Vaffik

Guest
Kolego, Bass Polska u mnie działa już 8 rok bez awarii. Kompresor 50L 190K/min 8bar kupiony w Castoramie za 399zł. Lakierowanie zawodowe jest cięzkie zwłaszcza czegoś większego ale na raty da radę. Jeśli ma być używany jedynie do takich celów jak piszesz to szkoda wydawać kasę na 100L po 700,800zł. Naprawdę.
Jedyne co wymień w takim kompresorku za 300-400-500zł to przewód pneumatyczny dokładany do kompletu. Kup sobie 10m prostego niezwijanego przewodu ciśnieniowego osobno + dwie końcówki i zarób. Ten ori przewód (pomarańczowy) pęka.
 
K

Kruczy

Guest
Vaffanculo dzięki ale różne są opinie w temacie tej firmy o której wspominasz, podobno z naszym rodzimym sprzętem ma mało wspólnego..poza tym nie chcę nic z marketu. Zależy mi na czymś niekoniecznie korzystnym cenowo ale takim, co zachowa parametry w długiej perspektywie czasu i się nie wysypie przy częstszym używaniu.

Moogle a ten Josval to naprawdę jest w całości produkowany w Hiszpanii tak jak piszą? Z tego co widzę to podobne konkretne marka jeśli chodzi o kompresory i o coś takiego bardziej by mi chodziło. A kupowałeś u tego importera na Polskę czy z jakiegoś innego źródła? Nie chce nic z marketu..
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
Kruczy napisał:
Moogle a ten Josval to naprawdę jest w całości produkowany w Hiszpanii tak jak piszą? Z tego co widzę to podobne konkretne marka jeśli chodzi o kompresory i o coś takiego bardziej by mi chodziło. A kupowałeś u tego importera na Polskę czy z jakiegoś innego źródła? Nie chce nic z marketu..

Tak, kupowałem od hafena (masz link wyżej) bo mają dobre ceny.
A co do ich kompresorów to piszę na podstawie doświadczeń a nie tego co słyszałem.
W całości rodzima hiszpańska produkcja i w markecie ich nie kupisz.

vaffanculo napisał:
No to nie kombinuj i weź Makitę lub Makteka.
Masz jak doświadczenie z kompresorami od nich (zbiornikowymi czy innymi)
Chodzi mi moc, wydajność na minutę, długość jednorazowego czasu pracy?
 

Mikulaskin

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2013
Posty
70
Punkty reakcji
1
vaffanculo napisał:
No to nie kombinuj i weź Makitę lub Makteka.
w tym przypadku się nie zgodzę,wydaje mi się że twoje typy to bardziej polecenie przez pryzmat całego sprzętu tych marek ...
używałem sprężarki jednej z tych firm ale nie byłem zadowolony.
już po wysyłce okazało się, że sprężarka przyszła z nieszczelnym zbiornikiem na spawie.
używany sporadycznie kilka razy do pompowania kół i przechowywany w suchym miejscu.
po wymianie na inny nowy okazuje się ze silnik nie staruje i ma jakąś trudność z pracą
polecam raczej coś z mniejszą ilością chińszczyzny.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Na takie potrzeby najzwyklejszy kompresor np. z Castoramy do 400 PLN
Czasy mamy takie że nawet te mniej markowe mają już swój poziom i nie ma co kasy wyrzucać.
Jam mam taki 6 rok i się sprawdził od pompowania opon do malowania natryskowego.
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
mam pytanko, czy ktoś był kiedyś w podobnej sytuacji: http://wysylajtaniej.blox.pl/html?chodzi mi o zwrot nieprawidłowo nadanej paczki. w zeszłym tygodniu nadałem jedną paczuszkę, podałem wymiary trochę na pałę i zorientowałem się już po wysyłce, że sporo się z rzeczywistością minąłem :) teraz się trochę obawiam co będzie z paczką...
 
Do góry