Jaki smoczek najlepszy?

I

ItaliaAmore

Guest
Tak, wiem, smoczek to niekoniecznie, ale mój syn domaga sie smoczka odkąd byl przeziebiony i mial gorączkę, teraz sam sie domaga smoka i dalam mu w koncu taki jaki mialam w domu, ale jak juz ma ciągac tego smoka to jaki mam wybrac, zeby mu krzywdy ze zgryzem i prochnica nie zrobil? ilikonowy, czy lateksowy, jaki kształt gumy itp? proszę o powazne odpowiedzi
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
A może najlepiej po prostu zapytać i dowiedzieć się w aptece ? :) tam raczej rozwieją wszystkie twoje wątpliwości i pomogą/doradzą.
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
Moja córa ma teraz czas smoczkowy, tzn, cały czas chce smoczusia, walczymy, zajmujemy ją czyms, żeby odwrócić jej uwage, ale nie zawsze sie da. Przeczekamy. A smoczek mamy z Aventu.
 
I

ItaliaAmore

Guest
chyba tak wlasnie zrobię, bo chce jak juz ma smoka i go lubi, to zeby to byl jakis dobry smoczek
 
I

ItaliaAmore

Guest
kornelka w aptece polecila babka tez ten z akuku, bo ta jakas gumka ortodontyczna nie dziala szkodliwie na dziecko, wzielam jeden Mały jak to Mały, kazdy smoczek mu pasuje, no ale jak juz go ciagnie to chociaz zebym ja miala spokoj, ze krzywdy mu nie robie
 

kornelka87

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2014
Posty
146
Punkty reakcji
0
ItaliaAmore napisał:
kornelka w aptece polecila babka tez ten z akuku, bo ta jakas gumka ortodontyczna nie dziala szkodliwie na dziecko, wzielam jeden Mały jak to Mały, kazdy smoczek mu pasuje, no ale jak juz go ciagnie to chociaz zebym ja miala spokoj, ze krzywdy mu nie robie
to super, ciesze sie ze moglam pomóc, na pewno bedziesz zadowolona, ta gumka wlasnie nie uszkadza zgryzu :)
 
J

Jula92

Guest
Ja też mam jakiś smoczek z akuku, inne dostałam od rodziny i znajomych :) ale warto rzeczywiście zorientować się i popytać, żeby wybrac najlepszy :)
 

saraaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2014
Posty
105
Punkty reakcji
1
każdemu dziecku inny bardziej podpasuje. Ogólnie fajne są z różnymi zwierzątkami itd
 

luna40

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2014
Posty
164
Punkty reakcji
0
Dziecku nigdy nie dawałam smoczka, ponieważ może mieć zły zgryz i krzywe ząbki, obeszło się bez smoczka;-)
 

kornelka87

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2014
Posty
146
Punkty reakcji
0
luna40 napisał:
Dziecku nigdy nie dawałam smoczka, ponieważ może mieć zły zgryz i krzywe ząbki, obeszło się bez smoczka;-)
Oj nie przesadzajmy, ten wspomniany wczesniej z Akuku jest wlasnie zrobiony tak, by nie wplywac zle na zabki i zgryz :)
 
I

ItaliaAmore

Guest
tak, ten z akuku ma gumke ortodontyczna, poza tym jestem przykladem, bo do 4 roku zycia latalam ze smoczkiem, zeby rowne, bez prochnicy
 

FlightlessBird

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
U nas początkowo był problem ze smoczkiem - mała nie akceptowałą kompletnie żadnego. Przerobiliśmy wiele różnych marek i kształtów, aż w końcu trafiliśmy na smoczki anatomiczne firmy Canpol. Obecnie mamy smoczek z serii owoce - wisienki (wersja dla dziewczynki).
Smoczek jest dla nas idealny, w końcu jakiś smoczek uspokaja tak łatwo moją córkę.
Dodatkowo z tej samej serii mamy etui na smoczek, które idealnie sprawdza się podczas wyjść poza dom zapewniając higienę smoczka.
 

Aneta112

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Z pewnością lepiej unikać smoczka ze względu na zgryz i późniejszy problem z oduczeniem dzieciaczka. Nie mówiąc już o awanturach wywołanych zagubieniem "monia". Fajnie, że teraz są dostępne smoczki ortodontyczne, choć są droższe, to gdy jesteśmy zmuszenie do podawania go dzidziusiowi, warto zapłacić więcej (aparty ortodontyczne dla dzieci z krzywymi ząbkami są duuużo droższe!!!).
 
Do góry