Jaki kolor mebli do pokoju dziecka?

S

szyszana

Guest
Witam. Przygotowujemy się do przyjścia na świat dziecka. Większość rzeczy mamy już kupionych, ale pozostaje jeszcze problem z wyposażeniem pokoju. Ściany są wytapetowane, powiedzmy, że 75 proc. to kolor biały, a 25 proc. to kolor różowy, w połączeniu z fioletowym. I teraz pytanie - w jaki sposób dobrać do tego meble? Pokój nie jest nasłoneczniony, podłoga to klasyczne panele. Jaki kolor mebli będzie dobry dla dziecka i dla tego pomieszczenia? ;-)
 
S

szyszana

Guest
hmmm... ale czemu uważasz, że akurat w kolorze drewna najdłużej będą służyły? Bo wydaje mi się, że dzieci zniszczą każde meble, no chyba że to będą jakieś mocno lakierowane, gdzie po prostu nie będzie możliwości zniszczenia ;-) Nie lepiej uderzyć w jasne barwy?
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem meble powinny być białe i najlepiej przeładowane milusińskimi zabawkami - nic innego bardziej się tutaj nie sprawdzi ;-)
Kolejna kwestia - szkoda, że zdecydowaliście się na tapetę. U nas wykorzystaliśmy "Czystość bieli" od Dekoral, cał pomieszczenie na biało, a do tego dołożyliśmy takie naklejki z postaciami z bajek, jest również taka zielona trawka. Całe pomieszczenie wygląda na prawdę super, jest jasne i żywe ;-)
 
S

szyszana

Guest
Twój pomysł do mnie trafia ;-) A mogłabyś mi pokazać jakąś fotkę jak to u Was wygląda? Znajomi mają również zwierzaki na ścianie, oni zrobili na największej ścianie taką jedną wielką polanę - do tego słońce, niebo, trawka, większość jest w zieleni, nie w bieli. U Was nie ma żadnych dodatków, są tylko zwierzaki? Może warto byłoby urozmaicić to, dla lepszego efektu? ;-)
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Nie mam fotki, może na weekendzie będę miała chwilę to coś konkretnego wrzucę. A w zasadzie to wzorowaliśmy się na przykładzie z sieci, kolor farby również nam tak polecono. Moim zdaniem pokój dziecka powinien być po prostu ciekawy - te kolory, które wymieniłaś są ok, na takich również można umieścić zwierzaki.
No i oczywiście zdecydowanie jasne meble ;-)
 
S

szyszana

Guest
Ok. Postawimy na taką kolorystykę jaką nam sugerowałaś - wydaje mi się, że będzie to wyglądało super, a czy rzeczywiście tak będzie, to wyjdzie w praniu.
Tak złożone barwy w komputerze wydają się do siebie pasować. Znalazłam również dwie aranżacje, które były właśnie w całości w takiej kolorystyce i rzeczywiście wyglądało to genialnie.
 
J

Jula92

Guest
Mi podobaja się białe mebelki dla córeczki, ale z mężem kupiliśmy jej beżowe, bo takie pasowały lepiej do wystroju. Drewniane też na pewno będą ładnie wyglądały
 

magdalenka82

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2015
Posty
98
Punkty reakcji
0
a białe mają to do siebie, że lubią się brudzić, a potem trzeba malować, albo wymieniać na nowe... :(
 

saraaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2014
Posty
105
Punkty reakcji
1
zgadzam się białe z powrotem wracają do łask:) Bardzo podobają mi się takie meble.
 

akluska85

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2015
Posty
68
Punkty reakcji
0
a moja Jadźka ma pokój w kolorze kawy latte, jakoś mam słabość do tych barw i wydaje mi się, że dziecko może odbierać to podobnie jak ja ;D
 
J

jessi_ca

Guest
białe sa bardzo ladne. moja mama wiecznie mi powtarzala ze jasne meble sie brudzą, wiec gdy chcialam wybrac ciemne to z kolei mowila, ze kurz i kazdy brud szybko sie osadza i jest od raz widoczny. i tak źle i tak niedobrze :D ale biale sa naprawde ladne, faktycznie chyba wraca to do lask, bo ostatnio przegladalam katalog z meblami i byla masa bialych :)
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Najlepiej kolor drewna będzie pasował;) białe na pewno odpadają;)
 

Frida_19

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2015
Posty
11
Punkty reakcji
1
A ja uważam że biel jest super! Meble można ozdobić specjalnymi naklejkami (skip hop ma kilka wzorów do wyboru) - jest bardziej kolorowo, a jak się znudzi, można je zdjąć.
naklejka.jpg
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Ja gdy byłam mała miałam białe meble w pokoju i pamiętam, że ciągle trzeba było je myć, bo wszystko było na nich widać;) ładnie wyglądają, ale z praktycznym użyciem mają mało wspólnego;) jasne drewno jest jak dla mnie o wiele lepsze;)
 
O

oladobak

Guest
my mamy białe meble i kolorowe dodatki, na jednej ścianie walnęliśmy tapetę w biało granatowe pionowe pasy.
 

luna40

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2014
Posty
164
Punkty reakcji
0
Ja mam tapetę w orginalne azjatyckie kwaty, tapetę zamówiłam specjalnie z Japonii, meble mam w kolorze orzechowym.
 
Do góry