Telepatia, czy jesteśmy w stanie "kontaktować się " się na odległość?

W

wiki9969

Guest
Podobno każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, Jednak jest jedna zdolność, którą prawdopodobnie posiadamy wszyscy, czyli telepatia. Podobno gdy myślimy o kimś intensywnie to ta osoba do nas dzwoni, pisze, w jakiś sposób się z nami kontaktuje. Jestem ciekawa, co o tym myślicie? Chciałam kiedyś to wypróbować i nie wiem czy był to czysty przypadek czy coś jest na rzecz, ale osoba o której myślałam zadzwoniła do mnie. :p
 
K

konwalia78

Guest
Mnie się tak zdarzyło nie raz. Myślałam, by zadzwonić do męża, idę po telefon a tu drrrrrrrr......mąż dzwoni do mnie :) Nie wiem na ile w tym zwykłego przypadku ale takie sytuacje nie są mi obce.
I w ogóle moja intuicja uważam jest na dobrym poziomie ...o ile można te dwie rzeczy wiązać :przewraca:
W każdym razie może to jest sprawa jakiejś zażyłości z drugim człwoiekiem, jednosci myśli, serc, dusz......bo ta telepatia którą tu wywołałaś dotyczy najczęściej mnie i mojego męża :)
 
A

alfabeta11

Guest
Może coś w tym jest, może nie. To mi tak troszkę dziwnie sekretem zalatuje. Generalnie to kilka razy tak się trafiło, że chciałem kontaktu z kimś i ta osoba się odzywała, ale nie wiem ile jest w tym prawdopodobieństwa, a ile "magii" ;)
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
wiki9969 napisał:
Chciałam kiedyś to wypróbować i nie wiem czy był to czysty przypadek czy coś jest na rzecz, ale osoba o której myślałam zadzwoniła do mnie. :p
Czy ta osoba była kimś bliższym? Bo jeśli kontakt był raz na jakiś czas to moim zdaniem nie warto doszukiwać się w tym czegoś niezwykłego. Chyba, że przykładowo ta osoba nie odzywała się od roku i nagle zadzwoniła - to już by mnie zastanowiło.
Generalnie nie wierzę w jakieś metafizyczne pojęcie przyciągania rzeczy, o których myślimy. Bardziej pod względem podświadomości, gdzie my z przyczyn wolicjonalnych podejmujemy nieświadome kroki w kierunku jakiejś czynności. Jednak to zagadnienie zaciekawiło mnie i jest pewna osoba, z którą chciałabym się skontaktować, spróbuję więc "przyciągnąć ją telepatycznie". :p
 
W

wiki9969

Guest
Halie, to był mój były chłopak. ;) Po rozstaniu nieodzywaliśmy się do siebie, a wtedy jak o nim pomyślałam to do mnie zadzwonił. ;)
 

Neverdie

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2014
Posty
68
Punkty reakcji
3
Miasto
Nsa
No jak tam chcecie, ale ja bym nie wierzył w takie coś . Kiedyś interesowało mnie jak wygiac siła woli łyżkę, a gdy dowiedziałem się jak to się robi okazało się ze moja wola nie rozwinęła się, ani nic z tych rzeczy- tak wiec...
 
M

MacaN

Guest
Ja bym tego nie nazwał telepatią w sensie wpływania na kogoś... Raczej przewidywaniem.

Ostatnio sam się nad tym zastanawiałem.. głupia rzecz, ale... już piszę. Jakiś czas temu zacząłem słuchać muzyki Marka i Wacka, interpretacje muzyki klasycznej różnych kompozytorów. Ja lubię mysleć o tym, co by było gdyby, więc słuchałem sobie leżąc ze słuchawkami na uszach i widziałem oczami wyobraźni lekcję w szkole, na której nauczycielka odpala płytę i pyta się co to za utwór, a ja to wiem... No głupota - gdzie w technikum energetycznym nauczycielka robiłaby coś takiego ?

Ano teraz finał, 2 dni później przychodze na lekcję WOK-u i co ? słuchamy muzyki, nauczycielka mówi każde tytuły, a gdy dochodzi do Beethovena nagle tekst " a tych tytułów nie powiem, sami zgadnijcie ".

Jedyne, na co mnie było stac na lekcji to uśmiech pod nosem, bo aż takie zbiegi okoliczności zawsze mnie zadziwiają, a zdarzają mi się dość często, co tylko pokazuje jak ten świat jest mały i w gruncie rzeczy prosty.
 

Adiyoshi

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2015
Posty
50
Punkty reakcji
0
konwalia78 napisał:
Mnie się tak zdarzyło nie raz. Myślałam, by zadzwonić do męża, idę po telefon a tu drrrrrrrr......mąż dzwoni do mnie :) Nie wiem na ile w tym zwykłego przypadku ale takie sytuacje nie są mi obce.
I w ogóle moja intuicja uważam jest na dobrym poziomie ...o ile można te dwie rzeczy wiązać :przewraca:
W każdym razie może to jest sprawa jakiejś zażyłości z drugim człwoiekiem, jednosci myśli, serc, dusz......bo ta telepatia którą tu wywołałaś dotyczy najczęściej mnie i mojego męża :)
Na pewno mąż dzwonił do Ciebie nie raz, także według mnie był to po prostu przypadek.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
No to co powiecie na to.

Myslałam o kumplu z którym rozmawiałam ostatnio raz rok temu. W tym momencie zadzwonił.
Wysłałam mojemu kumplowi SMS o godź 2:00 i dostałam odpowiedź zwrotną " Może to dziwne , ale pół minuty przed nadejściem twojego SMSa coś mnie obudziło"
Myślałam o koleżance. tego samego dnia raczyła po miesiacu do mnie wpaść.
Myślałam o truskawkach w tym momencie dostałam telefon od kolegi " Masz ochote na truskawki?" I tak znalazłam sie na romantycznej wyrzerce u niego na polu z truskawkami :D

To nie wszystkie moje telepatyczne podboje :D
 
Do góry