Sokowirówka czy wyciskarka do soków?

W

wiemlepiej

Guest
Co będzie lepsze do samodzielnego przyrządzania soków i napojów? Sokowirówka czy wyciskarka do soków? Czym w zasadzie różnią się te dwa urządzenia?
 

Majka00007

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2015
Posty
40
Punkty reakcji
1
wiemlepiej napisał:
Co będzie lepsze do samodzielnego przyrządzania soków i napojów? Sokowirówka czy wyciskarka do soków? Czym w zasadzie różnią się te dwa urządzenia?
Wyciskarka do owoców ma więcej zalet niż sokowirówka. Sok wytworzony w takiej maszynie zawiera miąższ owocowy, a nawet cząstki owoców (dla jednych to ewidentna wada, dla innych zaleta). Sporym atutem urządzeń tego typu (choć nie dotyczy to wszystkich modeli) jest fakt, iż podczas wyciskania sok nie ulega utlenianiu, dzięki czemu można go dłużej przechowywać w lodówce (nie traci przy tym cennych witamin oraz minerałów). Nie można pominąć faktu, iż wyciskarka do soku umożliwia zrobienie soku z warzyw (także liściastych), ziół oraz owoców leśnych. Użytkownik może z pomocą tego sprzętu przygotować mus owocowy, zmielić kawę, mięso czy orzechy.
W sokowirówce sok robiony jest za pomocą sita z ostrzami. Jest bardzo klarowny, ale ma kontakt z powietrzem i nie można go zbyt długo przechowywać. Sokowirówka nie umożliwia wyciskania soku z malin, kapusty oraz mielenia kawy
 
I

Infiner

Guest
Z drugiej strony sokowirówka umożliwia zrobienie soku z marchwi czy z jabłek.
Powinieneś sam zdecydować. Ja wybrałem wyciskarkę właśnie z uwagi na właściwości zdrowotne soku . Tak jak pisze tutaj kolega powyżej wyciskarka działa na niższych obrotach. Dzięki temu nie mieli owoców a jedynie je wyciska. Sok jest o wiele zdrowszy. Nie traci witamin.
Jest to wyższy wydatek, obecnie najlepsze wyciskarki ma w ofercie Hurom. W sklepach stacjonarnych pewnie ich nie dostaniesz ale możesz napotkać na nie w sklepach internetowych, na przykład tutaj:
http://sokowo.pl/wyciskarki-do-sokow

Gdzie sam zamawiałem. Mam model na zdjęciu poniżej:
160_160_productGfx_04e91882be6764f47d83757f0a95eab6.jpg
 
S

Sa Mara

Guest
Również polecam wyciskarkę. Daje po prostu lepszy efekt, przy czym posiada więcej możliwości.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Wszystko zależy od Ciebie. Wiele zależy od Twoich funduszy bo jednak wyciskarka jest o wiele droższa od sokowirówki. Jestem zdania,że jeśli nie masz kasy na porządną wyciskarkę to kup sobie lepsze jakości sokowirówkę niż kiepską wyciskarkę. Wyjdziesz na tym o wiele lepiej.

Sama obecnie posiadam sokowirówkę.Zamawiałam tutaj:
http://www.eujuicers.pl/pl/katalog/sokowirowki-i-wyciskarki/dla-domu/sokowirowki


Są to niewielkie sprzęty, bardzo łatwe w czyszczeniu oraz wygodne. Sokowirówka ma dwie nakładki. Jedną do soków, drugą do musów. Można zrobić za jej pomocą przepyszne koktajle. Koszt to ok 1000 zł ale moim zdaniem warto jest zainwestować.
Taki sok i tak jest o wiele , wiele zdrowszy niż ten ze sklepu.
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Ja też mam sokowirówkę ale wiem, że wyciskarka lepsza dla owocu. Za sokowirówką przemawia cena i szybkość wykonania soku. Mi akurat na tych dwóch rzeczach zależało, a o witaminy się nie martwię bo jem dużo owoców i warzyw w całości ;)
 
Do góry