Tanie podróże - gdzie rezerwujecie bilety lotnicze?

noelia90

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na tanie podróże? czy udaje wam się kupić niedrogie bilety lotnicze? czy uważacie że "tanie podróże" to fikcja. Ja dopiero rozpoczynam swoją przygodę z podróżowaniem, ale myślę że jeśli ma się większą wprawę w tej dziedzinie to można podróżować i nie bankrutować:) nie bardzo jeszcze wiem jak, dlatego chętnie się dowiem
 
V

Vaffik

Guest
To nie fikcja. Czasami można naprawdę trafić bilet lotniczy za 40-50€. Najczęściej wybieram WizzAir i chyba tylko oni mają takie ceny.
W ub.roku leciałem z żoną do znajomych na weekend. Polska>Szwecja (Malmo). Cena biletu 78zł osoba bez przesiadek (Gdańsk > Malmo).
Czasami zastanawiam się jak to możliwe! Pociąg Gdańsk>Warszawa (IEC) stoi 126zł!!!!! Zapomniałem dodać że OD... 126zł!
 

noelia90

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
vaffanculo napisał:
To nie fikcja. Czasami można naprawdę trafić bilet lotniczy za 40-50€. Najczęściej wybieram WizzAir i chyba tylko oni mają takie ceny.
W ub.roku leciałem z żoną do znajomych na weekend. Polska>Szwecja (Malmo). Cena biletu 78zł osoba bez przesiadek (Gdańsk > Malmo).
Czasami zastanawiam się jak to możliwe! Pociąg Gdańsk>Warszawa (IEC) stoi 126zł!!!!! Zapomniałem dodać że OD... 126zł!
Dzięki za odpowiedź. Zainteresowałam się trochę tematem, owszem masz rację że tanie linie rządzą, trudno o tańsze bilety niż te które one oferują, ale nie zawsze można porównywać ceny linii, bo np, niektóre kierunki są droższe, nie zawsze można skorzystać z tanich przewoźników. Bilety lotnicze za stówę, czy dwie istnieją, ale niestety nie zawsze można z nich skorzystać. Dlatego wydaje mi się że zamiast szukać na stronach konkretnych linii to może lepiej wejść na portal gdzie rezerwuje się loty, tam sprawdzić ceny, porównać? bo niestety nie uda się do niektórych krajów polecieć za grosze, a też to nie znaczy że bilety są drogie. Np Portugalia nie jest tanim kierunkiem, trudno o tanie bilety, wtedy trzeba zdać się na inne linie. Takie moje przemyślenia :) Dużo podróżujesz?
 
V

Vaffik

Guest
Bardzo dużo ale samochodem. Nic nie zastąpi takiego wyjazdu. Zatrzymujesz się kiedy chcesz i gdzie chcesz. Droga sprawa ale ja często "za czyjeś/po czyjeś" latam po eu lub handlowo (auta itp.) więc wliczam takowe wyjazdy w interes. Bardzo tanio wychodzi wykupowanie wycieczek w znanych biurach podróży. Szukać w sezonie na własną rękę taniego hotelu mija się z celem np. w Italii czy własnie Portugalii. Trzeba uważać bo hotel np. pod Wenecją może kosztować nawet 150 euro za dobę (średnia 100!) od osoby! Gdy widzisz wycieczkę w cenie 2700-3000zł z hotelem i przelotem w obie strony do Wenecji (Mestre) to jest bardzo tanio! Kombinować na własną rękę można gdy zna się tanie noclegownie. Dla przykładu 30km dalej w Padovie są pokoje za 25 doba (1os) 35(2os) 45(+ 2 dzieci) więc można gdy się zna.
Jechać autem? Zależy gdzie. Po europie wychodzi taniej. Zatankujemy do pełna takiego diesla za 100 parę euro i naprawdę pojeździmy. Komunikacja krajowa jest droga. Pociąg np. z Milano do Wenecji kosztuje 40 euro. Dwie osoby to już 80! Powrót drugie tyle. Bilety miejskie od 1,00 w górę. Taniej jest podjechać autem i zapłacić nawet za cały dzień parkowania i zwiedzania. To tylko przykład północnej Italii. W Austrii jeszcze drożej po przeliczeniu na złotówki. Najtańsza opcja to auto typu Camper tyle że trzeba umieć nie dać się zadziobać Bułgarom czy Rumunom.
 

