Alkomat elektrochemiczny

K

Kruczy

Guest
Szef polecił mi zakupić alkomat elektrochemiczny. Nie za bardzo się znam na tego typu sprzęcie więc byłbym wdzięczny za jakieś sugestie co do zakupu. Jedyne co wiem to, że są jeszcze np alkomaty półprzewodnikowe, ale szefowi właśnie zależy na elektrochemicznych, bo naczytał się, że są dokładniejsze. Szukam czegoś tak do około 350 zł. Z góry dziękuję
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
To tutaj masz 3 przykładowe modele jakich szukasz http://www.spyshop.pl/alkomaty-elektrochemiczne-243
W mojej ocenie ten trzeci ( za 299 zł) jest całkiem przyzwoity. Kalibrację alkomatu masz co 500 pomiarów (a często kalibracja jest co 200), do tego masz na niego 24 mc gwarancji, duża dokładność pomiaru, więc chyba nic więcej nie trzeba.
Ja w temacie trochę się znam, bo kiedyś kupiłem chińską tanią podróbkę i szybko pożałowałem jak musiałem wyłożyć kasę na nowy. Tani padł mi po około 2 miesiącach i do tego oczywiście nie miał gwarancji :/
 
K

Kruczy

Guest
w sumie ten za 349 zł też spoko z tych co podałeś. Zaraz sobie je dokładniej porównam i pokażę szefowi. A co do gwarancji to staram się już każdy sprzęt kupować z gwarancją. Też nauczyłem się na błędach kiedy kupiłem badziew do frimy (drukarkę) bo tania, bez gwarancji. Potem na naprawę musiałem wykładać z własnej kieszeni niestety. Ale za błędy się płaci.
 

Cilsak

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2014
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Z tych co Jacek podał też wybrał bym ten model AlcoFind PRO X-5. Jest bardzo dokładny, bo pomiar z dokładnością do 0,1% promila! A cena przystępna jak na taki dobry sprzęt.
 

boss84

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Myślę, że alkomat to przydante urządzenie. Wybór jest spory na rynku, ale mnie zastanawia sprawa kalibracji. Czy producent udziela jakiejś gwarancji? Czy taką kalibrację przeprowadza się we własnym zakresie i ile to kosztuje?
 
K

Kruczy

Guest
Jacek23 napisał:
To tutaj masz 3 przykładowe modele jakich szukasz http://www.spyshop.pl/alkomaty-elektrochemiczne-243
W mojej ocenie ten trzeci ( za 299 zł) jest całkiem przyzwoity. Kalibrację alkomatu masz co 500 pomiarów (a często kalibracja jest co 200), do tego masz na niego 24 mc gwarancji, duża dokładność pomiaru, więc chyba nic więcej nie trzeba.
Ja w temacie trochę się znam, bo kiedyś kupiłem chińską tanią podróbkę i szybko pożałowałem jak musiałem wyłożyć kasę na nowy. Tani padł mi po około 2 miesiącach i do tego oczywiście nie miał gwarancji :/

Przegadałem z szefem i jednak zdecydował się dołożyć trochę kasy i wybrał ten drugi ze stronki, czyli AL-9000.

boss84 napisał:
Myślę, że alkomat to przydante urządzenie. Wybór jest spory na rynku, ale mnie zastanawia sprawa kalibracji. Czy producent udziela jakiejś gwarancji? Czy taką kalibrację przeprowadza się we własnym zakresie i ile to kosztuje?
W przypadku SpyShop gdzie kupiliśmy jest tak, że pierwsza kalibracja jest gratis. także mamy przyjść z alkomatem do serwisu i zrobią nam to za darmo.

Dorka123 napisał:
szef ma rację, elektrochemiczne w tej cenie będą najlepsze, tutaj masz porównanie, może coś z tego wybierzesz? http://www.alkomat.com/porownanie.htm
Dzięki, porównywarka tylko upewniła mnie, że dobrze wybraliśmy ;)
 

Jacek23

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
258
Punkty reakcji
7
A to spoko, bo uważam, że ten AL 9000 jest jeszcze lepszy. W takim razie dobrze, że szef nie poskąpił kasy :p
 

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
D

Dorka123

Guest
ja bym poszła raczej w x50, ma 3 lata gwarancji i darmowe kalibracje
 
I

Infiner

Guest

StuntmanMark

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
357
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Ta cena jak na klasę tego alkomatu nie jest aż tak wysoka - to już praktycznie urządzenie o podobnej klasie co alkomaty stosowane przez drogówkę
 
D

Dorka123

Guest
Powiem więcej, Alkohit w niektórych swoich alkomatach ma te same (nie tylko podobne) czujniki, które stosuje policja, np. w Portugalii ;)
 
Do góry