Gdzie wykupić ubezpieczenie OC?

K

Kaja Metrowska

Guest
Witam. Może jacyś mili panowie tutaj pomogą zdezorientowanej kobiecie z wyborem odpowiedniego OC? Nie mam się kogo doradzic w tym zakresie a im bardziej czytam informacje w sieci tym trudniej jest mi się zdecydować.
Samochód mam już upatrzony. Opel Corsa z 2008 roku. Bardzo ładny, za parę dni kupuję. Ale trzeba będzie go oczywiście ubezpieczyć. Tylko pytanie gdzie?
A i co sądzicie o NNW ? Warto jest kupować?
 
V

Vaffik

Guest
NNW jest tanie jak barszcz a zawsze może pomóc. Jeśłi chodzi o OC to sprawy mają sie tak:

1. drogo w WARTA, PZU i podonych - drogo ale rzeczowo i konkretnie. Zero problemów z wypłatami, funduszem gwarancyjnym itp.
2. taniej ale zawsze coś za coś. Poczytaj w necie o LINK4, HDI i podobnych kretynach ...

Dlaczego o tym piszę? Bo Ci tańsi zawsze szukają jakiegoś ale na niekorzyść ubezpieczonego! W PZU choć na starcie jest drogo ale takich rarytasw nie mają!
Zawsze w PZU dostałem więcej jak sam obliczyłem! Lekkie puknięcie w zderzak i tysiak z groszami do wypłaty!
W HDI czekałem 8 miesięcy na wypłatę! Wjechał mi klient w tył i autko do remontu. Trzeba było się sądzić bo wózek był nowy a HDI chciało mi pakować zamienniki!
Wygrałem ale 8 miesięcy biegania od Sądu do Sądu!
Druga rzecz. Podstawa za Corsę to będzie jakieś 800-900zł na rok obecnie.Po 5latach jazdy będziesz miała już 400-450zł na rok. Zastanów się czy nie warto wykupic OC u kogoś stabilnego i wypracować tam zniżek. Ja za silnik 2.2tdci płacę 430zł/rok.
 

januszkarp

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Niby tak ale autorka pyta się o OC. W przypadku OC to nie Ty dostajesz odszkodowanie ale osoba, której uszkodzisz samochód. Dlatego też nie za bardzo powinno Cię obchodzić to czy wypłacą jej odszkodowanie czy nie. AC inna sprawa - nad tym mozńa się zastanowći.
Zniżki - w tym może być problem. Warto jest czasami wziąć droższe OC gdzie masz pewność,że w przypadku stłuczki zabiorą Ci mnie zniżki niż przy tym tańszym.

NNW na pewno wskazane.Tanie i warto jest mieć.

Kontaktowałaś się z doradcą? Nie warto jest chodzić tak od ubezpieczyciela do ubezpieczyciela.Warto aby ktoś Ci wyliczył co będzie najbardziej opłacalne.
 
