Problem z laktacją

Jastin18

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2006
Posty
323
Punkty reakcji
1
Witam, tydz temu urodziłam dzidziusia. Położna kazała po porodzie przyłożyć małego do sutka, żeby possał. Zrobiłam tak ale mały grymasił, nie chciał ssać. Oczywiście to moja pierwsza ciąża, dlatego też nie wiem za bardzo jak postępować. Poleżałam do piątku w szpitalu, ale małego rzadko przykładałam do piersi, gdyż żadna z położnych o tym nie wspomniała. Gdy wróciła w piątek do domu trochę mnie piersi bolały jak na okres, wiec stwierdziłam ze pewnie mam mleko. Przystawiłam małego, possał chwile ale dosłownie z 4 razy i zaczął się niecierpliwić i wymachiwać nóżkami i rączkami. Potem już mu dałam spokój. Mój błąd, że cały czas nie przystawiałam go do piersi, ale myślałam, że mleko to raczej samo będzie wypływać. Chciałabym go karmić piersią ale nie wiem jak mam to zrobić, niby piersi są miękkie ale po bokach pobolewają, ale nic z nich nie leci jak masuje i kieruje się w stronę sutków. Na razie karmię go mm, ale chciałabym piersią. Proszę o pomoc, jak to mam zrobić.
 
V

Vaffik

Guest
Zacznij od aparatu:

canpol%20babies%20gruszka.jpg


2,3,4 razy dziennie aż gruczoły się pobudzą. Niestety ale nie zawsze pomaga lecz każdy lekarz od tego zacznie.
 

slonka

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2015
Posty
14
Punkty reakcji
0
moja siostra miała początkowo laktator ale później skorzystała z pomocy położnej i ona jej podpowiedziała jak ma prawidłowo przystawiać dziecko do piersi. Mówiła że trzeba często przykładać dziecko i że ważne są karmienia nocne oraz że można dodatkowo pić herbatki ziołowe na poprawienie laktacji. Siostra piła Lactosan, wiem że jej pomagał. Miała też taką fajna poduchę w kształcie rogala, która jest pomocna i można w rożnych pozycjach karmić dziecko. Jeśli chodzi o masaż piersi to trzeba to robić naprawdę umiejętnie bo można zrobić sobie krzywdę i nawet doprowadzić do zastoju pokarmu.
 

ronia31

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2015
Posty
15
Punkty reakcji
2
Pierwsza sprawa jak najczęściej przystawiać dziecko aby pobudziło laktacje. Musisz je przystawiać poprawnie i nie za płytko. Dodatkowo pobudzaj laktację laktatorem. Powodzenia!
 

North

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
U mnie pokarm zanikł prawie całkowicie, ale po tygodniu prób na przemian przystawiania dzidzi i laktarota wrócił:)
 

gorskamagda69

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2018
Posty
12
Punkty reakcji
0
karmienie piersią to w cale nie jest taka łatwa sprawa.... ja miałam parę kryzysów laktacyjnych do czasu jak kupiłam sobie dobry laktator. Potrzebowałam laktatora na dwie piersi ale ona są dość drogie. Poszukałam w internecie i znalazłam taki laktator z medeli z tej almamed.pl taki o oto sposób mogła pracować nad swoim pokarmem.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Czasami pokarm pojawia się z opóźnieniem. Jak później będziesz miała kłopoty z laktacją wypróbuj prolktan, dużo przystawiaj dziecko do piersi, pij dużo wody a na pewno pokarm się pojawi.
 

anniekowalczyk

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2018
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Prawdopodobnie nieodpowiednio przystawiasz maluszka i dlatego piersi nie opróżniają się prawidłowo.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Z własnego doświadczenia wiem, że to nie zawsze jest zależne od dobrego przystawienia dziecka do piersi, czasami zdarza się, ze tego pokarmu tam po prostu nie ma, albo jest za mało, wtedy tak jak wcześniej pisałam, przystawiać i przystawiać nawet w nocy, do tego dużo płynów, jakieś herbatki na laktację jeśli łaskawie na kogoś działają, zdecydowanie skuteczniejszy jest prolaktan przynajmniej w moim przypadku, do tego dobra dieta i odpowiednia ilość odpoczynku i jeśli to możliwe zrelaksować się.
 

slonka

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2015
Posty
14
Punkty reakcji
0
Polecam lactosan mama, zawierający słód jęczmienny. Warto wypróbować, jeśli są gotowe rozwiązania, sprawdzone przez inne kobiety. Nikt nie mówi, że młoda mama musi wszystko wiedzieć i mieć pokarm na zawołanie. Sama miałam kryzys laktacyjny i dużo związanych z tym nerwów.
 

Annakolasa8569

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2018
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ile kobiet tyle rad i tyle problemów....moim zdaniem trzeba wsłuchać się w swój instynkt i to co podpowiada nam podświadomość.
 
Do góry