Głodówka jako oczyszczenie organizmu?

xcvboiuy

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Czytałem sporo o tym, że ponad 7-dniowe zaprzestanie odżywiania się, usuwa toksyny, tłuszcze i ogólnie wyczyszcza organizm. Co o tym sądzicie? Ktoś z was tego próbował?
 

Mariankaigol

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2014
Posty
14
Punkty reakcji
0
Tak, odtruwa to organizm ale wtedy trzeba pić dużo płynów i uzupełniać mikroelementy pijąc zioła itp. Najlepiej zacząć powoli od 2-3 dniowych głodówek. 7 dni to zbytni hardcore. Lepiej uciąć syfne żarcie.
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Gwałtowne zmiany sposobu żywienia nigdy nie są dobre i sieją spustoszenie, natomiast zmiana treści pokarmów i uzupełnianie płynów - to jest to. Poza tym z czego czerpać energię potrzebną do podstawowych funkcji organizmu przez te 7 dni głodówki?
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
Mi też się wydaje e to chory pomysł.
Moja kobieta zaczęła właśnie detoks ale pije jakąś miksture ze szpinaku, pietruszki zielonej, cytryny, alg i czegoś tam jeszcze. Ale bez żadnego głodzenia się.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Słyszał ktoś coś na temat głodówki wg Z. Wilkowskiego? Przymierzam się do niej, ale mam milion pytań ;)
 

DoNot

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Czy istnieją jakiekolwiek badania naukowe potwierdzające oczyszczające działanie głodówek? :huh: Jeżeli tak, proszę o wiarygodne źródło. Jeszcze z owymi się nie spotkałam, a wręcz przeciwnie - lekarze donoszą o złych skutkach takich "eksperymentów".
 

xcvboiuy

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
O pozytywnym działaniu głodówek informują tylko ci, którzy tego spróbowali. Nie znalazłem lekarza, który by to polecał.
 

jolka100

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2014
Posty
26
Punkty reakcji
0
Słyszałam, że taki parodniowy detoks ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Staram się zdrowo odżywiac, bez głodówek i diet-cudów, ale myśle że taki detoks się przyda. Słyszał ktoś z Was o kuracji colonpack? Warto?
 

DariaPech

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Czytałeś, ale gdzie, w necie? W necie jest jeden wielki szum informacyjny, jeżeli czegoś chcesz się dowiedzieć, to idź do lekarza lub dietetyka. Myślę, że żadna głodówka nie jest "zdrowa" i nie "oczyszcza" organizmu z toksyn, czy tłuszczy(?). Każdy organizm jest inny... Lepiej pij dużo wody z cytryną, miętą i miodem, zdrowo się odżywiaj, odsuń śmieciowe jedzenie i zacznij ćwiczyć.
 

Magorian

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
35
prawidłowe oczyszczanie organizmu nie ma nic wspólnego z głodówką - detoks polega na wykluczeniu z codziennej diety szkodliwych produktów, które zatruwają organizm (są to głównie alkohol, fast-foody, słodycze i żywność wysoko przetworzona), oraz jedzenia jedynie zdrowych i naturalnych produktów, jak warzywa i owoce (często w formie soków), które ułatwiają oczyszczanie organizmu.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Tutaj nie chodzi o to, by się głodzić, tylko by wyeliminować z codziennego żywienia szkodliwe związki. Co z tego, że pogłodujesz tydzień, jak potem będziesz jadł do samo co do tej pory i znowu nabawisz się tych szkodliwych substancji? Bez sensu.

Głodówka wcale zdrowa nie jest, wręcz przeciwnie. W dodatku to niesamowicie głupi sposób. Zmień dietę, a nie siedź na głodzie...

Apel- to, że coś w internecie jest modne, nie znaczy, że jest zdrowe. Tutaj na chłopski rozum to można pojąć.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
A ja jestem zdania,że głodówka na pewno nie jest dla każdego. Sama próbowałam przez jakiś czas stosować ale nie byłam w stanie. Po prostu nie mogłam przestać myśleć o jedzeniu ! Było to dla mnie bardzo trudne.
Obecnie jestem na diecie oczyszczającej ale stosuję Aloe Live Detox ( o właśnie ten produkt http://www.ceneo.pl/29586912). Jest to oczyszczający sok z aloesu , zawierający również inne wyciągi z owoców.
Po dwóch miesiacach czuję się znacznie lepiej .Dodam,że zmieniłam również swoją dietę ( odrzuciłam fast foody, zaczęłam jeść więcej warzyw oraz owoców).
 

kasiaamol

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
111
Punkty reakcji
0
Mozna dietę oczyszczającą wprowadzić na jakiś tydzień, ale to max. Głodówka nie jest dobrym pomysłem. Poza tym trzeba po prostu trzymać się zasad zdrowego odżywiania na co dzień.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
No i jeśli ktoś już wybierze głodówkę, to może zapomnieć o wszelkiej pracy fizycznej, bo wtedy, to już w ogóle może paść i nie wstać :)
 

SiSi003

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
29
Punkty reakcji
0
Nigdy! To jest niebezpieczne dla zdrowia, bo przez niedostarczanie odżywczych substancji osłabiamy organizm. Po głodówce mamy efekt jojo murowany.
 
Do góry