V

Vaffik

Guest
Nie prawda. Liczy się współpraca ubezpieczyciela z narodowym funduszem gwarancyjnym i szybkość działania układzików.
Zostaw auto z OC/NNW na parkingu pod marketem z ubezpieczeniem w HDI i niech ktoś Ci drzwi rozwali! O wypłacie zapomnij. Czytam wątki w róznych forach i Ci niby najlepsi, najtańsi mają z tym największy problem! 80% ubezpieczonych kasy nie dostaje! Nawięcej problemów jest w Liberty, HDI, Link4, ProAMA i AXA.
Ludzie bardzo chwalą drogie PZU, Warta, Alianz, Uniqa. Najwięcej problemów jest gdy uderzy Cie auto ubezpieczone np. w Link4 a Ty masz OC w Liberty i podobnie.
Kilka przykładów z mojego życia z lat 2008-2011 (samochód Ford Mondeo MK4 2.0TDCi Sedan):
Ubezpieczenie w HDI (pierwszy rok):
- stłuczka z nie mojej winy na skrzyżowaniu, uderzenie innego auta w mój tył gdy stałem na czerwonym:
1. czas oczekiwania na przyjazd oględzinowego - 4 dni!!!
2. czas przygotowania dokumentów po oględzinach - 17dni!!!
3. czas pobierania wypiski w Policji - 32 dni!!!!!
4. oceniono szkody na 2149zł do wypłaty:
- nie uwzględniono postoju auta i strat firmy (jeździłem na TAXI)
- zderzak zamiennik
- naprawa pasa tylnego zaniżona do maksimum ponieważ prostowanie miało kosztować 1190zł
- uszkodzenia to: klapa tył, zderzak, pas tylny, obie lampy pęknięte, pękła szyba od uderzenia
5. moje odwołanie i przedstawienie własnego kosztorysu według ASO FORD - 7dni
7. oczekiwanie na rozpatrzenie odwołania - równiuteńkie 29dni
8. ponowne oględziny auta i wycena na kwotę 3970zł:
- w tym czasie oryginalny zderzak kosztował w Fordzie 970zł
- oryginalna klapa tył 1670zł
- oryginalna lampa tył 455zł x2
- oryginalna szyba tył 1120zł
- koszt naprawy blacharskiej pasa tylnego 1190zł
- lakierowanie zderzaka i klapy 710zł
- montaż u mechanika 550zł
- parkowanie auta na parkingu strzeżonym 3 m-ce x 120zł m-c
- holowanie auta z miejsca uderzenia na parking - 250zł
- strata dzienna firmy - minimum 200zł netto (a stałem 35dni!)
9. Kupiłem nowe auto spod salonu w leasing
10. sprawa trafia do sądu - sąd rozpatruje na moją korzyść ale wpłacić na dzień dobry musiałem za sprawę 500zł
Sąd nakazuje rozpatrzyć szkody jeszcze raz ale za przestój firmy nic.
11. Ubezpiezyciel po sprawie w Sądzie wystawia ponowny kwitek na kwotę 6150zł
12. Przyjmuję, wypłacam ale auta już nie robię. Sprzedałem jak stał po prawie 5 miesiącach latania z papierami!

Ubezpieczyciel PZU S.A. (Mondeo MK4 ale młodsze, ten następny):
Uderzenie w drzwi prawe na skrzyżowaniu przez człowieczka który jechał bez OC i bez przeglądu!!!!!
1. uszkodzenia: prawy środkowy słupek, para drzwi, próg wgnieciony o 30cm, wywalone poduszki boczne, wybite szyby, lekko wciśnięty dach po środku od słupka.
2. PZU przyjmuje sprawę, czas rozpatrywania 4dni z oględzinami dnia następnego
3. jest decyzja o szkodzie całkowitej, auto nie opłacalne w naprawie
4. 2 dni później PZU informuje o wypłacie 85% wartości rynkowej auta z Narodowego Funduszu Gwarancyjnego
5. 10dni później otrzymuję 55700zł za auto do ręki. Faktyczna wartość rynkowa samochodu to kwota około 42-47tys. według rocznika w roku wypadku.
6. wypłacam pełną kwotę!!!!!
7. sprzedaję pozostałość po Mondeo za 11500zł na Allegro.

Przypominam że AC nie miałem! To wszystko z OC!
HDI kosztowało mnie rocznie 550zł. PZU 745zł ze względu na to że to TAXI.
Nie warto oszczędzać!
 
I

Infiner

Guest
Autorko zostaw kontakt do niezależnego doradcy:
http://ubezpieczenia.comperia.pl/oc

Na przykład tutaj masz taką możliwość. Niech oni dobiorą Ci najlepszą opcję dla Ciebie, wyślą Ci kilka propozycji. Ja również polecam wykupić OC u jakiegoś dużego ubezpieczyciela. PZU albo Allianz.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Dziękuję za wszystkie informacje !

Czy słyszeliście może o nowych regulacjach dotyczących OC na ten rok? Sama ostatnio poczytałam sobie w lokalnej gazecie,ze ubezpieczenie ma zdrożeć o ponad 30% od 1 kwietnia.
No i teraz mamy dostawać odszkodowanie od własnego ubezpieczyciela.A nie od ubezpieczyciela sprawcy.

Jak sie na to zapatrujecie? Na plus czy na minus?
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
Wygląda no to, że chcesz czy nie chcesz zastosujesz się do rady vaffanculo, że nie warto oszczędzać, bo KNF ogranicza ubezpieczycielom możliwość oferowania niższej stawki ubezpieczenia kosztem późniejszego kiepskiego traktowania klientów.

