Co na podrażnienia po depilacji? pomocy

N

natulka123

Guest
Mam bardzo wrażliwą skórę i niestety po depilacji wyskakują mi czerwone krostki na nogach i okolicach bikini. Używam albo plastry albo depilator,w efektach bez większej różnicy . Co z tym zrobić?
 

lillianna

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2014
Posty
28
Punkty reakcji
0
W okolicach bikini to raczej normalne, ale chyba nie pozostaje Ci nic innego, jak dobrze nawilżać taką skórę zaraz po zabiegów. Po prostu dać jej też trochę odpocząć, bo depilacja to drażliwy zabieg. Najlepiej wykonuj ją dzień, dwa przed wielkim wyjściem, tak aby krostki zdążyły zniknąć.
 

elx

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2014
Posty
57
Punkty reakcji
0
Moja siostra ma też taki problem, i radzę Ci uważać, bo ona się tym bardzo nie przejmowałą i stosowała plastry woskowe, również na włosy na rękach i ostatnio całe ręcce pokryły jasne plamy - wygląda to fatalnie, jakby się cięła... I nawilżanie nic Ci nie da. Ja stosuję zwykłą maszynkę i żadnych problemów nie mam
 

Toola

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
216
Punkty reakcji
2
ja po depilatorze też mam zawsze podrażnienia, wiem że najlepiej moja skóra zachowuje się po maszynce dlatego tak też się golę. Plastry czy kremy to też porażka. Dlatego może wina w sposobie depilacji tkwi?
 
N

natulka123

Guest
Możliwe, ale nie znam lepszego sposobu aniżeli plastry i depilator. Może przejść jednak na zwykłą maszynkę? Tylko, że ona kiepsko włoski usuwa :/
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
moja kobieta stosuje już dość długo bo kilka lat sudocrem jak ma podrażnienia po goleniu. Ostatnio zaczęła sobie inaczej z tym radzić ale zawsze jak jest większy problem to sudocrem miała gotowy
 

rutka

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Właśnie jakiś balsam albo sudocrem, odradzam używania preparatów na bazie alkoholu czy wręcz spirytusu, bo choć działają antybakteryjnie to wysuszają skórę.
 
J

Jula92

Guest
Mi też na podrażnienia pomagał Sudocrem albo zasypka Alantan. Ale po maszynce czy depliatorze miałam spore podrażnienia, więc przerzuciłam się na razie na kremy do depilacji. Veet pomagał tylko na początku, później jakoś przestał dzialać, lepszy jest moim zdaniem krem do depilacji Vanity laser expert z Bielendy, włoski odrastają słabsze i nic nie podrażnia...
 

saraaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2014
Posty
105
Punkty reakcji
1
bardzo fajne są takie kremy. Niestety po maszynkach też mam podrażnienia dlatego stosuję albo kremy albo depilacje depilatorem, sporaycznie wosk ale też po nim nie mam podrażnień ale kremy są najmniej bolesne i najszybszą depilacją
 

MalwaPiasek

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
1
Ja z kolei zapobiegam ;) Wiec uzywam kremow, ktore nie podrazniaja. Super sie sprawdzaja kremy Vanity z bielendy, ktore dokladnie usuwaja nawet najmniejsze wloski. JA uzywam z olejkiem rozanym albo z proteinami jedwiabu, ktore od razu po depilacji super wygladzaja skore i zmiekczaja ja.
 

sylkamil

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2015
Posty
67
Punkty reakcji
0
MalwaPiasek napisał:
Ja z kolei zapobiegam ;) Wiec uzywam kremow, ktore nie podrazniaja. Super sie sprawdzaja kremy Vanity z bielendy, ktore dokladnie usuwaja nawet najmniejsze wloski. JA uzywam z olejkiem rozanym albo z proteinami jedwiabu, ktore od razu po depilacji super wygladzaja skore i zmiekczaja ja.
z vanity mam stycznosć od bardzo dlugiego juz czasu, ale super ze wprowadzili nowości zwłaszcza dla Pan ze skórą wrazliwą
 

szoszi

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2017
Posty
18
Punkty reakcji
1
Po kazdej depilacji pozadnie nawilzac skore, przed depilacja tez warto :) U mnie olej kokosowy przed ;) Fajnie zmiekcza wloski :p
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Dzień przed depilacją robię peeling cukrowy z olejem kokosowym, a zaraz po depilacji stosuję balsam do ciała przeznaczony właśnie po depilacji. Po depilacji dobre jest też wziąć chłodniejszy prysznic, żeby złagodzić lekko podrażnienia.
 
Do góry