Przedszkole dla dziecka z autyzmem Warszawa

A

anna_ana

Guest
Szukam dobrego przedszkola dla dziecka z autyzmem w Warszawie. Możecie podać namiary i wypowiedzieć się na temat tych placówek? Od września chcę posłać synka do przedszkola więc muszę w końcu zdecydować gdzie. Póki co przeglądałam pobieżnie oferty przedszkoli i szczerze mówiąc żadne do mnie nie przemawia :lagodny:
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Ale szukasz przedszkola integracyjnego czy specjalistycznego? Bo to znacznie ułatwi poszukiwania.
 
A

anna_ana

Guest
Raczej specjalistycznego, bo o integracyjnych naczytałam się samych złych rzeczy :( Z tego co wiem to nie są one w pełni przystosowane do opieki nad dziećmi z autyzmem. Tzn głównie chodzi o to, że tak naprawdę nie ma w nich odpowiedniej terapii. A na tym właśnie najbardziej mi zależy :)
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
anna_ana napisał:
Raczej specjalistycznego, bo o integracyjnych naczytałam się samych złych rzeczy :( Z tego co wiem to nie są one w pełni przystosowane do opieki nad dziećmi z autyzmem. Tzn głównie chodzi o to, że tak naprawdę nie ma w nich odpowiedniej terapii. A na tym właśnie najbardziej mi zależy :)
Ja też jestem tego zdania co Ty. Niestety musiałam się o tym przekonać na własnej skórze...
Najpierw moje dziecko trafiło do p-la integracyjnego i uważam, że był to stracony czas...
Na 5 dzieci przypadał tylko jeden terapeuta i do tego nie mieli tam zbytnio pojęcia o terapii dzieci z autyzmem. Oczywiście wcześniej zapewniali mnie, że będzie inaczej...
Potem przeniosłam dziecko do przedszkola Promitis, tym razem już specjalistycznego. Tutaj jest 2 terapeutów na 4 dzieci i do tego jeszcze osoba wspomagająca. Pierwsze efekty terapii zobaczyliśmy już po 2-3 miesiącach co tylko nas utwierdziło w przekonaniu, że to była słuszna decyzja...
 
A

anna_ana

Guest
Dziękuję za opinię :) Znalazłam sobie to przedszkole w necie i muszę bardziej zagłębić się w temat.
A powiedz mi przez ile godzin dziennie Twoje dziecko jest w przedszkolu?
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Wiem po sobie, że wybór przedszkola to nie jest łatwe zadanie, więc na spokojnie sobie wszystko poczytaj co i jak... W razie czego pytaj, chętnie odpowiem.
A co do godzin, to mój syn chodzi średnio na 6 godzin dziennie... Ale zdarzają mi się takie dni kiedy mam nawał obowiązków w pracy i wtedy musi być dłużej...
Ale nie ma z tym żadnego problemu, bo w przedszkolu działa świetlica, która jest czynna od 8 do 18 i wtedy właśnie tam zostaje.
 

AMarys

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2013
Posty
24
Punkty reakcji
0
Anna czy zdecydowałaś już coś w sprawie tego przedszkola? Jakie ostatecznie wybrałaś?
 
A

anna_ana

Guest
W sumie znalazłam 3 przedszkola terapeutyczne które mi odpowiadały. We wszystkich byłam i rozmawiałam z dyrekcją. W każdym też uważnie prześledziłam jak wygląda terapia, co proponują, jakich mają specjalistów itd ;) Ostatecznie zdecydowałam, że syn pójdzie na ul Poborzańską do przedszkola Promitis.
Szczerze mówiąc zajęło mi to ponad miesiąc czasu, ale chciałam być pewna swojego wyboru ;)

A czemu pytasz? Szukasz przedszkola dla swojego dziecka?
 

AMarys

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2013
Posty
24
Punkty reakcji
0
anna_ana napisał:
A czemu pytasz? Szukasz przedszkola dla swojego dziecka?
Tak, ale już dziękuję, bo decyzja podjęta. Syn idzie do przedszkola Promitis tyle, że do oddziału na ul. Cmentarnej.
Nie powiem, czuję się zestresowana całą tą sytuacją, że syn idzie do przedszkola, ale najważniejsze, że decyzje mamy już za sobą. Mam nadzieję, że syn będzie w dobrych rękach.
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Spokojnie, zobaczysz, że wszystko będzie ok...
Ja pójście dziecka do przedszkola przeżywałam bardziej niż pewnie ono samo... :wink:
Ale z własnego doświadczenia wiem, że będziesz zadowolona z opieki i przede wszystkim skuteczniej terapii...
 

tara16

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam, polecam Punkt Przedszkolny Tik Tak na Woli ul. Radziwie 7. tel 602 787 584
 

Ewa_wawa

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Polecam terapeutyczny punkt przedszkolny dla dzieci z autyzmem przy ul. Królowej Marysieńki 104.ich strona to szczesliwedzieci.pl. Doświadczeni terapeuci, dobrze wyposarzone gabinety, świetne warunki lokalowe. Przedszkole to działa przy ośrodku psychologiczno-logopedycznym.
 
Dołączył
23 Wrzesień 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
polecam bezpłatny terapeutyczny punkt przedszkolny Vitautia w okolicach Warszawy. Świetne warunki, doświadczeni specjaliści. Ponad 60 godzin terapii w miesiącu
• Pełna terapia autyzmu
• Realizacja podstawy programowej
• Dodatkowo gwarantowana opieka poradni psychologiczno-pedagogicznej na miejscu bez konieczności dojazdów
• Wspaniała i doświadczona kadra terapeutyczna
• Efektywne programy terapeutyczne
• Kontynuacja bezpłatnej terapii (WWR w poradni na miejscu )
• Dogodna lokalizacja ( własny Parking )
• Świetna zabawa

tel - 538 178 195
ul - Wołomin Sikorskiego 29c
 

Male Przedszkole

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Zapraszamy dzieci z autyzmem oraz z Zespołem Aspergera do Małego Przedszkola (Warszawa -Ursus), które jest placówką integracyjną, działa od 2009 roku. Posiadamy doświadczoną kadrę i wszystkich potrzebnych specjalistów. Dziecko otrzymuje wsparcie pedagoga specjalnego, psychologa, terapeuty. Prowadzimy terapię SI (posiadamy salę i wyposażenie), rehabilitację, logopedię i inne wskazane w orzeczeniu. Budynek jest nowy, sale duże i przestronne, całość nowoczesna i projektowana pod przedszkole od początku do końca.
Serdecznie zapraszamy :)
 
M

magiczna

Guest
Na Białołęce, przy ul Okrągłej też jest przedszkole dla dzieci z autyzmem
 

arletaa

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ostatnio widziałam tego typu przedszkole dla dzieci z autyzmem na Targówku, nazywa się Spełnione Marzenia, z opisu wynika że mają sporo zajęć dla dzieciaków, może warto tam zadzwonić i się zorientować w szczegółach.
 
Do góry