Trening na siłę- pomocy !

Neret

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Siema.
Otóż tak, mam już 16 na karku, 175 cm wzrostu i ważę jakieś 58-59 kilo. Z powodu dość mocnej kontuzji przez ok 4 lata byłem mało aktywny fizycznie, więc straciłem trochę mięśni. Czy moglibyście podrzucić jakiś trening na siłę, taki w warunkach domowych z dość szybkimi efektami (siłownia dość daleko).

PS: Mam 10, 4 i 2 kilowe hantle, rower i drążek rozporowy.
 
M

MacaN

Guest
Masz 16 lat, przez 4 lata nie ćwiczyłeś i " straciłeś troche mięśni " ? Nie wiedziałem, ze w okresie od 12 do 16 lat można stracić mięśnie :D

Chcesz w domowych warunkach ćwiczyć siłę ? Jest takie jedno niezawodne ćwiczenie, nazywa się pompka. Powtórzona jakieś 100 razy pozwoli Ci poczuć się silnym człowiekiem.

Ogólnie to polecam z autopsji ten trening : http://www.menshealth.pl/fitness/Trening-100-pompek-w-6-tygodni,4629,2

Natomiast jeśli posiadasz drążek i MASZ OCHOTĘ, to przy 3 - 4 tygodniu tego treningu ( a raczej 3-4 poziomie, mało prawdopodobne, być przeszedł to w 6 tygodni ) dorzuć sobie własnie podciąganie. Skup się na pompkach jako na czymś, co ma być Twoją podstawą.
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Trening na siłę z dość szybkimi efektami - żeby była jasność, jadąc na siłę, nie urośniesz :)
Kup sobie książkę Skazany na trening - Paul Wade, bardzo dobre ćwiczenia kalisteniczne.
W książce jest podana spokojna metoda, po kolei zwiększanie poprzeczki.
Jeżeli chcesz mieć szybki przyrost siły najczęściej ćwiczy się 5 serii po 5 powtórzeń.
Więc wybierz z tej książki ćwiczenia, których zrobienie 5 x 5 Cię zmęczy, masz trening ogólnorozwojowy (na całe ciało), robisz 2 x w tygodniu i rośnie siła.
PS. Pamiętaj o diecie ;)
 
Do góry