Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Larwy lumpenproletariatu

lumpenproletiariat larwy anna filipiak hasior ebook książka powieść obyczajowa bieda w polsce życie na dnie

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

Janusz

Janusz
 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPip
 • 2899 postów
 • PłećMężczyzna

#1 czytacz4

czytacz4

  Bywalec

 • Użytkownik
 • PipPip
 • 184 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 11:38

Geneza powstania "Larw" ma swoje korzenie kilka lat temu, kiedy to autorka założyła swój pierwszy własny biznes, a mianowicie sklep. Podniesiona na duchu, że oto jest kobietą sukcesu, podjęła nowe życiowe wyzwanie i zaczęła swoją przygodę z handlem. Szybko się jednak przekonała, że z wykształconej kobiety została zdegradowana przez otoczenie do sklepikarki, sprzedawczyni za ladą. Również klienci zaczęli pokazywać jej, na co ich stać. Jednocześnie okoliczny element zaczął ją odwiedzać domagając się pomocy w postaci bardziej lub mniej drobnej gotówki, ale również jedzenia i pracy. W pewnym momencie autorka była tak zdesperowana, że zabrała ze sklepu jedyne krzesło dla zmęczonego klienta, aby ci nie przesiadywali w nim i nie opowiadali swoich historii i życiorysów. Nic to nie dało, więc zaczęła spisywać niektóre z nich. Na tych wątkach powstała powieść " Larwy", wynik obserwacji i rozmów z ludźmi. Główna bohaterka ma cechy kilku kobiet, odwiedzających sklep, a inni bohaterowie książki mają swoje pierwowzory w okolicznych postaciach. Po pewnym czasie, okazało się, że życie pisze najlepsze scenariusze, dlatego powieść składa się z dwóch części, ale i tak większość bohaterów żyje swoim książkowym życiem, a autorka nie chciała tego zmieniać.

"Larwy", to pewnego rodzaju rozliczenie się autorki z kilkuletnią pracą za ladą, wnioski wyciągnięte po obserwacji ludzi przewijających się w tamtym okresie przez sklep jak i jego okolicę. To spostrzeżenia dotyczace lokalnej społeczności od tej drugiej, brzydszej strony.

81c30ef57c03_large.jpg
 

 


 • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lumpenproletiariat, larwy, anna filipiak hasior, ebook, książka, powieść obyczajowa, bieda w polsce, życie na dnie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0