noelia90

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
vaffanculo napisał:
Bardzo dużo ale samochodem. Nic nie zastąpi takiego wyjazdu. Zatrzymujesz się kiedy chcesz i gdzie chcesz. Droga sprawa ale ja często "za czyjeś/po czyjeś" latam po eu lub handlowo (auta itp.) więc wliczam takowe wyjazdy w interes. Bardzo tanio wychodzi wykupowanie wycieczek w znanych biurach podróży. Szukać w sezonie na własną rękę taniego hotelu mija się z celem np. w Italii czy własnie Portugalii. Trzeba uważać bo hotel np. pod Wenecją może kosztować nawet 150 euro za dobę (średnia 100!) od osoby! Gdy widzisz wycieczkę w cenie 2700-3000zł z hotelem i przelotem w obie strony do Wenecji (Mestre) to jest bardzo tanio! Kombinować na własną rękę można gdy zna się tanie noclegownie. Dla przykładu 30km dalej w Padovie są pokoje za 25 doba (1os) 35(2os) 45(+ 2 dzieci) więc można gdy się zna.
Jechać autem? Zależy gdzie. Po europie wychodzi taniej. Zatankujemy do pełna takiego diesla za 100 parę euro i naprawdę pojeździmy. Komunikacja krajowa jest droga. Pociąg np. z Milano do Wenecji kosztuje 40 euro. Dwie osoby to już 80! Powrót drugie tyle. Bilety miejskie od 1,00 w górę. Taniej jest podjechać autem i zapłacić nawet za cały dzień parkowania i zwiedzania. To tylko przykład północnej Italii. W Austrii jeszcze drożej po przeliczeniu na złotówki. Najtańsza opcja to auto typu Camper tyle że trzeba umieć nie dać się zadziobać Bułgarom czy Rumunom.
Wszystko zależy od tego jakie masz plany i dokąd się wybierasz. Podróż autem - fajna sprawa, taka przygoda nawet, bo jedziesz sobie, zatrzymujesz się gdzie chcesz, jesteś niezależny. Ale ja mam taki cel żeby jak najszybciej dotrzeć do celu i zwiedzać, poznawać dane miasto, jeśli miałabym jechać przez Europę, to tak ani koszt niemały, ani to zwiedzanie, a przy tym zmęczenie i to spore, dlatego wolę dolecieć gdzieś, odpocząć i rozpocząć poznawanie miasta, zabytków, spacerowac, nacieszyć się danym miejscem. Rozejrzałam się i już mam pomysł, a tanich noclegów też szczególnie nie muszę szukać, bo zdecydowałam się na wypoczynek w Maladze w czerwcu, bilety w obie strony za niecałe 500 zł, loty bezpośrednie - więc komfort, a do tego oferta tanich hoteli więc bez większego szukania mam fajne wczasy, znalazłam to na stronie centerfly.pl nie wiem jak na innych ale to mi odpowiada, nie muszę kombinować za dużo, bo inni już przygotowali plan:) no ale to wiadomo zależy o co chodzi komu, podróże autem mają swój urok, ale ja wolę cieszyć się relaksować w słońcu niż jechać samochodem długie godziny, a nigdy nie korzystałeś z tanich lotów, z takich wyszukiwarek?
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
opłaca się czasem kupować przelotym, bez wycieczki. Biura podróży, gdy nie uda im sie sprzedać pakietów, to próbują przynajmniej opchnąć miejsca w samolotach. W ten sposób kupiłam w alfa starze bardzo tani bilet do Turcji.
 

tassiek

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2015
Posty
80
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Polska
Ja wam polecam śledzić dwa profile na Facebooku - Mleczne podróże albo Fly4free - na obu fan page'ach pojawiają się codziennie newsy o tanich przelotach. Nie raz za 300 złotych w dwie strony można trafić weekendową wycieczkę po 3 miastach Włoch. Albo za mniej niż 100 zł w dwie strony przeloty do którejś europejskiej stolicy. Są też informacje o tanich wycieczkach. Ale generalnie dobra jest też strona Rome2Rio.com jak ktoś planuje samemu podróż. Wpisuje się nawet dwa największe zatyłcza i zawsze pokaże wam jak, czym i za ile dojechać/dolecieć/dopłynąć można plus podaje też koszt dojazdu własnym samochodem.


Chciałam edytować swój post, ale nie mam uprawnień?! To jakby Admin mógł dodać ten do poprzedniego było by super ;)

Zapomniałam dodać o autokarach. Polecam przejazdy Polskim Busem. Ostatnio upolowałam za 2 zł (bilet 1 zł+rezerwacja 1 zł) bilet Wrocław - Warszawa na sierpień. W drugą stronę już mnie wyniosło ponad 20 zł, ale to nadal tanio. Biorąc pod uwagę, że nie mam żadnych zniżek to nawet nie chcę wiedzieć ile by kosztował pociąg... Co prawda z Wro-Waw można znaleźć loty od 19 zł w jedną stronę, ale Polski Bus wygrywa tym, że dojeżdżając do Wrocławia przesiadam się na tym samym dworcu (a dojazd na lotnisko jednak by kosztował pare zł). A wysiadając w Warszawie na Młocinach mamy Metro pod nosem.

