Prowadzenie bloga tematycznego

Fley

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
Co sądzicie na temat prowadzenia blogów lub fotoblogów tematycznych? Czy to dobry pomysł na wyrażenie siebie, swoich inspiracji, pomysłów? Czy lubicie czytać takie blogi, np. o modzie, psychologii, dietach, czy sporcie? Czy prowadziliście swoje blogi?
 

marsh

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2015
Posty
12
Punkty reakcji
0
bardzo dużo takich blogów się pojawiło w osatnim czasie więc musisz się wybić czymś nieszablonowym :)
 

Cegla2

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witaj. Ja nie prowadzę swojego bloga, ponieważ nie mam na to motywacji. Jednak bardzo lubię czytać blogi tematyczne. Głównie to blogi o modzie, o zdrowiu. Niektóre są tak prowadzone, że lepiej się je czyta niż poradniki na stronach typu onet, czy interia. Jednym z moich ulubionych blogów jest esteraowczarz.blogspot
 

Mrs_Films

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Jasne, że to wyrażanie siebie, tego co czujesz. Przecież gdyby tak nie było to jaki sens ma blogowanie ? :D
Sama prowadzę bloga tematycznego.
 

patrycjapisze

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ja prowadzę obecnie 2 blogi patrycjapisze.pl oraz schudnijsama.pl i chętnie czytam inne:)
 

EauDe

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2015
Posty
6
Punkty reakcji
2
Za nim zaczniesz tworzyć takiego bloga zastanów się nad uniqtowym pomysłem aby osoba która będzie czytała chciała zostać na dłużej. Warto również pamiętać o tematyce i o formie pisania żeby dobrze się takiego bloga czytało.
 

Beatlle

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2015
Posty
44
Punkty reakcji
0
No ja jestem lwem forumowym, działam sobie na forach z inreresującej mnie tematyki. Niejednokrotnie zaglądam na blogi ale tam nie zawsze można liczyć na obfitość informacji.
 

Dariusz Bogacki

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2015
Posty
26
Punkty reakcji
0
Poszukaj tematu, który najbardziej Cie pasjonuje i zaczynaj! Nie obawiaj się opinii innych, robiąc to co lubisz i tak satysfakcja będzie ogromna.
 

Beatka8877

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Wa-wa
Przede wszystkim musisz mówić/pisać o tym na czym się znasz i o tym co kochasz, a nie o tym co jest modne :) Polecam film Włodka Markowicza o tym jak zostać YouTuberem, zamieścił w nim mnóstwo bardzo dobrych rad, nie tylko dla YouTuberów.
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
Beatka8877 napisał:
Przede wszystkim musisz mówić/pisać o tym na czym się znasz (...)
Chyba niekoniecznie ;) Wielu, znanych dzisiaj, blogerów przyznaje się do tego że dopiero prowadząc bloga zaczęli poznawać dany temat tak więc wiedza jest na drugim miejscu - pasja na pierwszym :)
 

Beatka8877

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Wa-wa
Oczywiście ze w trakcie prowadzenia bloga się rozwijasz, uczysz ale jak chce się tworzyć coś wartościowego to same chęci nie wystarczą. Moim zdaniem pasja i wiedza powinny iść w parze :)
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
Ogólnie , prowadzenie blogów stało się popularne, ale nie idzie za tym popularność samych blogów. Osobiście nie czytam żadnych bo nie podoba mi się ich forma, nie obchodzi mnie co jakiś koleś opowiada o swoim śniadaniu itp.

Prowadzenie bloga to wiele wysiłku i rozczarowań, zastanów się czy jesteś na to gotowy.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Mrs_Films napisał:
Jasne, że to wyrażanie siebie, tego co czujesz. Przecież gdyby tak nie było to jaki sens ma blogowanie ? :D
Sama prowadzę bloga tematycznego.
hhmm ..tak się zastanawiam czy ma sens wyrażanie siebie bez blogowania ?
Po co ludzi chcą tak bardzo upubliczniać swoje przemyślenia i swoją prywatność.
Kiedyś wystarczyły pamiętniki :)

inherentny napisał:
Prowadzenie bloga to wiele wysiłku i rozczarowań, zastanów się czy jesteś na to gotowy.
A skąd ma to wiedzieć ?
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
Kaznodzieya napisał:
Po co ludzi chcą tak bardzo upubliczniać swoje przemyślenia i swoją prywatność.
Kiedyś wystarczyły pamiętniki :)
(...)
Dzisiejsze blogi to już nie te pamiętnikowe z przed dziesięciu lat :p ...a po co? Myślę że w tym samym celu dla którego ludzie piszą książki, robią filmy, malują obrazy itp. itd. Forma wyrażania siebie :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Taaa ... ale książki zazwyczaj piszą ludzie utalentowani. Nie sprzedawała się to do poczekalni. Dzisiaj blog postawi każdy dureń i wymiata w nim prywatne głupoty mając na celu szukanie poparcie lub akceptacje społeczna.

Ludziska zatracają się gdzieś w relacjach realnych a eksponują w sieci szukając w konsekwencji i tak kontaktu z drugim człowiekiem.

Wsparcia, poparcia, akceptacji.
 
M

MacaN

Guest
Fakt. To samo jest z vlogami. Ludzie... Co mnie obchodzi, co ktos zjadl na kolację wczoraj wieczorem, albo co mu się przydarzyło w szkole ? Sorki, ale coś tu nie gra.

Tematyczny ? A dlaczego nie ? Ja myślałem nad ciekawym pomysłem ale z YT. Póki co nie mam kiedy tego zrealizować. Przydałaby mi się tez do tego kamerka mikrofon... To są wydatki, nie wiadomo czy się zwrócą.
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
Po pierwsze - zrób analizę SWOT. Po drugie - "obczaj" konkurencję. Jeśli masz b. silną w tym co chcesz pisać/robić (np. próba zrobienia vloga z prankowaniem może być niewypałem, bo jest już takich osób za dużo). Pomyśl, czym wyróżni się właśnie TWÓJ blog spośród innych. Dlaczego ludzie będą czytać właśnie tego bloga a nie podobnego o tej samej tematyce? Co im zaoferujesz takiego, że będą chcieli poświęcić swój czas?
Plus licz się, że na efekty będzie trzeba poczekać. W niewielu przypadkach nagle zyskuje się sławę.
 
Do góry