Praktyki? Zuo, czy szansa na rozwój?

AndrzejR

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam :)

Zima się powoli kończy, zbliża się wiosna, ale może warto pomyśleć już o wakacjach?

Wakacje mogą być czasem odpoczynku, lub intensywnej pracy.
Tak, wiem, każdy z nas chciałby odpocząć, ale może ktoś (tak jak ja rok temu) zapragnie wziąć udział w Letnich Praktykach Badawczych organizowanych przez Polską Akademię Nauk?

Praktyki najczęściej kojarzą się z ich "odbębnieniem", ale może nudzą was obecne schematy? Może chcecie pracować dla największych firm w Polsce?

Czy jest ciężko?
Tak, jest.
Czy warto?
Tak, warto

Zapraszam po więcej informacji: praktyki.ibspan.waw.pl/

Pozdrawiam :)
 
M

MacaN

Guest
Rozumiem, że praktyki są bezpłatne ? ( Tzn. praktykant nie dostaje wynagrodzenia )
 

Nataliazlublina

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Podziel się Andrzeju R z nami opinią o tych praktykach, skoro uczestniczyłeś w zeszłorocznej edycji pewnie masz wiele informacji do powiedzenia. W przyszłym roku będę odbywała praktyki (widzę, że to coroczne wydarzenie)
 

reni7

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
Trudno napisać jednoznacznie. Generalnie praktyki są w porządku. Gorzej jeśli nie można się zbyt wiele nauczyc, a pracodawca traktuje praktykantów jak darmową siłę roboczą. Ja na szczęście trafiłam na dobre miejsca praktyk, gdzie była fajna atmosfera i wile się nauczyłam.
 

oddissey

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
no chyba w większości placówek badawczych praktyki są bezpłatne, bo jak można płacić ludziom, którzy nie maja nawet uprawnień do wykonywanej pracy?
 

PannaK

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
Jeżeli ktoś chce mieć łatwiej po studiach o pracę, to nim więcej pratyk odbędzie w zawodzie, który go interesuje, tym lepiej.
 
Do góry