Autko dla małej rodzinki

Wojnar84

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witam! Przymierzam się do zmiany samochodu, proszę Was więc o poradę. Dotąd jeżdżę Polówką III FL, lecz potrzebuję ciut większego auta. Będę nim jeżdził ja, wraz z żoną i dzieckiem, więc dla wygody musi być 4/5 drzwiowe... najlepiej sedan,ewentualnie kombi. Budżet jaki mogę przeznaczyć to 8-9 tys, nie licząc opłat i drobnych rzeczy które trzeba zrobić po kupnie( np: rozrząd oleje itp..). Auto ma służyć głównie jako codzienne dojazdy do pracy, na zakupy... (10Km), czasem wypad dalej ok 50-100 Km. Najlepszym rozwiązaniem będzie benzyniak o w miarę prostej konstrukcji i ogólnie mało awaryjny gdyż nie znam się/ nie mam czasu na naprawy, ewentualnie żeby nas nie zruinowal finansowo i nie zawiódł w trasie. Na super osiągach mi nie zależy. Do tej pory pod uwagę bierzemy Opla Astrę G, Skodę Octavię I, Avensis, Może Dacia Logan... Jako, że trudno się zdecydować, proszę o opinię jakieś inne porady...
 
V

Vaffik

Guest
Opel i Octavia wyjdą najlepiej. Chodzi o ceny części. Jeśli już miał bym wybierać między Astrą G a Octavią wybrał bym Astrę. Lekko mniejsza lecz to tylko pozór. W środku tak samo jak w Octavii. W Toyotę nie wchodź. Drogie części. Naprawdę.
Astra ma problem. Jak wiadomo składana w Polsce. Licz się z tym że często kicz był zrobiony. Wyszło to już po latach. Dużo rzeczy było niedokręconych jak powinno być. Kolejna rzecz - korozja. Opel, niestety. Octavia prawie to samo. Dwa podobne auta. Silnikowo Opel wychodzi bardzo dobrze. Astra G ma dobrą opinię. Nie wiem czemu boisz się diesla. Myślisz że naprawy będą naprawdę tańsze? Nigdy! Wiele lat smigam Dieslami i w porównaniu do benzyniaków moim zdaniem są mniej awaryjne. Polecam 2.0 w Astrze w dieselku. Super motorek. Przy jeździe emeryckiej schodzi pon. 6L na 100km w mieście. Wiem że zaraz inni powiedzą że gaz jest po 1,99zł i się nie opłaca więc powiem ja swoje: gaz jest po 2,89zł i się nie opłaca! Ida wybory więc chwilowa promocja. Octavia ma problemy ze spalaniem. Sporo ludzi klnie na forach zwłaszca na silniki pon. 1,6. Ponoć z dychy nie schodzi a chwala tylko Ci którzy sprzedać chcą. Octavia to jak by trochę Passata i Golfa więc na tanie części raczej się nie liczy (w porównaiu z Astrą). Myślę że za 9000-10000zł kupisz dobrą Astrę G w kombi z 1.6 benz. lub 2.0on po 2004roku.
 

Henry0077

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
250
Punkty reakcji
1
Dacia Logan cenowo najtaniej, kupiłbym jednak Skodę kombi, tylko nie z małym silnikiem.
 

Heria

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2015
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
Mój sąsiad ma Dacię Duster i bardzo ją sobie zachwala generalnie, choć środowisko wokół niego (w znaczeniu ludzie) narzekaja na samą markę. Z tego co wiem to jemu się bardzo zwrotność auta podoba, a do tego pakowność. Nie musi się martwić o przesteń tylko pakuje dzieciaki i psa, a potem jedzie ;)
 
Do góry