Wykupujecie ubezpieczenie turystyczne jak wybieracie się za granicę?

W

wiemlepiej

Guest
My do tej pory jeździliśmy głównie z biurami podróży, to nie wykupowaliśmy bo jednak jakieś tam podstawowe ubezpieczenie jest.
Niemniej teraz lecimy na własną rękę ze znajomymi do Maroka. Zabukowaliśmy sobie tanie bilety . Wycieczka na dwa tygodnie.
Jednak wypadałoby wykupić sobie to ubezpieczenie.
Jedna para mówi,że nie ma sensu bo co może sie stać podczas 2 tygodni . Myślicie, że mają rację?
Bo ja jestem zdania, że to trochę ryzykowne. No i gdzie sie ubezpieczaliście?
 
I

Infiner

Guest
Nawet jeśli lecisz z biurem powinieneś wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie. W biurze niby jakieś tam jest ale jest bardzo niskie tak wiec w razie jakiegoś poważniejszego wypadku, konieczności hospitalizacji to musiałbyś się liczyć z bardzo wysokimi kosztami leczenia. Potem miałbyś problem z zapłatą.
Tamta para totalnie nie ma wyobraźni. Takie ubezpieczenie nie jest wysokie. WY NIE RYZYKUJCIE. Skoro stać Was na wycieczkę to czemu niby nie ma być stać na kilkadziesiąt złotych ubezpieczenia? No nie żartujcie sobie .
 
W

wiemlepiej

Guest
Kilkadziesiąt złotych? Myślałem,zę są to wyższe koszta. Gdzie mozna sobie mniej więcej porównać takie ubezpieczenia? I czy dałoby się to załatwić przez internet?
 
W

wiemlepiej

Guest
Ok. Dzięki za informacje.Zostawiłem tam dzisiaj swój numer telefonu. Mam jeszcze jedno pytanie. Zauważyłem,że w ofercie mojej wycieczki z biura podróży jest już pewne ubezpieczenie. Może nie warto jest wykupować osobnego a lecieć właśnie z tym?
 
I

Infiner

Guest
Tak ale takie ubezpieczenie z reguły jest bardzo niskie. Jeśli trafisz na przykład do szpitala to potrafi Ci pokryć może jeden dzień kosztów leczenia. A potem co? Radź sobie sam i wydawaj wszystkie oszczędności na jednej wycieczce.
My latamy głównie z biurem podróży razem ze znajomymi bo jesteśmy dość wygodni ale zawsze się dobezpieczamy.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Ja nie wiem nad czym autorze tutaj się zastanawiasz. Ile takie ubezpieczenie może kosztować ? 20 ? 50 zł? Jak widzisz nie jest to duży koszt w porównaniu z tym co zapłaciłeś za taką wycieczkę a jednak będziesz o wiele spokojniejszy .Nie chciałabym zanaleźć się w innym kraju w szpitalu bez ubezpieczenia.
Już moja dobra koleżanka miała taką przygodę jak złamała nogę w hiszpanii .Okazało się,ze nie ma w miejscowościach turystycznych państwowej służby zdrowia. Tak więc kosztowało ją to ok 15 tys. złotych.
Nie chcę nawet myśłeć jakby było w Egipcie.
 
W

wiemlepiej

Guest
Już się wszystkiego dowiedziałem. Ogólnie dzięki za namiary. Ubezpieczenie jest już załatwione. Mam obecnie w Avivie. Do ponad 40 tys.euro , na dwa tygodnie a koszt wyniósł 70 zł. Były i tańsze ale uznałem,że różnica cenowa nie jest duża i jednak tutaj jestem lepiej ubezpieczony. Przejrzałem sobie również na spokojnie oferty jakie wysłał mi pan z comperii. Rzeczywiśćie ubezpieczenie jest o wiele wyższe niż z biura podróży.
 

Magorian

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
35
ubezpieczenie podczas podróży to konieczność - ewentualne koszty leczenia bez ubezpieczania mogą być ogromne. w chwili obecnej koszt ubezpieczenia to zazwyczaj kilkadziesiąt złotych, a więc tyle co nic - nie warto ryzykować dla tak drobnej kwoty.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Pewnie,że tak. Koszta to mniej więcej"
20 zł Compensa : do 10 tys.euro

Aviva ma chyba korzystniejszą ofertę bo jest to ok 40 tys.złotych za 70 zł na dwa tygodnie ( czyli wychodzi 35 zł na tydzień).