Jeździłam Polski Busem po trasach Wro-Warszawa, Warszawa-Kraków, Warszawa-Gdańsk, Gdańsk-Wrocław, Warszawa-Praga, Wrocław-Praga, Wrocław-Katowice, Wiedeń-Katowice, Katowice-Wrocław... i co linia do obyczaj. Na jednych dają poczęstunek co pół godziny, na innych raz albo w ogóle. Jednak mimo wszystko nigdy nie zapłaciłam za bilet więcej niż 89 zł... (Warszawa-Praga - bo kupowałam prawie na ostatnią chwilę).

Polecam też czeskie Students Agency. Jechałam z Pragi do Wiednia za chyba 16 albo 18 euro w jedną stronę. Autokar z numerowanymi miejscami! Bardzo wygodne siedzenia. Więcej miejsca na nogi niż w Polskim Busie.Ale jest tylko jedno gniazdko elektryczne na parę siedzeń.

Raz jechałam też Link Busem Kraków-Wrocław... za chyba 40 zł, ale to były czasy przed szałem na Polski Bus.
 

noelia90

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
Polskim Busem nie zawsze się opłaca, ja przynajmniej nie trafiłam na dobre ceny, może innym razem mi się uda:) a fly4free w porównaniu z innymi portalami nie wygląda za dobrze, niby są dobre oferty, ale akurat nie w takich terminach jak mnie interesowały, więc wybrałam portal gdzie jest i więcej promocji i ogólnie większy wybór lotów, ostatnio naszukałam sie po różnych stronach, więc nauka przyda mi się na przyszłość:)
 
L

Lesandra

Guest
Powiem Wam,że wiele osób myśli,że podróze do dalekich krajów są bardzo drogie a jest to błąd :) Można bardzo tanio zarezerwować sobie bilet lotniczy. Na miejscu również nie musi być bardzo drogo ponieważ wiele krajów ( szczególnie tych w Azji) jest o wiele tańszych od Polski.

Dla przykładu linia KLM obecnie ma wiele fajnych promocji. Właśnie jestem na ich stronie i widzę,że na przykład z Warszawy loty do Bangkoku kosztują 2100 zł. I to w dwie strony w dogodnie wybranym przez nas terminie. Na miejscu jest bardzo tanio. Można sobie zabukować na przykład piękny , luksusowy domek nad morzem przy pięknej plaży w cenie 20 zł za dzień.

Jakiś czas temu byłam z tą linią w Pekinie.Udało mi się wtedy zabukować sobie bilety w cenie niecałych 2000 zł.
 

noelia90

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
Lesandra, zgadzam się, że dalekie podróże nie muszą nas rujnować :) cena o której piszesz faktycznie nie jest zła, ale ja widziałam nawet za niecałe 1900zł w obie strony bilety z Warszawy do Bangkoku na stronie centerfly.pl, KLM miewa dobre ceny, ale ja wolę korzystać z wyszukiwarki, od razu mam ceny kilku przewoźników, bez szukania, inni robią to za mnie :) polecam ci ten sposób,

a dokąd teraz się wybierasz? ja mam kilka dni i zastanawiam się właśnie
 

Descent

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2009
Posty
85
Punkty reakcji
0
Ja mam taką fajną stronkę turystyczną – traveloppa, gdzie przed wyjazdem rezerwuje lot, ale i hotel i ubezpieczenie. Przejrzyście, w zależności od kierunku – niemal zawsze znajdą się różne oferty.
 

noelia90

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
Descent -to są fajne i praktyczne rozwiązania, ja na centerfly.pl też od razu mam hotel czy ubezpieczenie, nie muszę już dodatkowo szukać, tracić czasu, polecam ci zajrzeć tam podczas planowania kolejnych podróży,
a jakie plany na wakacje masz?
 

noelia90

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
niekoniecznie, ale na szczęście jest mnóstwo innych, równie pięknych, a bezpiecznych miejsc,

klasyka na wakacje - włoskie klimaty:) polecam
 

noelia90

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
myślicie że warto skusić się na jesienne podróże? widzę kilka fajnych opcji lotów i zastanawiam się czy nie skorzystać
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
Jak tanio rezerwować wczasy czy bilety lotnicze? Odpowiedź jest prosta trzeba to robić z dużym wyprzedzeniem. Na przykład teraz pojawiła się "Latozajawka" na następny rok i można taniej coś zarezerwować i można na razie tylko 10% wpłacić.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
A nie lepiej wszystko zaplanować z biurem podróży? A nie osobno przelot, nocleg, itd?
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Leciałam kiedyś do Wrocławia za 9 zł tanimi liniami i była to bardzo fajna wyprawa. Tyle tylko, że z lotniska do centrum Wrocławia jechaliśmy dłużej niż trwał przelot :(
 

kaja8

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2014
Posty
76
Punkty reakcji
2
ja szukam na fly4free i potem kupuje na stronie przewoźników. składam całe wakacje sama i dzieki temu udało mi sie zwiedzic naprawde wiele miejsc za małe sumy
 
Do góry