Facebook rozważa wprwadzenie przycisku "Nie lubię"

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Mark Zuckerberg, twórca największego portalu społecznościowego na świecie odniósł się niedawno do propozycji którą wiele osób zgłaszało jako przydatną i którą Facebook powinien wprowadzić. Chodzi oczywiście o przycisk "Nie lubię". Wbrew pozorom Zuckerberg nie chce wprowadzić przycisku jako narzędzia do wyrażania negatywnego podejścia do publikowanych materiałów. Chodzi o to by osoby które czytają o jakiejś katastrofie, czyjejś śmierci lub innej przykrej sytuacji mogły użyć właśnie tej opcji. Wiele osób czuło się niezręcznie kiedy klikało "Lubię to" pod informacją o śmierci kogoś z rodziny czy znajomego.

A co wy sądzicie na ten temat ? Myślicie, że taka funkcja powinna zostać wprowadzona czy może jest to zły krok i obawiacie się, że funkcja "nie lubię" będzie źle wykorzystywana przez użytkowników Facebook'a ?
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
Nie wiem czy to dobry czy zły krok. Wiem, że wielu fejsbikowiczów będzie robiło sobie z tego żarty i klikają "nie lubię" tam, gdzie rzeczywiście nie wypada...
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
Szczerze? Mam to gdzieś. Nie mam, nie będę miał facebooka i gardzę czymś takim <_<
 
M

MacaN

Guest
Ja się obawiam, że ludzie dostaną do ręki jeszcze jedno narzędzie, dzięki któremu będą mieli pretekst do obrażania się na cały świat :)
 

princess_r

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Miasto
Wrocław
Ja widzę w tym trochę inny problem.

Obecnie, wrzucając coś na facebooka, ludzie już są odmóżdżeni opcją lubię to. Zamiast się do czegoś ustosunkować, wyrazić swoją opinię, po prostu wolą kliknąć lubię to i iść dalej. Wprowadzenie opcji "Nie lubię" wprowadzi jeszcze większy brak dyskusji, brak wyrażania własnej opinii, większe lenistwo. Po co to wszystko? Zarówno jeden, jak i drugi przycisk jest w moim odczuciu krokiem do całkowitego zaniku komunikacji interpersonalnej w sieci...
 
M

MacaN

Guest
O rany, to ja jestem wyjątkiem :) Lubię sobie skomentować różne rzeczy na facebooku, wyrazić swoją opinię, itd. Jednak jednocześnie wiem, że to nie jest bezpieczne, a juz na 100% to nie jest pożyteczne :)
 

tomaszh

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2010
Posty
81
Punkty reakcji
2
Heh, mnie ciekawi ilu ludzi nie kliknie "nie lubie" naprawdę tak myśląc. Teraz jest bezpiecznie jeśli nie lubisz to nie lajkujesz i to jest proste. Dla mnie niepotrzebne narzędzie.
 

stickydude

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2010
Posty
289
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Koge
Niewiele to dla mnie zmienia...nie lubię facebooka i nie sądzę, żeby to nagle się zmieniło.
Zwyczajnie nie jest mi potrzebny do szczęścia. ;-)
 

princess_r

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Miasto
Wrocław
Facebook jest dużym ułatwieniem życia, jeżeli się go dobrze wykorzystuje. Głównie dzięki grupom, na których można pisać i organizować różne rzeczy. Przydatne gdy się jest w redakcji, albo jakimś klubie sportowym. Biorąc pod uwagę, jak wiele osób z FB teraz korzysta i w jakich ramach czasowych (praktycznie każdy jest na zawołanie dzięki internetom mobilnym), wystarczy coś wrzucić i trafia do wszystkich, każdy się może ustosunkować i podzielić przemyśleniami, które wszyscy zobaczą. Można też podyskutować z osobami których nie znamy, umieścić link do swojego bloga, żeby znajomi mogli przeczytać. Plusów jest sporo.

Inna sprawa, że powoli fb się zamienia w jedną wielką reklamę i spamernię materiałami wideo z youtube czy coś. Mało innych postów jest wyświetlanych na tablicy przeciętnego użytkownika. Ja jednak potrafię wyselekcjonować to, co mi jest w FB potrzebne, a co nie jest odrzucam i dzięki temu jest dla mnie ułatwieniem życia, a nie jakimś pożeraczem czasu.
 

Neverdie

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2014
Posty
68
Punkty reakcji
3
Miasto
Nsa
Nareszcie miał bym co nacisnąć na tych zdjęciach mamusiek z bachorami

Wydrapane z telefonu :)
 

Magda_Topur

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jak na razie to FB zmienia się w jedną wielką tablicę reklamową a lajki nic nie znaczą.
 
M

MacaN

Guest
Bo niby co mają znaczyć ? :) Facebook to maszynka do robienia wielkich pieniędzy, dlatego musi udostępniać reklamy hehe :D Lajki może nic nie znaczą, chyba, ze masz jakiś fp, który dociewra do dużej ilosci ludzi.
 

polbanda

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2007
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Olsztyn
Wg mnie przyczyni się do zalewu hejtu - zmasowanego minusowania całej zawartości profili osób, które nie są lubiane. W internecie nie powinno być takich prostych gestów. Tak jak napisał MacaN i princess_r, najlepiej jest podyskutować i wymienić realne opinie bo skąd mogę wiedzieć, dlaczego ktoś coś lubi albo nie lubi? To dla reklamodawców i PRowców jest ok bo mają szybką odpowiedź od gawiedzi, co jest w ich guście i w jakie trendy warto teraz iść a w jakie NIE IŚĆ.
Na szczęście od ponad miesiąca konta już tam nie mam, więc problem mnie nie dotyczy.
 

annapos1

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2015
Posty
24
Punkty reakcji
0
Dobry pomysł, czas ukrócić ten spam który zalewa masowo fejsa !
 
E

edyta80

Guest
To byłoby dobre rozwiązanie, szczególnie wystawianie anty lajka firmie, usłudze która podpadła.
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
Nie wiem, czy to dobry pomysł. Cyberbullying jest i tak bardzo popularny obecnie(szczegolnie jak ostatnio widzialam ta akcje ze smiercia bloggerki to sie zalamalam), więc takie rzeczy będą służyć wielu osobom do gnębienia innych.
 

marlus

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
oj wszystko się przecież i tak przyjmie ;p młode pokolenie łyka wszystko po kolei jak leci także na pewno będzie ok ;p chociaż jak dla mnie to głupota kompletna no ale co zrobić, trzeba się dostosować do większości ;p
 
Do góry