Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

- - - - -

Strój dla metala.

metal

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Guest_TESCOmen_*

Guest_TESCOmen_*
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2014 - 10:28

Siemka, polecicie może jakiś taki typowo metalowy strój?
Ostatnio spodobał mi się ten styl, zakupiłem sobie bojówki i dwie koszulki.
Słucham głównie heavy, black, viking, metalu. Moje ulubione zespoły to Bathory i Black Sabbath.
A i jeszcze czasami zapuszczę sobie trochę folku.
Co prawda ta zmiana będzie pewnie dziwna dla znajomych (jestem jedynym dresem w długimi włosami. Dresem głównie z wyglądu. Oczywiście.) ale podoba mi się ten styl.
  • 0

#2 Guest_Mother Russia_*

Guest_Mother Russia_*
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2014 - 12:52

Typowo metalowy.

knight-armour-parts.png

• 2

#3 Guest_TESCOmen_*

Guest_TESCOmen_*
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2014 - 15:02

Serio? -.-
To tak jakbym ja ze względu na obecną sytuację polityczną odpowiedział głupio na twoje pytanie, bo madz w nicku ,,Russia''...
Proszę kogoś o normalną odpowiedż.

Paradoksalnie nie użyłem nicku ,,ILoveRU'' ze strachu przed hejtem...
  • 0

#4 Yo_lanta

Yo_lanta

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 198 postów

Napisano 30 grudzień 2014 - 19:31

Ja słucham metalu i rocka :) a ubieram się w jeansy i luźną koszulkę do tego jakieś sportowe buty. Nie wiem czemu przyjęło się ze metal musi miec glany , długie włosy itd przeciez takie zespoły jak slayer czy Metallica nosi się "normalnie" zwłaszcza poza scena :)
  • 0

#5 Bendek

Bendek

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 20:26

noś co ci się podoba, chcesz się ubrać na pokaz to zostań klaunem

• 0

#6 Guest_alfabeta11_*

Guest_alfabeta11_*
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2015 - 01:29

Stereotypizacja pełną parą...
Kostka. Hasło na dziś to plecak kostka. Czarny. Zielony raczej dla pancurów. Do tego glany jeśli chcesz się na koncertach bawić. No i są mega wygodne :-)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Wukate

Wukate

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 09:17

Yo_lanta ma moim zdaniem rację. Ja też od lat słucham metalu (a przynajmniej kilku jego podgatunków) ale nie czuję konieczności wbijania się w jakiś "uniform". Noś to, co lubisz, w czym dobrze się czujesz.

Jeśli natomiast odczuwasz aż tak silną potrzebę utożsamiania się z daną grupą (czego akurat ja nie rozumiem) to tak, jak wspomniał alfabeta11. Kostka, glany, generalnie raczej ciemne kolory. A jak i to Ci nie odpowiada, to zawsze możesz pomyśleć o czymś w stylu Dimmu Borgir albo ewentualnie Lordi (choć Ci to grają bardziej klasyczny hardrock :D )

• 0

#8 Aliali

Aliali

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 13 marzec 2015 - 11:27

Przecież to nie ubiór nas definiuje tylko muzyka i przekonania...tzn tak mi się zawsze wydawało..

• 0

#9 Wukate

Wukate

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 14:27

Przecież to nie ubiór nas definiuje tylko muzyka i przekonania...tzn tak mi się zawsze wydawało..

No i słusznie Ci się wydawało. Mimo to wiele osób czuje silną potrzebę epatowania swoimi poglądami i gustem muzycznym. Czy to dobre, czy złe - nie wiem. To już temat na dłuższą dyskusję :wink:

• 0

#10 Candy__

Candy__

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 17 marzec 2016 - 09:16

Strój "metalowy" wcale nie musi kojarzyć się z czymś ciężkim i jednoznacznym. Ja ubieram się w stylu grunge. Noszę glany lub martensy - uwielbiam wielowymiarowość tego stylu wraz z jego mrokiem i tajemniczą aurą.  W czasach kiedy słuchałam Nirvany zachwycałam się tym stylem, łączyłam go bezpośrednio z tą głęboka muzyką. Lubię również łamać zasady w sposobie ubierania sie, dbam jednak zawsze o to, by czuć się swobodnie i kobieco.

• 0

#11 Natasza1

Natasza1

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 styczeń 2017 - 18:13

Metal musi mieć odpowiedni strój? O to ciekawe:) A ja myślałam, że na to składa się coś innego. Poglądy, muzyka, podejście do ludzi, przekonania itd a nie czy masz glany i skórę. A kobieta to od razu musi być wytatuowana i koniecznie w skórzanych spodniach, przeklinająca jak szewc i koniecznie coś biorąca. Czasami mam wrażenie, że taki właśnie jest stereotyp. A ja np jestem "metalówą" i nie noszę już glanów bo wyrosłam z tego typu obnoszenia swoich poglądów. Chodzę do pracy na szpilkach i w marynarce ale sercem nadal mam "metalowe" wartości
"

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 jareczq

jareczq

Nowicjusz

• Piaskownica