Zwykle jednak doradca ma lepszą ofertę .
 
M

Mroczkowa

Guest
Infiner napisał:
Tutaj masz kontakt do niezależnego doradcy: COMPERIA - proponuję zostawić tam swój numer telefonu i ktoś powinien się do Ciebie odezwać , wysłać CI kilka ofert.
Myślę,ze spokojnie wszystko da się uzgodnić przez internet.
Swego czasu dobrali mi ubezpieczenie. W tym roku jak wylecimy na wycieczkę ( do Hiszpanii) to też pewnie sobie wykupimy bo słyszałam,że opieka medyczna jest tam bardzo różna ;) W kurortach bardo często nie ma lekarzy, którzy honorowaliby kartę EKUZ.
 

Beatlle

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2015
Posty
44
Punkty reakcji
0
Warto wykupić, niż potem spłacać latami koszty leczenia;) ja się ostatnio dowiedziałem, że w ramach mojego konta w banku mam ubezpieczenie w podróży, muszę dopytać o co to chodzi dokładnie;)
 
Z

zderka

Guest
Ja również wykupuję.Zobaczcie co dzieje sie na swiecie. I to nie tylko w Tunezji ale również w krajach do tej pory uznawanych za bezpieczne.Jak na przykład we Francji. Jestem zdania,że skoro stać Was na wycieczkę to rownież stać Was na ubezpieczenie, które przecież nie jest takie drogie. Odsyłam do dobrego doradcy, który powinien Wam podpowiedzieć jakie obecnie ubezpieczenia są polecane:
http://superpolisa.pl/- na stronie znajdziecie kontakt. Swego czasu doradzał mi jakie ubezpieczenie powinnam wybrać.
 

krejzistah

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2010
Posty
59
Punkty reakcji
1
Nie ma na czym oszczędzać kochani, koszty leczenia są ogromne, a EKUZ wszystkich nie pokrywa. Zresztą jeśli jedziesz autem to i assistance trzeba mieć w razie co. A koszta ubezp. turystycznych duże nie są.
 

Desdemona

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2015
Posty
59
Punkty reakcji
3
Wiek
36
Zawsze kiedy wybieram się na wycieczkę za granicę, jadę z biurem podróży. Ubezpieczenie turystyczne wykupuję obowiązkowo, na zdrowiu się nie oszczędza.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Ale przecież biuro ubezpiecza Cię i masz to w cenie oferty (przynajmniej w Itace). A jeżeli sobie życzysz, możesz zawsze wziąć szerszy, odpłatny pakiet. Wychodzi na to samo porównując standardowe warunki.
 

Ekspert PZU

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
W PZU jest ubezpieczenie turystyczne, o którym mówicie.
Z doświadczenia wiem, że zdarzały się sytuacje, gdy klient poważnie zachorował podczas wakacji czy podróży służbowej i musiał zostać przewieziony do szpitala. Dzięki „Wojażerowi”, miał zorganizowany bezpłatny transport medyczny i opłacone niezbędne badania i zabiegi. Często klienci, wybierając się w podróż, nie biorą pod uwagę kosztów związanych z leczeniem, a posiadając ubezpieczenie turystyczne w PZU, nie muszą się obawiać nieoczekiwanych wydatków związanych z wizytą u lekarza. Mogą też uzyskać odszkodowanie np. za skradziony bagaż z pokoju hotelowego (w tym aparat fotograficzny, laptop) czy zaginioną torbę podróżną.
Dużą zaletą jest to, że zakres ubezpieczenia można dostosować do swoich potrzeb i wykupić je w trakcie rozmowy na infolinii PZU.
 
D

Dobrawa

Guest
Jak ostatnio byłam poza naszymi granicami to wykupowałam ubezpieczenie w compensa. Nie pamietam dokładnie ale pełny pakiet nawet z ubezpieczeniem przy sportach ekstremalnych wychodził około 18zł. nie warto oszczedzac na swoim bezpieczeństwie.
 

Minzy

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
No to rzeczywiście tanio. A nie wiesz czy to ma znaczenie jakie sporty i do jakiego kraju się leci? Planujemy ze znajomymi narty w Rumunii na początku stycznia.
 

Arturq1

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2014
Posty
39
Punkty reakcji
0
No to sam jestem zaskoczony że tak mało za taką polisę, a może to był jakiś niepełny pakiet?
 
Do góry