Choroba kręgosłupa (przekręcone kręgi)

Scorlen

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2014
Posty
24
Punkty reakcji
0
Witam,
dziwny temat bo nawet nie wiem jak go nazwać. Potrzebuję Waszej pomocy. Mianowicie szukam informacji(bezskutecznie...bo nie wiem nawet jak to wygooglować-.-) na temat choroby kręgosłupa która powoduje przekręcanie się kręgów i finalnie prowadzi do inwalidztwa (paraliż?) Jest to dla mnie bardzo ważne

Pozdrawiam
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Być może masz na myśli skoliozę, gdzie występuje rotacja i torsja kręgów w płaszczyźnie poziomej. Rzadkie, ciężkie postacie mogą prowadzić do porażenia dolnej części ciała.
 

Scorlen

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2014
Posty
24
Punkty reakcji
0
Dziękuję za szybka odpowiedź.
Ale czy skolioza nie powoduje skrzywienia kręgosłupa? W tym przypadku ssylwetka jest prota, występują drętwienia nóg. Z tego co wiem to w dzieciństwie lekarzom niebudalo sie w porę wykryć schorzenia i nie bylo ono leczone i w związku z tym teraz w wieku 25lat nie da sie juz nic zrobić...rehabilitacja jedynie pozostaje, ktora i tak za wiele nie pomaga, a choroba postępuje. Jeden z lekarzy twierdzi, ze w tempie w jakim to się dzieje to za 3-4 lata pozostanie tylko wózek inwalidzki.
Jakby co nie jestem lekarzem...moja bliska kolezanka powiedziała mi o tym i szukam informai jak mógłby jej pomoc.

Z góry dziekuje za odpowiedzi
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
No cóż, ciężko jest tak wnioskować na odległość i bez zdjęcia RTG. Drętwienia nóg, obu? Czy występują zespoły bólowe, bóle promieniujące, nasilające się przy wstawaniu lub siadaniu, bóle lub kurcze łydek, zaburzenia czucia?
Przychodzą mi jeszcze do głowy choroby wynikające z ucisku na korzenie rdzeniowe, kręgozmyk i z grupy spondyloartropatii, ale niestety na podstawie tego opisu nie jestem w stanie się odnieść.
Swoją drogą piękne podejście mają dzisiejszy lekarze. Może warto poszukać innego specjalisty?
Niestety rehabilitacja jest często zachowawcza i ma na celu opóźnienie zmian. Szczególnie jeśli chodzi o kręgosłup.
 

Scorlen

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2014
Posty
24
Punkty reakcji
0
Dziękuję ponownie za odpowiedź.
Szczerze mówiąc głupio mi się tak jej dopytywać o wszystko...wiem tyle ile sama mi o tym mówi, a dla niej temat zdrowie to temat tabu. Dlatego próbuję zaczerpnąć informacji by wiedzieć czy jestem w stanie jej jakoś pomóc(ona twierdzi, że już nikt nie jest w stanie)
Jedyne co wiem....podsumowanie:
- kręgi przekręcone o praktycznie 90' (w bok)
- drętwienia szczególnie nogi prawek
- ucisk w klatce piersiowej(nie wiem czy to od tego)
- sylwetka prosta...i z obserwacji moich wynika, że unika "zginania" kręgosłupa...zawsze wyprostowana
- ból kręgosłupa przy dłuższym siedzeniu

Wiem, że mało szczegółów...ale i tak dziękuję za naprowadzenie mnie na jakieś choroby

Pozdrawiam
 
Do góry