Moim zdaniem zdecydowanie na plus. Jak chcemy się w wolność wyboru to klient musi mieć świadomość ile co kosztuje, a nie, że wszyscy się ładują do samochódów, bo im się wydaje, że jest to tańsze niż w rzeczywistości.
 
I

Infiner

Guest
Dokładnie. Wcześniej zwracali wyłącznie za najtańsze części. Zamienniki. Obecnie to Ty wybierasz co zamontujesz sobie w aucie. Swoją drogą to nie sądzę aby ubezpieczenie podskoczyło aż o 30%. Podejrzewam,ze te dane są przesadzone . Będzie to pewnie ok 10 do max 15 %.

Kaja nie patrz się jedynie na cenę ale po prostu poszukaj ubezpieczenia w jednym z większych towarzystw. Tak jak wczesniej pisałem dobrze jakby Ci w tym pomógł doradca. Często mają wynegocjowane o wiele lepsze ceny na ubezpieczenia.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Ok dzięki ,zostawiłam kontakt ale nie wiem czy dzwonią w weekendy tak wieć pewnie trzeba będzie poczekać do poniedziałku.

Co sadzicie jeszcze o compensie? Rozmawiałam ostatnio z kolegą i bardzo chwalił.
 
I

Infiner

Guest
I co? Doradzili Ci jakieś ubezpieczenie?
Compensa jest ok. Większe towarzystwo ubezpieczeniowe. Nie ma na nich wielu skarg w sieci. Porównaj sobie jednak z innymi.
 
I

Infiner

Guest
Jak masz coś wybrać to tylko dzisiaj. Od jutra znacznie podrożeje tak więc lepiej się pospiesz.
Stawiałbym na takie towarzystwa jak:
PZU
Hestia
Allianz
Compensa
Warta

Te są najbardziej pewne.
 
W

wiemlepiej

Guest
Ja również jestem takiego samego zdania.O ile wcześniej braliśmy OC tam gdzie jest po prostu najtaniej to teraz ludzie będą zwracali większą uwagę na firmę w jakiej się ubezpieczają.
Co do NNW to na pewno warto jest kupić bo daje Ci bardzo wiele bonusów:
działa nie tylko na terenie Polski ale i za granicą
odszkodowanie jest wypłacane bez względu na to czy jeszcze dostaniesz odszkodowanie z polisy
no i niewielki miesięczny koszt.
 

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
Jak jestes doswiadczonym kierowca, to w generali maja teraz znizke do 30%, jak mlodym kierowcca, to dla pierwszego OC daja 15%. Co do NNW to maja sume ubezpieczenia nawet do 200tys. wiec ok.
 
S

szyszana

Guest
Zobacz, na stronach ubezpieczycieli - https://www.lu.pl/masz kalkulatory. Wpisujesz dane i ci wylicza konkretną składkę i to samo powtarzasz na stronach kolejnych firm. Porównywarki raczej odradzam bo mogą nie uwzględniać wszystkich parametrów istotnych dla ostatecznej wyceny i nie będzie ona zgodna z prawdą.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Ja to nie korzystam z takich kalkulatorów, ale generali jest ok. Mam u nich ubezpieczenie na samochód i nawet niezłe zniżki ostatnio od nich dostałam.
 

Dr Prozak

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
Z tanich jest jeszcze Proama,ale w razie szkody wypłacaja za najtansze zamienniki i w dodatku nie zawsze pełna kwotę.Często jest to np.50% najtanszego zamiennika.
Generalnie pod tym względem nie polecam.
 

Pauli91

Zbanowany
Dołączył
2 Lipiec 2015
Posty
89
Punkty reakcji
2
Kalkulatorów jest sporo w necie, mi najkorzystniej CUK wyliczył.Nie jestem fachowcem w tym temacie ale jak rozmawiam ze znajomymi to kazdy mówi że OC bierze się najtańsze.
 
D

Dobrawa

Guest
Ja zarówno OC jak i AC wykupuje w compensa od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolona. Niedawno pękła mi szyba i tez bezgotówkowo z dnia na dzień wymienione miałam.
 
Do góry